Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy h sántít...

Csak nekem tűnik úgy h sántít egy rész ebben a katasztrófatörténetben?

Figyelt kérdés

Először nézzétek meg a linket:

[link]


Utána felhívom a figyelmet erre az idézetre:


"Szeptember 24-én, Ivo, Devair testvére, szintén némi port kapart ki a kazettából, aminek egy része széthullott a cementpadlón. Hat éves lánya, Leide das Neves Ferreira közben egy szendvicset evett a földön ülve, közbe az ételére is hullott némi por, amit ő megevett. (Ezáltal nagyjából 1,0 GBq sugárzóanyag került a szervezetébe, aminek a dózisegyenértéke 13 Sv volt, ami már halálos dózis)"


Tehát emberünk, valószínű egyszerű mexikói lévén honnan is tudhatta volna h mi az a fémhenger a kezében, tehát kapirgálja a hengerből azt az érdekesen fénylő kék (rádióaktív) port, melyből szépen a földre is esik. Történetesen, miközben a porból próbál kiszedegetni, a kislánya éppen a lába alatt üldögél (mert ha már barkácsolunk és szemetelünk, végezzük eme tevékenységet a gyerek feje felett). Ráadásul a kislány éppen szendvicset evett, ráadásul a port a szendvicset is meghintette, de mivel ez a tény se az apukát, se a kislányt nem zavarta, így a kislány nyugodtan elfogyasztotta (feltételezhetőleg akkor a rádióaktív porok semleges esetleg akár még kellemes ízűek is lehetnek). A kislány sugárfertőzésben meghalt, apuka túlélte - nekem nem tűnik hihetőnek ez a feltételezhetőleg apuka által elmondott szendvics evős verzió?



#sugárzás #radioaktivitás #Gosiânia baleset
2014. szept. 1. 17:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs, nem mexikóiakról hanem brazilokról van szó.
2014. szept. 1. 17:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Ő csak hozzáért, a gyerek meg megette. Mellesleg ott a szám, hogy az apa nagyobb dózist kapott, vlsz azért élhette túl mert nagyobb. És ha megnézed az IAEA képeit, kb olyan körülmények közt éltek mint a cigányputri. Nem hiszem hogy kifogásuk lett volna a koszos kaja ellen. Pláne egy gyereknek, akik akár a homokot is megeszik...
2014. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!