Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek arra, hogy valakin...

Szerintetek arra, hogy valakinek 8 altalanos a vegzettsege, mentseg az, hogy a szulei alkoholistak voltak?

Figyelt kérdés
Tehat nem arrol van szo, hogy szakmunkas vegzettsege van, vagy erettsegije, hanem 8 altalanost vegzett, a 9.-et mar nem sikerult.
2014. júl. 21. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Én baba mellett ( 14 évesen szültem) leérettségiztem, anyám pedig egy iszákos ... volt már akkor is.!!!
2014. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
42%
Nem, nem mentség.
2014. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen.

Mert nem minden ember ugyanolyan, nem mindenki reagál úgy,mint #1.

EGyik ismerős tök értelmes volt 10 éve, 3-4 évesen, most, ahogy érzékeli, hogy hüjék a szülei, és bántják, idegelik ki, vezsekdnek vele, meg egymással, olyan buta lett, minta föld. Csodálom, ha elvégez valami könnyű szakmunkát. Már öngyilkos is akart lenni.

2014. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem mentség, csak esetleg magyarázat. Alkoholista szülő rendkívül nagy teher egy felnövekvő gyereknek, pláne, ha még emellett esetleg bántalmazták is.


1-es: ne magadból indulj ki, mert nem rólad van szó. Nem szabad a magad útját és erejét másokéhoz mérni.

2014. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Különböző életek vannak, ez legfeljebb magyarázat lehet, persze függ az életkorától is. Annyi viszont biztos, hogy a papírral igazolt végzettség nem feltétlenül jár együtt a hozzáértéssel és tisztességesen végzett munkával. Tény, hogy manapság egyre nehezebb bizonyos munkákat találni papírok nélkül, de sokan végzettséghez nem kötött, de tisztességes munkával is meg tudnak élni.
2014. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
29 eves. Dolgozik kulfoldon. A fizetesebol keptelen felretenni, pedig jol keres. Kulonbozo fuggosegei vannak (nem alkohol), amik elmulnak, majd atveszi a helyet egy masik. Pl. Internetes jatekra kolt, selejtes vagy ep elektronikai cikkekre napi szinten az ebayen stb.
2014. júl. 21. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem kell mentség, hogy valakinek 8 általánosa van, az nem egy bűncselekmény, hanem egy iskolai végzettség. A 9. osztályt pedig nem tudom értelmezni. Semmivel sem lenne jobb, ha kijárta volna a 9.-et is, mivel a középiskolában az érettségi a cél, amit 4 év alatt lehet megszerezni, illetve a 10. osztály elvégzéséhez kötött néhány szakma.

A család természetesen befolyásolja azt, hogy valaki milyen végzettséget szerez, mennyire támogatják a szülei, milyen megbecsültsége van általában a tanulásnak a családban. Ha valakinek már 14 évesen dolgoznia kell, mondjuk, hogy eltartsa a kisebb testvéreit, attól nehezen elvárható, hogy leérettségizzen pl.

2014. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha jol keres, akkor teljesen mindegy, hogy mit csinal a penzevel. Foleg 29 evesen.

A kerdes, neked mi a mentseged arra, hogy megiteled azt, hogy mas mit csinal?

Te mar jobban keresel, es tobbet teszel felre?

2014. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az elettarsamrol van szo. A keresetunk kb.ugyanannyi es igen, en teszek felre. Sokaig en is azt hittem, ez az ok a vegzettsegere. De az elet mas teruletein is lusta, hazajon, jatszik a gepen, nem segit semmit, pedig tobbet dolgozom. Ha megkerem, halogatja. Gondolom a suliban is ez volt. Es mint kiderult kesobb, sokat logott. Dolgozni 18 evesen ment. En is diakmeloztam 16 evesen.
2014. júl. 22. 10:57
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted mégis hogy legyen valaki ne ilyen, ha nem egészséges körülmények között nőtt fel?
2014. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!