Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Michael Jackson vagy Albert...

Michael Jackson vagy Albert Einstein a híresebb széles körben a világon?

Figyelt kérdés
A világ minden országát tekintve melyikük a populárisabb? Beleszámít az is csak valaha hallották egyszer legalább a nevét.

2014. aug. 21. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

MJ-t hallgatok, s egy fizika könyv van az asztalon mikor meglátom a kérdést. Wow.

Einstein bizonyára ismertebb, ha egy fizikust kell említeni a legtöbben őt hozzák fel példának. Ha jó vagy természettudományokból, a kevésbé tehetségesek rád fogják aggatni a nevét, hátha ezzel úgy érzed egy stréber vagy, közben ez elég imponáló a részükről!

Jackson-hoz még nem hiszem, hogy bárkit is hasonlítottak volna. Ahogy én vettem észre, a halála utáni időszakban kezdték többen hallgatni, azóta egyre ritkábban megy a rádióban. Nem igazán vagyok otthon a műfajban, nálam MJ-nél kimerül a pop fogalma. Fenn fog maradni az életműve, de Albert Einstein kétségkívül többet tett le az asztalra, ami a javunkat szolgálja.

2014. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
87%

"Javunkat szolgálja." Nézőpont kérdése. Einstein természet tudós volt.

Michael Jackson zenész, a zene is egy tudomány ág bár nem az általánosan vett értelmében, inkább szórakoztató ipar.

Az, hogy Michael nem alkotott maradandót, azon csak röhögni tudok, de erősen. Valószínűleg fogalma sincs az ilyen személynek arról mit tett le az asztalra.

Kiváló zenész volt és táncos. Generációkon keresztül fog, inspirációt adni mindenkinek aki csak kapcsolatba lép valahogy vele az élete során.

Sajátkezűleg változtatta meg a video klippek világát, előtte például soha senki nem gondolkozott történet elmesélésével klippekben. Továbbá tucatnyi alapítvány alapítása és támogatása saját pénzét nem sajnálva. Az egy éjszaka alatt legtöbb Grammyt megnyert előadó rekordját még mindig ő tartja, a világon legtöbbet eladott album még mindig a Thriller több mint 105 millió eladott példánnyal eddig. A második helyezet csak 50-60 millió... s folytathatnám. A lényeg, hogy fognak emlékezni rá, főleg ha még a Sony folyamatosan adat ki lemezeket, filmeket róla.

2015. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező!

Te egy korosztály vagy, több nem is lehetsz, csak azzal gondolkozol.

És Einstein nevét 100 év múlva is ismerni fogják, Jakora nem esküdnék.

Nálam és még nagyon sokaknál Jimmy Hendrix az ász )ha már szóba került), mert én akkor tanultam gitározni, ő volt a (soha el nem érhető, de) példakép. Hozzá képest Jako jóval lejjeb van.

És nem vagyunk kevesen, de ha azt gondolod, hogy mi már a darabszámba sem számítunk, tegyed.

Kérdésed arról szólt, hányan ismerik egyiket-másikat.

2015. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jackson nem alkotott semmit...jézusom. Te hülye vagy??? :D Ha a zenéről van szó egyértelműen emberek 80%-a Michael-t válaszolja.
2015. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet inkább Michael Jackson az ismertebb. Bár ha ez a valaha, egyetlenegyszer hallottam a nevét dolog is beleszámít, akkor szerintem a fejlettebb országokba szinte minden kb. 8-10 évesnél idősebb ember hallotta ezt a két nevet. Az ennél fiatalabbakhoz és fejletlenebb országban élőkhöz szerintem jobban eljut Jacko neve, Afrikába is szerintem jobban ismerhetik a bantunéger gyerekek, mint Einstein-t.


Remélem azért nem ez az 5 név fog fennmaradni zenébe :). Jó nem kergetek hiú ábrándokat, de azért Elvis??? Oké, tényleg borzasztó híres, de nem túl tehetséges fazon, azért remélem nem ő marad meg egyik leginkább a zenébe. Jacko-t még annyira nem bánnám, meg a klasszikusokat sem, de azért jobban örülnék egy Pink Floyd, Beatles, Rolling Stones, Queen, Led Zeppelin ötösnek, és teljesen reális szerintem :). Vagy mondjuk még jöhetne Bob Dylan, Jimi Hendrix esetleg Bob Marley és az újabbak közül Metallica, Guns N' Roses, Nirvana, esetleg U2, Depeche Mode... és aminek nagyon örülnék és abszolút megérdemelné, de sajnos esélytelennek látom, mert én is borzasztó későn ismertem meg jobban, addig hallásból ismertem mint egy marginálisabb rock előadót: David Bowie.

2015. jún. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja meg persze: 2Pac, Eminem, Stevie Wonder esetleg Daft Punk, Prodigy, Iron Maiden, ...
2015. jún. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Albert Einstein 60 évvel ezelőtt halt meg, Jako talán 5?

Felteszen Neked a kérdést kedves kérdező, kiváncsi vagyok mit válaszolsz rá:

Ha 60 év múlva ugyanezt a kérdést felteszik, szerinted mi lenne a válasz??

Én mindenesetre a Tiedre kíváncsi lennék....

2015. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 VargaLevente válasza:
100%
Be kell valljuk a földön nem minden ember volt olyan okos,mint Einstein. Tehát amit ő mondott vagy magyarázott nem mindenki értette. A zenét (MJ zenéjét)az is tudja hallgatni aki nem túl okos vagy gyerek.Ezért szerintem MJ elterjedtebb, ismertebb.
2016. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!