Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusi emberek nagy rész...

A falusi emberek nagy rész miért ilyen?

Figyelt kérdés
Mindig másokkal foglalkoznak pl. ki milyen ruhában jár, ha elvált vagy szakít a párjával pletykálják, ezek után meg a szemébe jó pofiznak.
2014. márc. 11. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de nekem is ez a tapasztalatom...
2014. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Én ezt nem vettem észre. Nagyszüleim éltek falun. Ott mindenki gazdálkodással foglalkozott. Hajnaltól estig munka, utána már nem volt se erejük, se idejük, se kedvük másokkal foglalkozni.

Persze vasárnapi ebédnél előkerült néhány pletyka és régi anekdota, de egy kicsi kell ebből is :)

2014. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert unalmas az életük.
2014. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a falusi emberek ilyen. Ilyen a mai társadalom, hogy más szemében a szálkát, magukéban a gerendát sem. És természetesen az is közrejátszik, hogy azért szeret mindenki más szerencsétlenségén, baján lovagolni annyira, s tovább adni más embereknek, hogy mindenki tudjon róla, hogy na Ő sem tökéletes, az ő élete sem fenékig tejföl. Ezáltal a saját életüket is elfogadhatóbbnak találják. "mert van akinek rosszabb a helyzete tőlük" Jelen van a kárörvendés is, mert a mai társadalomban van egyfajta rossz akarás, önzővé vált mindenki, mindenki csak törtet, másokon áttiporva, nem számít senki sem, csak önön maga, s ha a másiknak nem jön össze valami, vagy kudarc éri, ezáltal nő az egójuk egyes embereknek, hogy nekem bezzeg sikerült, akkor én nem vagyok a nagy átlag, én ezáltal kitűnök a többiek közül. Az is felhozható okként, hogy egyes embereknek unalmas az életük, a hétköznapjaik, s azáltal, hogy a másik ember életében vájkálnak, vesézik ki töviről-hegyire, ezáltal egyfajta izgalomhoz jutnak. Átélik azt, amit ők nem kapnak meg. És ezt nem kell feltétlenül a falu társadalmára kivetíteni, mert ez az egész társadalmat jellemzi. Csak ugye van egy falu....egy kisebb közösség, kevesebb lélekszámmal, ahol ugye akaratlanul is ismer mindenki mindenkit. Van egy város, ahol sokkal több ember él, ott már nincsenek úgy bekorlátozva egy kisebb helyre az emberek, nem ismeri egymást mindenki. Ezért van az, hogy falun inkább megfigyelhető ez a fúrás egymás háta mögött. És természetesen mivel kis közösség, nap mint nap lehetőség van rá, hogy összefussanak egymással az emberek, még ha ki nem állhatja is az illetőt, mégis muszáj jópofizni, még ha előtte teljesen lealjasította egy másik embernek. Muszáj, hogy kétszínűsködjenek, mert akkor egy ilyen kis helyen mindenki haragban lenne mindenkivel, ha nyíltan is a szemükbe mondanák az igazi érzéseiket az érintettel szemben. Ez egyfajta túlélő mechanizmus.
2014. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Mert emberek. A városban is ugyanez megy csak egy-egy utcában, vagy lépcsőházban, munkahelyen.
2014. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Én megyeszékhelyen élek, de itt ugyanez megy. Ez társadalmi jelenség és nem helyfüggő.
2014. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a pletyka, néha nagyon rosszindulatú. A faluban nem jellemző a gazdálkodó életforma.
2014. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Mert ingerszegény a környezet, nincs mivel foglalkozni.
2014. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!