Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholisták a szüleim, falun...

Alkoholisták a szüleim, falun laktunk de nem fizették a villanyszámlát ezért kikapcsolták a villanyt. Ezért beköltöztünk mamámhoz, és most minden nap részegek egyfolytába veszekednek, em is dolgoznak, szegény mamám alig bírja idegekkel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő?Kérlek segítsetek!

2013. jún. 19. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
vágja ki a nagyi őket
2013. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát az lenne a legjobb:// Éjszaka is veszekednek odítoznak,és elviseléhetetlenek,apám néha nagyon agresszív is.Egyébként 16 éves vagyok,leginkább mamámat sajnálom aki az ÖSSZES pénzét ránk költi:(((
2013. jún. 19. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Beszélgess el velük. Ezzen kívül sajna te nem tudsz csinálni semmit. :(

Kérdezd meg hogy miért csinálják ezt, így talán minden könnyebbnek tünik? De nem az sőt! Fel kéne ébreszteni őket, mert így elveszíthetik a családjukat nem egy példát hallottam erről.

Neked addig is azt ajánlom, hogy minél kevesebbet legyél otthon!

Én is azt csináltam amikor a szüleim állandóan veszekedtek sokszor rajtam csattant az ostor és már elég volt belőle! Késöbb alig voltam otthon a szüleim velem nem is foglalkoztak és nem érdeklődtek hogy hol vagyok és mikor érek haza, minden nap este 9-10körül értem haza másnap suli! Szombaton is reggel mentem el és este mentem haza. Vasárnap délelött otthon voltam takarítani és délután mentem is. Szóval gyakorlatilag szinte csak aludni voltam otthon... És így jó volt. De már többet vagyok itthon.

A lényeg, hogy ha teheted és rosszul érzed magad a szüleid miatt akkor keveset légy otthon és akkor te is jobban érzed magad. De a mamádnak mindig mond el, hogy mikor érsz haza és hová mész!

2013. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elozo: ettol lehet hogy neki jobb lesz, da a mamájának biztosan nem. és ahogy a kérdésbol kivettem, itt legjobban a mamája szívja. mamádnak ki kéne dobnia a szuleid, hogy menjenek vissza az áram nélkuli lakásba. elkoltik az utolsó filléreiket is az alkoholra. ne pénzt kapjanak, hogy vegyenek kaját, mert úgyis piát vesznek rajta. mondtad hogy nem dolgoznak. akkor valszeg a mamád pénzét isszák el. és amikor majd nem lesz pénzuk piára, akkor talán elgondolkodnak rajta. max csak kaját kuldjetek nekik aztán kész...

hát mondjuk elég drasztikus megoldás, de azért az sem állapot, ami nálatok folyik. és ha normálisan nem mukodnek a dolgok, nem mindig lehet normálisan megbeszélni és elrendezni. sajnos :(

2013. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké. De nem ő mondja meg, hogy a szülők hagyják el a házat. Addig ki kell bírni valahogy
2013. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De megbeszélheti a mamájával, és a mamája kidobja. A kérdezo sajnos tényleg nem tehet semmit.
2013. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! Gondolom a mamád szereti a gyerekét, ezért tűri ezt el. Nagyon nehéz egy szülőnek látni, ahogy lezüllik a gyereke.

Az a baj, hogy amíg van, aki segít a szüleidnek, addig nem fognak segítséget kérni. Nekik ez a helyzet így tökéletes, ha jobban belegondolsz. Igaza van, aki azt mondja, hogy ki kellene mamádnak rakni őket, és nem segíteni tovább. Az lenne a valódi segítség nekik is.

Ha mindent elveszítettek, akkor akarnak majd gyógyulni, akkor lehet segíteni a gyógyulásban. Most az ivásban segítitek őket. (Tudom miről beszélek, férjem alkoholista, 5 éve nem iszik, átmentem ezen)

Ha mamád internetezik, esetleg nézhet hozzátartozóknak szóló cikkeket, itt pl. vannak: [link]

Most rajta a világ szeme. Sok erőt és bölcsességet nektek! Ja, és ne engedd, hogy a tanulásban befolyásoljanak a szüleid, a jövőd a tiéd, dolgozz érte, hogy a te jövőd jobb legyen!

2013. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Keresd meg a helyi csaladsegito szolgálatot, tudnak segíteni.Kiskoru vagy, veszélyeztetnek ezzel.....
2013. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Draga kiscsillagom! :( Remelem szep eleted lesz!
2013. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!