Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A DM-ben, és egyéb boltokban...

A DM-ben, és egyéb boltokban miért nem használják, a PayPass kártyát?

Figyelt kérdés
Idén,Augusztusban PayPass-os bank kártyám van. Nagyon jó,ez a PayPass,mert 5000-forint alatt,nem kell a pin kódot beírni,csak elég,ha oda nyomja,a bank kártyát,a terminálhoz,és kész a tranzakció. Mostanában észre vettem,hogy a DM-ben,és egyéb kisebb boltokban,van PayPass-os kártya,és amikor én megyek vásárolni,akkor folyton babrálnak,a pin kóddal. Ezt múltkor szóvá is tettem,egy DM-boltban,hogy miért nem használják,a PayPass alkalmazást,amikor egyszerűbb,és van is már olyan,szinte mindenhol. Erre,a szőke nő,flegmán azt válaszolta, "És?! Valami baj van?!?" Legszívesebben írtam volna a panasz könyvbe,de mivel tekintettel voltam arra,hogy a boltos csaj,a Dm-ben szőke,ezért a gyenge szellemi szintjére való tekintettel,meg empátiával,és megértéssel rendelkező tulajdonságom miatt,inkább mellőztem,a panaszt tételt. Meg lehet,hogy próba időn volt a csajszi,és pont egy ilyen panasz miatt tanácsolták volna el,és manapság nagy a munka nélküliség,ezért nem lett volna szívem ezt tenni. Inkább tűrtem,már vagy 8-szór,hogy úgy kezeljenek,mint egy bűnözőt. Legalábbis úgy néztek rám,mint egy szatírra,aki lemészárolta a családját. Az is meg lehet,hogy pont a DM-ben,és egyéb boltban,ha gyanús a vevő,akkor kérhetik,a pin kódot. Na igen,de akkor mi értelme,van a payPass-nak? De volt,a Sparban,például,amikor a pin kódot beírtam,és Én mindig úgy szoktam,hogy eltakarom,a pénztárcámmal,erre a szőke liba beszólt,hogy "Úgysem látom meg,a kamera előbb észre veszi." Meg volt hogy beszólt a Tescoban,egy mások szőke,hogy "Rövidlátásod van?" Szerencséje,hogy éppen jókedvemben voltam,mert viszonoztam volna,a kötekedést. Én meg azt mondtam volna,hogy nem elég,hogy szőke vagy,és sík buta,de még pimasz is.Most félre ne értsük,NEM a szőke nőket gyalázom most ezzel,csak nem értem,hogy miért kekeckednek velem ennyire? Vagy lehet,hogy ez valami titkos udvarlás? Pedig,nem nézek ki,úgy mint egy Strici,de egyesek mégis úgy bánnak velem.

#csak egy érintés #a PayPass?
2014. szept. 12. 05:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg nem a szőke nőket nézed le, csak véletlenül emeled ki minden sztoridnál, hogy szőke volt a csaj. Aminek semmi jelentősége, mert az értelmi szint nem attól függ. Gondolom te nem vagy szőke, mégsem vagy képes sem helyesen írni, sem normálisan fogalmazni. Sem arra, hogy kártya nyújtáskor, vagy előtte azt mondd "Paypassal szeretnék fizetni", mivel a legtöbb kártya még mindig nem ilyen, automatikusan a szokásos módon csinálják.
2014. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

PayPass-os fizetést neked kell jelezned, az eladó nem is érintheti a terminalhoz, ezt nekem el is mondták.

Tehát ha simán átadod a kártyát, ők csak a mágneskártya, vagy chip segitségével használhatják.


Nekem eddig semmi gobd nem volt vele, amióta jelzem előre a PayPass-t.

2014. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Használj inkább kp-t mindenhol, ezek a kártyák csak arra jók, hogy figyeljék, mit vásárolsz és mikor ...
2014. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 - aktuális "mindenki megfigyel engem" konteó... és ha igen? annyira titkos, hogy milyen sampont és tejfölt veszel? Egyébként én nem bánom, nemrég kaptunk egy kuponfüzetet a TESCO-tól, amiben szinte csak olyan dolgok voltak, amiket gyakran veszünk ott. Lehet, hogy bankkártyainfó alapján csinálták, de rohadt jól jött.


