Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a bizonyíték arra, hogy...

Mi a bizonyíték arra, hogy tényleg van szerelem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és körülöttem mindenki arról beszél, hogy ő ilyen szerelmes, és olyan szerelmes. Én még soha sem voltam az. Vagy lehet, hogy voltam már csak nem vettem észre? Vagy lehet, hogy a többiek sem szerelmesek, csak arra a csodás érzésre vágynak, amit a könyvek olyan felülmúlhatatlannak írnak le? Hogy őszinte legyek, szerintem nincs szerelem, csak annyira vágynak rá az emberek, hogy a kiszemeltük azon hibáit nem veszik észre, vagy nem akarják észre venni, amik miatt nem működhet hosszú távon a kapcsolatuk. Ez az én véleményem, de szeretném hallani a cáfolatokat, vagy véleményeket. Előre is köszönöm!

2014. szept. 6. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak tinikoromban voltam szerelmes (jó, az nem most volt, nem tudom milyenek a mostani tinik, lehet mostmár én sem lennék az). Azt tudom, hogy később, idősebb korban már nincs, vagyis az már egy teljesen másfajta "szerelem", mégha annak is hívják.
2014. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem ugyanolyan, mint a többi érzés. Kézzelfogható bizonyíték arra sincs, ha szomorú vagy, ha örülsz, vagy ha szereted a barátaidat, a szüleidet, csak az érzéseid, a tetteid, a viselkedésed és a tapasztalataid igazolják. A szerelem érzése szubjektív, személyes, nem mindenki ugyanúgy éli meg.

A "nincs szerelem" jellegű véleményekhez általában vagy több nagy csalódás vezet, vagy az, hogy az ember még túl keveset tapasztalt.

36/N

2014. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs szerelem, érdekkapcsolatok vannak. Hogyan is létezhetne feltétlen és őszinte szeretet, ha külső szimpátiához és belső tulajdonságokhoz kötjük azokat?
2014. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én sem voltam még soha szerelmes, pedig már 21 vagyok. Szóval ez a "tiniszerelem" teljesen kimaradt nekem. De a bátyámnak is, ha már itt tartunk.
2014. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerelem létezik, és nagyon jól írta az egyik előttem lévő hozzászóló. Nem lehet rá "bizonyítékot találni", hiszen ezek érzelmek, ezeket átélni tudjuk (ki-ki a maga módján).


Egyébként számomra az igaz szerelmet ez a kép pl. nagyon jól tükrözi: [link] --- Ilyen korban - és ennyi együtt töltött idő leélése után - már nyilván más, nem az a lángoló, rózsaszín ködös érzés, de mégis mély érzéseket mutat.

2014. szept. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És kihagytam, hogy valóban azok írják rögtön azt, hogy szerelem nincsen, akik sok és/vagy nagy csalódáson/csalódásokon mentek már keresztül. (Vagy akik még nem élték meg az érzést.)

#5 voltam

2014. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!