Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire bölcsészellenese...

Miért ennyire bölcsészellenesek az emberek? Mire vélhető a bölcsészellenes hangulat?

Figyelt kérdés
Tényleg lehetne műveltség és kultúra nélkül - megfelelő színvonalon - élni? Az embereknek már nincs igényük mindezekre?

2014. júl. 30. 12:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%

Ismerősi körömben elég sok bölcsészetet végzett van, töredékük sem tudott elhelyezkedni annak megfelelő munkakörbe.

Ha azt vesszük, hogy kevés olyan bölcsészkaros szak van, amit ne lehetne más módon is elsajátítani, vagy aminek gyakorlatilag is van értéke, akkor elég luxus milliárdokat bölcsészképzésre költeni évente.

A képzés után persze diplomás munkanélküliekké válik egy jó részük vagy alulfizetett munkát kap, ami persze nem az álma senkinek, kezdődik a panaszkodás, a kilátástalanság, a spleen.

Emberileg semmi bajom a bölcsészekkel egyébként, de tényleg nevetséges ez a rendszer. Mind nagy reményekkel indul, meg jár a szájuk egyetem előtt, alatt, hogy de nekik ilyen-olyan tuti lehetőségeik lesznek. Diploma után valahogy már nem így áll a helyzet. Ismerek nagyon tehetséges és szorgos embert, aki 3 olyan helyen is gyakornok volt, ahol biztosra ígértek neki jó állást, egyikből se lett semmi, és most egy irodában poshad, ki nem állhatja, de se jobbra, se balra nem tud lépni.

2014. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%

Sokan csak a diplomás munkanélkülieket látják bennük, akik nem értenek semmihez, csak a hamburgerárusításhoz :P

Attól pedig, hogy valaki még művelt lesz, vagy széles kulturális spektrumon mozog, attól még mások nem lesznek műveltebbek, nem jut el hozzájuk a kultúra, én legalábbis így gondolom.

2014. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Én is valószínűleg irodán fogok rohadni minimálbérért egy ideig, de hát ez van, minden jobb helyre gyakorlatot kérnek, valahol el kell kezdeni. Pedig nekem olyan szakom van, amire mindenki azt mondja, hogy na igen, ennek tényleg van értelme. DE mindez szerintem nem ok arra, hogy utálják a bölcsészeket, főleg a röghöz kötést és azt is figyelembe véve, hogy most már teljes önköltséget kell fizetni nagyon sok hallgatónak.
2014. júl. 30. 12:54
 4/34 A kérdező kommentje:
2-es: Eljut hozzád is, ha hagyod, hogy eljusson, és teszel is érte.
2014. júl. 30. 12:55
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

magyarországon nem divat a civilizáltság. de hasonlítsd össze valamely épelméjű ország bölcsészeivel akár a megbecsültséget akár a keresetet, és érdekes különbségeket találsz. látod, megmondják, nincs szükség tudásra, a kulturáltságra, sőt, a kultúrára se. ez van ...

A másik: nem lehet általánosítani. Valóban vannak nevetséges szakok is, de vannak igen komoly szakok is, amelyeket azért nem végez el bárki.

2014. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem is ez a helyzet, egyfajta kultúrbarbár országban élünk, ahol divatos a szellemi proliság. Másrészt szerintem az a baj, hogy itt az álláskeresésben a kapcsolatok sokkal többet nyomnak a latban, mint a tudás és a képességek. Én is olyan embereknek dolgoztam, akik magas beosztásban csücsültek kb. 0 iskolával, én pedig diplomásan nyaljam a f0st, már bocsánat.
2014. júl. 30. 13:56
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, árad belőled a keserűség. Nem a főnökeid hibája, hogy te nem tudtál érvényesülni az életben. Attól, hogy "diplomás vagy" /némelyik embernek komolyan erekciója van erre a diplomás dologra/, még nem fog senki hasra esni tőled.

Érvényesülj, kapard ki magadnak a gesztenyét, keress jól, legyél sikeres. Tudod, nem a víz a h*lye, ha a kacsa nem tud úszni.

2014. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Belőlem árad az embergyűlölet, miközben te káromkodsz, meg sértegetsz?

Ahha :-)

Nyilván.

Ha nem tetszik, hogy 60-ért kell melóznod, akkor menj olyan helyre dolgozni, ahol 300-at adnak.

2014. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
9-es: A neved mindent elmond. Hagyd abba a sértegetést.
2014. júl. 30. 14:56
 10/34 A kérdező kommentje:
Láthatóan az a te örömöd, hogy padlón lévő emberbe még jól belerúgsz egyet-kettőt. Élvezed, mi?
2014. júl. 30. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!