Kérdezőnek.


Ne haragudj, a harmadik mondatnál nem tudtam tovább olvasni, kifolyik a szemem ettől az írástól! Ajánlanám a vesszőszabályok átnézését és a vessző utáni szóköz ütést. Mert,így,képzeld el,kva szar,elolvasni,amit írsz.


Egyébként a helyes sorrend az, hogy veszed elő a bankkártyádat, közlöd, hogy paypassos, erre ő azt mondja, hogy oké, és mehet a menet. Vagy azt mondja rá, hogy paypassal nem tudsz ott fizetni. Az sem törvényszegés, sehol nincs leírva, hogy egy boltnak kötelező biztosítani a paypass fizetést.


Esetleg arra nem gondoltál, hogy oka van annak, hogy mindenki így néz rád? Vagy majd a 100. "szőke nő" után is azt fogod gondolni, hogy mindenki hülye, és te vagy a helikopter?

2014. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na jól van. Már megint túllőttem,a célon. Tudom,egy buta,fax vagyok. És most megint morgok,ahelyett hogy gondolkoznék. Én nem akartam senkit megbántani. De nem gondoltam volna,hogy itt ennyi Nő van. És azt pláne nem,hogy "szőkék" is. Csak a DM-ben mindenki szőkére festi a haját...Én meg kopasz vagyok! Nagy,bunkó,tahó,gyökér...Egyvalamit meg kell hogy értsetek. Elgurult,a,gyógy,sze,re,m. És szerintem az senkire nem tartozik,hogy milyen óvszert szoktam venni. amint mondtam a kisasszony-nak hogy PayPass-os vagyok,de Ő mintha észak koreai nyelven beszéltem volna hozzá,és ott volt,a PayPass-os matrica. Gondolom,nem viccből. Most aki "szőke" attól ÉN kérek elnézést! Alázatos lefetyelést... :D Egy kicsit malacka vagyok,de nem sertés! És ne haragudjon,akinek ez sértés. Aki nem szőke,akkor lehet hogy barna,fekete,vörös,tarka...Vagy ki tudja. De minden tiszteletem a hölgyeknek! És Elnézést kérek! "De kinek nem inge,ne vegye magára!" "Aki szőke,fesse barnára!" :D ;)
2014. szept. 12. 20:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Kp-vel fogok ezentúl mindig fizetni. Mert akkor nem tudják nyomon követni,hogy milyen óvszert veszek. De ez a Tesco-s kuponfüzet nem is rossz! Akkor akciósan fogják nekem ajánlani,az óvszert,a Toalett papírt,a toalett ülőke takaró papírt,a kézfertőtlenítő gélt,a korpásodás elleni sampont,a nedves tisztasági törlő papírt,a intim dezodort,és,a többi,és,a többi.. Csak ragozom,mert koptatni kell a billentyűzetet. :D
2014. szept. 12. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a jó a paypass-ban, hogy ha elhagyod, tutira megkopaszthatnak. Kotont meg direkt úgy vegyél, hogy a pénztároskislányka elpiruljon.
2014. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,ennek a PayPass-nak is rengeteg hátránya is van,nem csak előnye. Nemhiába hogy rá van írva,hogy !Erre a kártyára úgy kell vigyázni,mint a kéz pénzre! Ha meg netán ellopnák,vagy elveszteném,akkor azonnal le is tiltatnám! De mi van akkor ha pont az személyi igazolványomat is ellopják,vagy elhagyom? Nem hiába,hogy akinek van esze,az kettő személyivel rendelkezik. De minden esetre,a bankkártyára úgy kell vigyázni mint a szemünk világára.Az intim síkosítót is az óvszert legközelebb a DM-ben fogom venni,és pont a kis szőke kislány előtt. Had piruljon az arca.
2014. szept. 13. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Ragaszkodj ebből is a sajátmárkáshoz. De ha nincs, akkor azt amit a szőke kislány ajánl.


Készpénz. (A kézpénz az a pofon.)

2014. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!