Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy nő nem dolgozik és...

Ha egy nő nem dolgozik és otthon van a gyerekkel akkor miért játszik mártírt, hogy őt mindenki bántja? Nem lehet, hogy ők nézik le azokat akiknek muszáj dolgozni és beszólogat? Vagy a dolgozó ÉS gyereket nevelő nők ilyen gonoszak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Korán van még az összeesküvés-elméletekhez.
2014. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Itthon vagyok a gyerekkel,vezetem a háztartást.Férjemmel közösen döntötünk igy.

Jön a másik anyuka és azt mondja nekem hogy márpedig ő ezt munka melett is megcsinálja mármint gyereknevelés,és melette még csillog a lakás.Na most ki a gonosz?

Engem nem érdekel az hogy ki hogy éli az életét nekem mégis beszolnak úgy hogy senki véleményére nem vagyok kiváncsi.

2014. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezt provokációnak szánod, vagy konkrét tapasztalatod is van ezzel kapcsolatban? Írhatnál némi konkrétumot is, mielőtt igyekszel összeugrasztani az "otthonülő anyukákat" a dolgozó nőkkel.
2014. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Már végtelenül unalmasak ezek a provokatív "kérdések".
2014. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

pl itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


a barátok leszólják

meg van még ezeregy ilyen kérdés

véletlen lenne?

2014. júl. 24. 08:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak az otthon fenekét meresztő nők és a "muszáj dolgozni" nők vannak. Vannak, akik szeretnek dolgozni, mert nem a gyártósoron, hanem pl. a tudományos életben dolgoznak.


Szerintem több körülmény is van: pl. nem költöznék kertes házba, mert sok vele a munka (vagyis azt mondják, én nem tudom, sosem laktam kertes házban, mindig polgári lakásban éltem), és az lehet, hogy azzal elvan egy nő egész nap, nem tudom.


De az tuti, hogy a mi háztartásunkat ketten a barátommal játszva elvezetgetjük napi 8 óra munka után.:) És szerintem azért nem érti meg egymást a két tábor, mert:


1. nem értik meg, hogy a másik ki tud teljesedni abban, amit csinál (nekem pl. fura, hogy egész nap a háztartással legyen elfoglalva, kicsit olyan nevetséges)

2. nem ugyanazok a körülményeik (a szüleim sose nevelték belém azt, hogy az én szerepem ez vagy az, a férfiaké meg ez vagy az, nem ezt láttam otthon. és eszembe sem jut, hogy oké, ha valaki engem eltart)

2014. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Két baj van: az egyik az, hogy a legtöbb ember azt hiszi, a másiknak könnyebb:

- mert csak otthon van a gyerekkel, és nem látja, mit csinál még a háztartás/gyerek mellett

- azt gondolja, hogy dolgozik és nincs gyereke, akkor meg azért könnyebb az élete, pedig lehet, hogy a munkája is kitölti a teljes napját

- vagy aki dolgozik és gyerek van, de megoldja a házimunkát, az nem gondolja, más meg sokféle más dolgot csinál, ami fontos


A másik probléma, hogy az emberek folyton azt akarják bizonyítani egymásnak, hogy ők csinálják jobban, és beleszólnak a másik életébe kéretlenül is.


Ha ezen sikerülne változtatni, és mindenki elfogadná a másik döntését, akkor itt sem lenne annyi feszült anyuka, akit ilyen-vagy olyan indokkal csesztetnek. Mert mindenkinek megfelelni úgysem lehet.

2014. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem nem csak az otthon fenekét meresztő nők és a "muszáj dolgozni" nők "


Ez milyen már? egy nő ha otthon van a gyerekkel, akkor a fenekét mereszti? Jézusom.....én dolgozom, de pl barátnőm most otthon van a kisgyerekükkel, elhiheted, ő sem a fenekét mereszti, ahogy sok más otthon lévő nő sem. Ő is dolgozott előtte, de ha valaki megteheti, hogy otthon van min.3 évet a gyermekével, és nem adja bölcsibe 5hónaposan, én nem tudom elítélni..

2014. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

7-es válaszolónak teljesen igaza van!

Én még annyit tennék hozzá, hogy azért egy gyerekkel ellenni egy nap, főleg ha hasfájós, jön a foga, nyűgös, vagy bújós, nem mindig a legegyszerűbb, nem testileg, de lelkileg értem. Én sokszor a nap végére elfáradok mentálisan, igen, első gyerek és már elég jól belejöttem de vannak napok amikor én is szívesen letenném a lantot amikor hazajön a férjem. És igen, félek attól, hogy mi lesz ha majd munka mellett kell eztcsinálnom, de hát ezt vállaltam. :) És nem nézem le azt, aki "el van tartva" (ez nagyon hülye szó) sőt azt sem nézem le aki dolgozik. Mindegyikünk más, hogyan is élhetnénk az életünket teljesen ugyanúgy??!

2014. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as: csak a kérdezőt interpretáltam:) nem én írom, hogy meresztik. attól függetlenül, hogy egyetértek a kérdezővel. ha két dolgot tudsz elvégezni egy életben, vagy csak egyet, akkor a kettő több.
2014. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!