Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rendőrök miért mindíg a...

A rendőrök miért mindíg a "szegényeket" igazoltatják és büntetik?

Figyelt kérdés
Direkt csak olyanokat állítanak meg, akin látszik hogy tuti közmunkán van, vagy idős és biciklivel jár, illetve csak olyan autóst igazoltatnak, ami olcsó és egyszerű. Ugyse tudja kifizetni a büntetést, inkább ledolgozza. Miért nem bünteti meg a gazdag nagy autóval járó orvost, ügyvédet aki úgyis be tudja fizetni a csekket és legalább lesz belőle bevétel?

2014. júl. 18. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Én a társadalom szerint gazdag vagyok, és váolá büntettek már meg.
2014. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Mert mondjuk az orvosnak van annyi esze, hogy viszonylag ritkán bűntetik meg, mert mondjuk betartja a közlekedési szabályokat.
2014. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó, rosszul fogalmaztam a "mindíg" szó helyett az "általában"-t kellett volna használni. Kicsit bepöccentem ma, mikor a mellettem lévő asztalnál két jóvágású fiatal ember 1 üveg bor után 2 luxus autóval távoztak az étteremből, a rendőrök pedig 5 méterrel arrébb egy öreg bácsinak írták a csekket.
2014. júl. 18. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Én nem gondolom hogy gazdag vagyok. De nem vegzálnak. Gyanítom azért mert nincs miért. Hidd el a rendőr tudja kit miért állít meg. S tudom nehéz elfogadni de a szabályok mindenkire vonatkozik. Ha pl. nincs rendben a biciklid arra nem indok hogy szegény vagy. S van olyan réteg nem kizárólag a cigányok akikre ráfér a rend. Ezer példát mondhatnék s hangsúlyozom ez nem etnikai ügy!
2014. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
46%
Ez az állításod - már ne is haragudj, de abszurd! Még hogy direkt... azt nem állítom, hogy véletlenül pont azok a személyek azok, akiket megbüntetnek, akik közmunkán vannak, dehogy nem direkt rájuk pályáznak, az biztos! Jól szólt az előttem író, valószínűleg inkább az iskolázottsággal van összefüggésben az, hogy kit kell megbüntetniük. Mert egy iskolázott értelmiségi, valószínűleg felfogja - hogy nem csak a közúti közlekedés érdeke, hanem a sajátja is - ha szabályosan vesz részt a forgalomban. Azaz: rendelkezik érvényes jogosítvánnyal (nem jogsi nélkül vezet); ittasan nem ül volán mögé (nem pedig részegen vezet); betartja a sebesség-korlátozásokat (nem 120-al megy a 40-es táblánál); illetőleg beköti a biztonsági övet; és érvényes műszakival rendelkezik (nem egy összeeszkábált, forgalomból kivont járműben ülnek 8-an). Feltételezem, hogy egy kisebb községben, vagy városkában élhetsz, ahol ritkán szembesülsz azzal, hogy igenis ügyvédeket és orvosokat is megbüntetnek, ha valami szabálytalanságokon érik őket. Az pedig, hogy valaki ki tudja-e fizetni a büntetést, vagy sem - nem lehet szempont akkor, ha valaki szabálytalanul közlekedik. Ezt nem a rendőrnek kell mérlegelnie, hanem annak, aki szabálytalanul száll be a forgalomba. PL. az lehetséges, hogy egy ügyvéd bátrabban "felejti el" bekötni a biztonsági övét, mert lehet nem vágja földhöz 5000 Ft büntetés - bár ez sem lehet általános igazság, de biztosan vannak ilyen kivételek is. Aki meg közmunkás, vagy kevés pénze van és nem tudja kifizetni a büntetést, az mérlegelje 100x jobban azt, hogy ennek ellenére kimegy-e pl. érvényes okmányok nélkül. Ha kimegy és elkapják, akkor meg dolgozza csak le közmunkán nyugodt szívvel és ne háborogjon, mert azt mindenki nagyon tud - pedig csak oda kéne figyelni alap dolgokra. Ennyi a véleményem.
2014. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik 20 évesen kocsimon nem volt müszaki lejárt,és úgy mentem 4 évig. Ez alatt egyszer állitottak le ,kaptam 50 ezer büntetést,majd eladtam a kocsiz 50-ért bontóba és jó szivvel befizettem a büntetést.Még fiatal voltam ,kb. 20-24
2014. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!