Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az én helyemben mit tennétek,...

Az én helyemben mit tennétek, hogy jobb legyen az életetek? Aki járt már hasonló cipőben, azok hogy verekedték magukat túl az ilyen problémán?

Figyelt kérdés

Elég komplex a problémám és igazából kilátástalannak tartom az egész helyzetet. Egyetemista vagyok, végeztem az összes tantárgyammal és már csak a szakdolgozatot kéne megírnom, hogy végre kézhez kapjam a diplomámat.


A probléma viszont az, hogy szorongásos depressziós zavarom, és szociális fóbiám van. Ezek mellett nagyon barátaim sincsenek, az egész nyaramat úgy töltöttem el, hogy szó szerint a gép előtt rohadtam és semmit nem csináltam. Sokszor már ahhoz sem volt kedvem, hogy filmet nézzek, vagy mást csináljak.


Korábban jártam már orvoshoz ezzel, de az is egy külön kálvária volt. A pszichológus akihez jártam fizetős volt, de pénzügyi problémák voltak a családban ezért azt abba kellett hagynom. A pszichiáter pedig aki a gyógyszeres kezelést csinálta, átment egy másik városba, így én orvos nélkül maradtam. Később amikor romlott az állapotom visszamentem és először egy kísérleti gyógyszert akartak rám sózni (szívesen kifejtem, ha valakit érdekel), utána egy másik alkalommal meg elzavartak a pszichiátriai gondozóba, ahol felírt nekem az orvos random egy gyógyszert és azt mondta, hogy egy év múlva találkozunk.


Motivációm egyáltalán nincs, életkedvem alig van, folyton negatívan látok mindent és dolgoznom kéne a szakdolgozaton, de ha csak rágondolok, elkap a gyomorideg. Közben munkát is kerestem (van már szakmám valamint beszélek németül és angolul), de egyrészt nem találok; másrészt eddig az összes interjúról fejvesztve menekültem, mert olyan pánikroham szerű érzés lett úrrá rajtam. Gondolom most sem lenne ez másképpen, az interjúztató meg gondolom érzi a zavart az erőben, úgyhogy általában nem is keresnek többet.


Végül itt vagyok most, feszülten, idegesen, kvázi megbénulva és nem tudom, hogy mit tegyek annak érdekében, hogy javuljon a helyzet. Szakemberhez nem hinném, hogy érdemes lenne elmenni, pszichológusra pedig nincs keret perpillanat. Egy ördögi körben vagyok.


Aki volt hasonló helyzetben, az hogy lépett túl rajta? Kíváncsian várom az ötleteket.


2014. aug. 29. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget a témavezetődtől. Mond el neki az egészet. Nem félre dumálva, nem ferdítve, nem védve magad, hanem úgy ahogy van. Hátha van valami ötlet, hogyan lehetne egy épp hogy csak szakdolgozatot legyártani. Mert itt az esetedben szerintem ennyit kellene. Nem minőségre törekedni, hanem csak azt elkerülni, hogy telik tovább az idő és nem lesz diplomád. Ami NAGYON megnehezítené az életedet a későbbiekben.


A pánikroham dologra meg az a megoldás, hogy menj el még több interjúra. És ne is az érdekeljen felvesznek e, hanem csak a helyzet. MEg úgy általában is figyelj oda magadra. És ha azt veszed észre, hogy valamit elkerülsz, mert ciki, vagy mert mit gondolnak mások, akkor korrigálj és válaszd azt. NEm a a dolog miatt,hanem, hogy csak edz magad. Át kell élned, hogy nem kell félni attól, hogy mit gondolnak mások, nem baj ha azt gondolják egy kretén vagy ez az ő dolguk semmi közöd hozzá. ÉS attól sem kell félni ha valami kínos. Simán lehet tovább menni egy ilyen helyzetből. Ilyen kínosnak tűnő illúzió helyzetben gondolj arra mi a legrosszabb dolog ami történhet. és álltalában megértheted, hogy nem sok. Az egész félelem irracionális és benned van. Szóval nem menekülj ki a helyzetből, maradj ott a kínosban, ami nem is kínos. Tanulj meg benne lélegezni mozogni.


És még általánosabban. Vedd észre, hogy semmi baj nincs. Van időd ezeket a dolgaidat kijavítani. Szépen, türelmese, minden kis mozdulatot begyakorolva.

2014. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen, sokszor a semmiből kell várat építeni, mankók nélkül.

Az én nézőpontom az, hogy kétfajta ember létezik: aki hisz abban, hogy szakemberekkel ( akár véltek, akár valósak ) oldja meg az életét, illetve aki nemet mond az ilyen mankónak és saját magától áll lábra, kezeibe véve az irányítást. Nem mindig alakul szerencsésen a dolog, de az élet már csak kockázatos.


Én abban az erőben hiszek, amit az ember megkaphat magában akkor, ha valódi szükséget és akaratot érez rá.

Amíg valaki menekül, vagy másokra támaszkodik, vagy gyógyszerekkel csillapítja magát, stb. - addig soha nem érezhet igazán valódi szükséget és akaratot, mert ezeket csak az érzi, akinek már semmije nincs és mégsem hajlandó feladni, hanem mindennek ellenére is küzdeni akar és sikert elérni.

Annak a tudatosulása, hogy végtére is egyedül vagy és csak az vár rád, hogy egyedül kelj fel a hideg padlóról, egyfajta rendkívüli erőt ad számodra, mert különben nem tudnád felemelni magad.


Persze, az emberi természet is olyan, mint a pálmafa : ha súlyt helyeznek egy pálmára, akkor az egyenesebbre és magasabbra nőhet, de akár szét is törhet a súly alatt.


