Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy őrjöngő...

Mit lehet kezdeni egy őrjöngő hajléktalannal, aki rendületlenül az utcánkba szeretne tartózkodni?

Figyelt kérdés
Nos a félreértések elkerülése érdekében először is szögezzük le, hogy ha csak egy egyszerű hajléktalanról lenne szó aki pont a házunk közvetlen környezetében kíván tartózkodni nem különösebben frusztrálna a dolog és nem tenném szóvá. Csakhogy a fent említett férfi egyértelműen súlyosan mentális beteg. Nem teljesen értek az ilyesmihez, de szerintem egyértelműen skizofrén tüneteket produkál. Magában őrjöng, artikulálatlan hangon, amit ebből ki tudok venni általában az, hogy meg fog ölni mindenkit és egyebek, miközben föl-alá járkál az úton. Nincs tudomásom róla, hogy ez fizikális tettlegességig esetleg fajult-e nála, egy bizonyos időközönként ordibáló emberre pedig nem hinném, hogy hajlandóak lennének kijönni a rendőrök. Láttam már, hogy igazoltatják, de értelemszerűen nem tudnak mit kezdeni vele. Kit tudok hívni olyankor, ha hallom, hogy rohama van és egyszerűen nem merek kimenni a lakásból a boltig? Hozzátenném, hogy egy huszonéves lány volnék, tehát azt hiszem érthető, hogy egy buliból hazajövet éjszaka, gombóc van a torkomban. És nem. Sajnos nem mindig megoldható, hogy valaki hazakísérjen, vagy taxizzak. Rettenetesen szomorú tény, hogy az állam bezáratta az intézményeket ahol az ilyen emberek megfelelő kezelést kaphatnak.

2014. szept. 1. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
akkor ne menj bulizni, ennyi
2014. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát, meg kéne próbálni kihívni a mentőket és a rendőröket, az illetőt gyógykezelni kellene...csak hát ki akarná rendesen kezelni és segíteni neki?
2014. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kötve hiszem, hogy egy fiatal bulizásával nagyobb probléma lenne, mint egy dühöngő őrülttel az utcán. Mellesleg, mint azt említettem, a boltba sem merek kiugrani ha épp hallom, hogy az ablakom alatt kapott rohamot. Ez nagyjából, egy "ha egy nőn miniszoknya van ne csodálkozzon, hogy megerőszakolják" szintű kommentár volt. Szóval, köszönöm szépen, de ennél értelmesebb hozzászólásokat várok. :)

#2 Nos igen... Gondolkodtam már azon is, hogy talán egy mentős több sikerrel járna az érdekében, mint a rendőrség. Csakhogy sajnos nem hiszem, hogy a megfelelő ellátást, amire szükségük van állami szférában valaha megkapnák az ilyen emberek, még akkor sem ha ön és közveszélyesek. Valahol rettenetesen sajnálom is a fent említett személyt és egyszerűen bosszant, hogy nem tudok helyesen lépni az ügyben, még akkor sem ha konkrétan veszélyezteti a komfortzónán, magyarán mindkettőnknek érdeke lenne, hogy kezeljék.

2014. szept. 1. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
ha ön- vagy közveszélyes, akkor kényszeríthető is gyógykezelésre. Persze elméletben.
2014. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezekkel nem lehet nagyon mit kezdeni, nem akarlak elkeseríteni. 8 hónapot laktam a nyolcadik kerületben és ezek sajnos mindennaposak voltak. nem nagyon támadtak meg de én is nagyon féltem. mellesleg mentem haza az egyetemről és pont előttem volt az elhíresült "izabella", aki éppen a melleit mutogatta és üvöltözött az europeum pláza mögött, pont állt tőle 10 méterre két rendőr, én szóltam nekik, mert nagyon nagyon megijedtem, csak legyintettek egyet...
2014. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!