Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A felnőtt dolgozó emberek...

A felnőtt dolgozó emberek hogyan bírják azt, hogy állandóan gondjaik vannak, állandóan felelősek valamiért?

Figyelt kérdés

Komolyan, nem értem. 18 éves vagyok, ez lesz az utolsó évem a gimiben. Tudom, éretlen vagyok, meg ostoba, de én nem akarok felnőni. Nem akarok elmenni innen, nem akarom, hogy magamra legyek utalva. Diákmunkán is utáltam a főnököm, mert egy bunkó volt aki lenézett, és már ott is minden nap úgy mentem be, hogy jaj ne, már megint jön ez a nyomorék. De akkor még volt esélyem elmenni, anélkül hogy csődbe menne az egész életem.

Én vagyok az egyetlen, aki el sem tudja képzelni, milyen lesz majd, ha nem teheti meg, hogy felmondjon csak úgy? Komolyan, a felnőtt emberek hogyan bírják nap mint nap a nyomást? Főleg azok, akik nem keresnek annyit, hogy mondjuk utazgassanak, bulizzanak, stb. És akik még mindemellé magányosak is? Nem akarom ezt. Így is már meghülyülök egy rohadt nyelvvizsga gondolatától is, nem bírom a nyomást. Hogy fogok így megélni, boldogulni, érvényesülni? Vagy majd hozzászokom? Minden eddigi húzós helyzetben magabiztosnak bizonyultam, de belül nem. Ti nem éreztetek ilyet?


2014. aug. 1. 12:15
1 2
 1/11 shoona:D ***** válasza:
100%

Úgy gondolod nem bírod a nyomást??Aki élve kibír egy gimit az már mindent kibír utána!

A felnőttek úgy bírják ki,hogy ha gondjuk van akkor megoldják.Ha felelősek valamiért akkor gondoskodnak róla,hogy meg legyen csinálva.Legalábbis a becsületes fajta.És tény hogy ez nem mindig könnyű,de ja idővel hozzászoknak.

Én a nyelvvizsgától való félelmemen úgy lettem úrrá,hogy mindig mikor eszembe jutott,hogy jaj mi lesz ha majd nyelvvizsgán ott állok kukán és semmi nem fog az eszembe jutni,és a vizsgáztató hülyének fog tartani,akkor annyit mondtam magamnak,hogy én ezt magamnak csinálom nem a vizsgabiztosnak,nem érdekel a ha hülyének néz,mert ez rólam és az én életemről szól...innentől már nem parázok soha

2014. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Általában mindenféle jellegű vizsgánál előtte majd meghalok, annyira úrrá lesz rajtam a pánik, hogy az amúgy is magas vérnyomásom az egekbe szökik, és a rossz gondolatok eluralkodnak rajtam de aztán amint belépek elmúlik, és akkor dőlnek belőlem a szavak. Simán megtartok egy előadást angolul, akkor is csak előtte érzek bármit is, amint elkezdem, azonnal elmúlik. Ettől függetlenül most mégis valahogy jobban félek, mint az eddigi összes vizsgámon együttvéve. Nem bírom. Emiatt meg úgy érzem, "nem vagyok alkalmas a felnőtt életre", mert nem bírok egy sima nyelvvizsgát sem, és ettől mégjobban elkeserítem magam. Tudom, hogy túl sokat gondolkodom, az emberek mindig azt mondják, hogy ne gondolkodjak, csak cselekedjek, és kész. De hát ha nem megy.. Egy sima vízicsúszda előtt is halálra gondolkodom magam. Muszáj gondolkodnom, ez éltet. Jó volt 12 éves gondtalan gyereknek lenni, nem tudni semmiről, csak kiterülni a görög tengerparton, és jégkását inni, jaj, de hiányzik.
2014. aug. 1. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:

