Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, vagy...

Ismertek olyan embert, vagy tudtok olyanról (pl ismert ember), aki külföldre költözött, ottani állampolgár lett, (a magyar állampolgárságot esetleg "leadta"), és nevet is változtatott?

Figyelt kérdés
2014. aug. 4. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem
2014. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
hazaárulókat nem ismerek.
2014. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem szokás állampolgárságot leadni, nem is lehet, de nem is előnyös.:)
2014. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
FYI: Vannak országok, ahol nem létezik kettős állampolgárság, így ahhoz, hogy a helyi állampolgárságot megkapd, le kell adni a "régit".
2014. aug. 4. 12:28
 5/12 A kérdező kommentje:

Még mindig a kedves tájékozatlan utolsónak: ehhez nem is kell messze menni, pl Európa legfejlettebb államai közt is van ilyen.

(kérvényezheted, hogy ne kelljen leadni a régit, amennyiben az "kivitelezhetetlen" a volt anyaországod hatóságai miatt. Nem tudom, ez Mo esetében fennáll-e, de elképzelhetőnek tartom :)))) )

2014. aug. 4. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Apukám a nyolcvanas években jött át Mo-ra (Romániából), és ő magyar állampolgár lett, nem volt lehetőség kettős állampolgárságra. Bár ő nem ismert ember, vagyis csak a szakmájában:) megfelel?:))


A legjobb barátom pl. nemrég kapta meg az US citizenshipet, a magyart is megtartotta, mert miért adná le, és a gyerekük magyar bölcsibe jár, ők meg évente hazajönnek.

2014. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De volt névváltoztatás is? Az lenne a lényeg!
2014. aug. 4. 19:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugyanis én nemsokára megigényelhetem az állampolgárságot ahol élek, (nem itt Mo-on, most csak nyaralok :)) és elgondolkodtam, hogy milyen lenne egyúttal nevet is változtatni. Az otthoniak biztos továbbra is a "régi" nevemen szólítanának, s ez furcsa lenne. De a családalapítás, egyéb ügyintézés szempontjából viszont könnyebség lenne. Tudom, tudom, nagy változás, meg hazaáruló meg emúttnyóccév stb, csak eljátszom egyelőre a gondolattal mindentől függetlenül.
2014. aug. 4. 19:37
 9/12 A kérdező kommentje:
*könnyebbség
2014. aug. 4. 19:38
 10/12 A kérdező kommentje:
Van ilyen szó egyáltalán? furcsán néz ki így írásban :))
2014. aug. 4. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!