Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Michael Jackson vagy Albert...

Michael Jackson vagy Albert Einstein a híresebb széles körben a világon?

Figyelt kérdés
A világ minden országát tekintve melyikük a populárisabb? Beleszámít az is csak valaha hallották egyszer legalább a nevét.

2014. aug. 21. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Jó kérdés, fogalmam nincs.


Azt inkább meg merem kockáztatni, hogy sikerül az emberiségnek még kibírni vagy 1000 évet, Einsteint arányaiban legalább annyian fogják akkor is ismerni , mint most.

Jacksonról ez valószínűleg nem mondható el, a mostani ismertségének adok még vagy 25 évet, onnantól erősen csökkenő lesz a tendencia. :)

2014. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Lehetséges, de ez nem Michael hibája, egyszerűen a zene mulandóbb mint a tudomány.


Legalábbis ha a te gondolkodásodat nézzük. :)


Én úgy látom hogy a szórakoztatóipar(zene) egy elzüllött társadalomban mint a mai és a jövőbeni nagy szerepet játszik/fog játszani.



Mozart,Beethoven,Presly,Beatles,Jackson. Szerintem ez az az 5 név ami az örökkévalóságig fenn fog maradni az emberekben ha ZENE témakörről van szó.


Einstein pedig nyilván a tudomány örökkévaló fejlődésével mindig is fent fog maradni.

2014. aug. 21. 20:23
 3/18 Tom Benko ***** válasza:
19%

Presley-vel kevésbé értek egyet, Jacksonnal végképp. Utóbbi abszolúte semmi tartósat nem alkotott. Inkább lesz majd egy apróbetűs jegyzet a konzervatóriumi tankönyvekben. A pop"zene" már csak ilyen. Akit viszont kihagytál - Jimi Hendrix, mondjuk. Na, ő valamit tényleg alkotott is. És vannak még páran ilyenek.

Einstein bizonyosan ismert lesz, már csak a retardált ezósok meg fundik miatt is, akik folyamatosan félreértelmezik a tevékenyésgét és mondatait.

2014. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hendrixet már ma sem ismerik fele annyian sem mint Michaelt. Értem én hogy nagyot alkotott de akkor sem az a szint a populárisan mint Jackson vagy Elvis. Itt a világ minden országát nézzük. Pl szerintem Ugandában az ismertsége a 0 hoz közelíthet, míg Jacksonról és talán Elvisről ott is akik nem a szavanna közepén élnek egy kunyhóban hallottak.
2014. aug. 23. 10:27
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyet állítani hogy Jackson semmilyen tartósat nem alkotott rendkívül felelőtlen.
2014. aug. 23. 10:31
 6/18 Tom Benko ***** válasza:
52%
Attól, hogy populáris, még nem biztos, hogy említésre méltó. Amúgy ha megnézed, a maguk korában sem Mozart, sem Beethoven nem voltak túl populárisak. Ugyanez a helyzet Hendrixszel is. A jövő fogja eldönteni, ki alkotott értékeset és ki mehet kukába. De erre majd még visszatérünk.
2014. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Michael művészetét lehet szeretni vagy nem szeretni, elfogadni vagy nem elfogadni, de egyet nem lehet: ignorálni. És pontosan ez a dolog bizonyítja a nagyságát :)



Ehhez kapcsolódóan ajánlanám ezt a kis rövidke videót:


https://www.youtube.com/watch?v=1eapxHdWot0


A videó szövege:


Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules. And they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. But the only thing you can’t do is ignore them. Because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

2014. aug. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tom Benko ***** válasza:
@MiniMouse: Nekem elég jól sikerült...
2014. aug. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
nem tudom miről van szó mert nem olvastam végig de számomra michael zenéi nem hallnak ki mindig szeretni fogom
2014. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mozart,Beethoven.... Oly' régen éltek,ma is mindenki ismeri őket. Michael Jacksonra is ez a "sors" vár. :) Ő történelmet alkotott,és ez vitathatatlan.Aki ezt nem képes belátni az dilettáns.
2014. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!