én is féltem a munkától :) pont ma van 1 éve, hogy elkezdtem dolgozni :) nem is kis dolgokat kaptam azonnal a nyakamba, most is elég nagy felelősség van rajtam, de nem zavar megoldom :) nincs lehetetlen :) 3 szakmám van, 86 91 98%-os szakvizsgával szóval annyira hülye csak nem vagyok, hogy elbaxak mindent :D szóval a munkahelyi nyomás letudva :) még a lehetetlen határidők ellenére is :)


21F

2014. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak normális tanárok, és vannak normális, emberi mukahelyek :)


Én sokkal többet stresszeltem általánosban vagy gimiben, egyetemen már nem érdekelt, munkahelyen meg pláne nem :)


Nyugi, fel a fejjel, tessék egy zene, amit neked szántak:


https://www.youtube.com/watch?v=5giWfpANMac

2014. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 1. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Én nem bírom. :)

Én már a sulit sem bírtam, az általánost még kijártam, mert akkor még gyerek voltam, és volt tűrőképességem. Aztán 14 évesen valami megváltozott. Elindultam a felnőtté válás útján, és úgy tűnik nálam a felnőtt lét a totális szabadság vágyat és annak keresését jelenti. Minden iskolát otthagytam, minden munkahelyet is. Eléggé kétségbe voltam esve néha. Azóta megoldottam: kerestem egy olyan munkahelyet, ahová elég a 8 általános, és semmit sem kell csinálni egész nap, csak ott lenni. Van egy lakókocsi, tv, számítógép, azt csinálok, amit akarok.

32F

2014. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

rosszul.

idegösszeroppanást kapnak, lebetegednek. az átlag magyar életkor alatta is van az európainak.


az emberek legalább50%a tapasztalt már valamilyen hátrányos megkülönböztetést, tehát a tiszteletlen viselkedés már nem is lényeges dolog egy főnöktől.


az emberek többsége így él. egy robot és zombi létezés közötti színvonalon, folyamatos stressz, boldogtalanság, magány, betegség stb társaságában. aki kicsit értelmesebb, ezért nem szül ide gyereket.


ha jó diplomád vna és letetted a nyelvvizsgát, külföldi munkát keress, pl németország, anglia, ott jobb a helyzet.

2014. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt dolgozó ember vagyok. (27N)


Én remekül, jó a képzettségem, sikeres vagyok a szakmámban, az életemben. Gond nélkül fizetem a számláimat, a szüleim is segítenek, ha kell, mindig mögöttem állnak. Van egy párom már évek óta, vannak jó barátaim. Felmondhatok csak úgy, mert bp-i vagyok és keresettek a diplomáim.:)


Utazgathatok csak úgy, mert a mostani munkám a hobbim egyben, és lehet kérni akár több hónap fizetett szabit is, pl. megyek egy hónapra az USA-ba nemsoká.:)


Figyelj, az élet első szabálya az, hogy ne légy lúzer! Te egy képzetlen, 0 Ft-ot kereső, magányos, változtatni nem tudó és nem akaró, buta embert írsz le. Ettől ne félj, nem fogsz ilyenné válni! Csak ha akarsz...


Szóval a tanácsom: jól fizető végzettség, de nagyon szeresd is a munkád, amit választasz, mert életed jelentős részében a munkahelyeden vagy. A kapcsolat szerintem nem annyira fontos, de jó, ha van. Óvd a családi és baráti kapcsolataid és kell egy kis szerencse is!:)

2014. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
6. Pont mintha én írtam volna! Én kitűnővel végeztem az általános iskolát, középiskolát, mindenki okosnak tartott, de felelősséget soha nem szerettem vállalni. Karrierista meg pláne nem vagyok. Úgyhogy kerestem egy olyan munkát, ahol szinte nulla a felelősség. De legalább nyugalomban élek. Nekem ez többet ér, mint egy stresszes jobban fizető munka.
2014. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az élet főképp szerencse és nem akarás kérdése.

ha pl a kérdezővel nem foglalkoznak a szülei, akkor valami olyan szakot választ, aminek se haszna, se nem szereti, és onnantól kezdve belekerül a szegénységi örvénybe.

vannak szülők akik segíteni sem tudják a gyereket, sőt...

2014. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!