Nincsenek abszolút dolgok az életben, minden egy bináris lehetőség, és valójában bárkit érhet kudarc, mert nem tudja elbírni a saját sorsát, de épp ennek a konstatálása az, amely egyeseknek erőt ad: ha oly sokan esnek el körülöttem, miért esnék el én is ? Miért ne küzdjek ? Miért ne kockáztassak ? Miért ne tegyek meg mindent, amit eltudok képzelni ? Miért ne vessem bele magam az óceánba és hozzam ki magamból a maximumot ? – Így gondolkoznak a sikeres emberek szemben azokkal, akik kudarcra vannak ítélve.

Illetve nyilván mindenki megtalálja a saját gondolkozásmódját, de azt meg kell értened, hogy " A győztes mindig egyedül van " - ennek az a jelentése, hogy nem támaszkodhatsz folyton másokra, kívülről jövő segítségre, mert így sosem leszel igazán sikeres. A sikerért legtöbbször magadnak kell rájönnöd, hogy mit is kell kezdened magaddal. S ha megvan benned az, ami szükséges hozzá, akkor képes leszel erre.

2014. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A betegségedet próbáld úgy kezelni, mintha nem lenne és tekintsd magad egészséges, normális embernek. Ne bújj emögé és ne az állapotodat okold az életed elromlása miatt.

Szerintem az egyetemre azért jelentkeztél, mert érdekelt ez a szak, tehát kezdj hozzá a szakdoga megírásához, hiszen már csak ez az egyetlen dolog választ el a diplomától. Minél tovább halogatod, annál inkább idegeskedni fogsz miatta, mert gondolom mindenki a füledet rágja miatta. Úgy tartják, hogy "evés közben jön meg az étvágy", talán ha látod, hogy igenis megy ez neked, akkor újra megjön a kedved hozzá és a sikeren felbuzdulva az életkedved is visszatér, s egyéb dolgaid is jobban alakulnak. Ha azt látod, hogy valamiben jó vagy (pl. tanulás), akkor nagyobb lesz az önbizalmad minden más téren is (pl. munka, vagy ismerkedés).

És nem utolsósorban elképzelhető, hogy ettől még a betegséged is javulni fog, nem is kell a drága orvos hozzá, csak bízz magadban.

Sok sikert!

2014. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


1: A konzulensem eléggé beleszarós ember és így is kaptam már engedményt. Normál esetben 80+ oldalt kéne írni, de nekem azt mondta, hogy tervekkel együtt elég lesz a max 50 körüli oldal. Ráadásul közben változott a témám is és szerencsére (?) nem kellett annyi helyre mászkálnom, mint eredetileg kellett volna. A vicc az, hogy amikor felajánlotta a másik ötletet akkor az alapján mérlegeltem, hogy melyik esetben kell kevesebbszer emberekkel érintkeznem. Ezért is választottam az utóbbit.


Interjúkon én valóban ezen szoktam gondolkodni, hogy mi lehet a legrosszabb... valahogy mégis akkor leblokkolok és alig bírok válaszolni. Természetesen nem fogom megúszni, hogy eljárjak, muszáj lesz ha találok valamit.


2: Igazából az az érdekes, hogy nálam impulzusokban jön az, hogy tenni kellene valamit (főleg ha olyanokat olvasok, amit te is írtál). Akkor perpillanat mindig úgy érzem magam, hogy meg tudnám váltani a világot, de utána mindig történik valami ami úgy pofán vág, hogy visszatérek a régi kerékvágásba. Kicsit úgy érzem magam, mintha bipoláris lennék.


3: Igen, ezt is megfigyeltem már, hogy sokszor a betegségemmel takarózom és nehezen állok neki dolgoknak. Néha ezzel magyarázom a lustaságomat is.


Úgy látom, hogy akkor mást nem is tehetek mint azt, hogy megpróbálom magamat összeszedni és valahogy elindulni. Abban reménykedem, hogy ha meglesz a diplomám, akkor már könnyebben fogok állást is találni. Ha pedig lesz állásom, talán lesz önbizalmam és önbecsülésem, amitől jobban fogom magamat érezni. Csak elkezdeni a dolgokat piszkosul nehéz...

2014. aug. 29. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ez egy folyamat. Minél több interjúra mész annál nagyobb rutinod lesz benne és annál magabiztosabb leszel. Ne azon gondolkodj, hogy mi lehet a rosszabb! Mindig lehet rosszabbnál rosszabb szituációt mondani, fokozhatod akár a végtelenségig is, de akkor is csak a képzeleteddel játszol. A görcsölés előbb-utóbb oldódni fog... de szárazon nem fogsz tudni megtanulni úszni. Nyugi!

2. Ilyen ez! A lózungok nagyon alkalmasak arra, hogy hangulatba hozzák az embert - persze utána a valóság lerángat a Földre azonnal. Ez természetes. Nem kell feladni, mindig meg kell tenni amit éppen tudsz és bízni kell a szerencsében / sikerben.

Ha érdekel, akkor sok ebben-abban sikeres ember tart előadásokat tengerentúli egyetemeken a sikereiről és az életéről (jútyúb a barátod ;) ). Ott nem ragaszkodnak görcsösen a meséskönyvhöz (sem semmi egyéb lózung-gyárhoz): hallhatsz a mesés sikerek hátteréről, a körülményekről és pl. a vakszerencse szerepéről is. Nem egy közülük nagyon tanulságos és segít ráeszmélni arra, hogy milyen keskeny a mezsgye köztük és pl. közted. Csak azok a fránya körülmények...

2014. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. aug. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!