Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olvasnak az emberek...

Miért olvasnak az emberek könyvet a metrón?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy az emberek a metrón ülve könyvet olvasnak az utazásuk alatt, holott max. 5-10 percet utaznak. Ennek van valami értelme? Lehet így élvezni egy művet vagy ezzel próbálják meg bizonygatni, hogy ők mekkora értelmiségiek (bár inkább a felkapott ponyvákat szokták lapozgatni)?
2014. szept. 13. 07:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem akarnak maguk elé bámulni meredten, vagy a szemben ülőket nézni, a metro olyan sötét hely és nem lehet kinézni az ablakon, mint a buszon, vagy villamoson, van akit ez zavar és a könyvbe temetkezni jobb.
2014. szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"van akit ez zavar és a könyvbe temetkezni jobb."


Arra a 10 percre is?

2014. szept. 13. 07:28
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arra a 10 percre is, mert ha valaki kényelmetlenül érzi magát a metron a felsorolt okok miatt, akkor 10 perc 1 órának tűnik.
2014. szept. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
10 perc alatt el lehet olvasni egy-két fejezetet. Legalább is annak, aki jól tud olvasni.
2014. szept. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer próbáld ki Te is. Ha egyszer majd megtanulsz olvasni (mármint folyékonyan, igazi könyveket), döbbenten fogsz rájönni, hogy akár egy perc alatt is el lehet mélyülni egy könyv cselekményében. Meglepő, ugye?

Máskülönben remek szórakozás, érdemes kipróbálnod.



"ők mekkora értelmiségiek"


Az "értelmiségi" NEM azt jelenti, ahogyan Te használod, hogy "értelmes" (ezt csak a tökkelütöttek képzelik így), hanem olyan FOGLALKOZÁST jelöl, ahol nem fizikai, hanem szellemi munkát végez az ember, és kell hozzá egy diploma. Például orvos, tanár, ügyvéd.

Ezt jelenti ez a szó.

Megtanulhatnátok már végre.

2014. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Te is. Ha egyszer majd megtanulsz olvasni (mármint folyékonyan, igazi könyveket), "


Hát, nem tudom... Amit látok az emberek kezében az a tipikus, hulladék hipszter irodalom, amivel nem szennyezném az elmémet. Ezek csak formailag könyvek, tartalmilag szemét.


"Az "értelmiségi" NEM azt jelenti, ahogyan Te használod, hogy "értelmes" (ezt csak a tökkelütöttek képzelik így), hanem olyan FOGLALKOZÁST jelöl, ahol nem fizikai, hanem szellemi munkát végez az ember, és kell hozzá egy diploma. Például orvos, tanár, ügyvéd.

Ezt jelenti ez a szó.

Megtanulhatnátok már végre."


Ezt az érintetteknek kéne magyaráznod, akiknek az értelmiségi lét kimerül a kávézókban történő észosztásban és abban, hogy kioktatják az embereket az élet dolgairól, ráadásul úgy, hogy a véleményüket is valamelyik újságból olvasták ki.

Mindenesetre sikerült beleszaladnom egy ilyen divatkönyvmolyba, úgy tűnik...

2014. szept. 13. 07:49
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

No, de akkor tárd fel a lelked nekünk: Szoktál-e olvasni, és ha nem, mit? :)


Egészen szépen írsz a Gyakszis átlaghoz képest, meg vagy dicsérve; most már kíváncsi vagyok, Te hogy állsz ezzel az olvasás-dologgal?

Az fáj-e néked, amiatt sajog-é kebled, hogy lektűrt olvasnak a népek, és inkább a magas irodalomra buzdítanád őket; vagy ellenkezőleg: úgy általában az olvasást nem állhatod, és elítéled ezt a léha időtöltést szőröstül-bőröstül? :)


Most már tényleg kíváncsi lettem Rád - mesélj, kérlek.

Írhatsz magánt is, ahogy jobban esik.

2014. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ugye ezt nem kérdezed komolyan???


-Egyrészt lehet ok, hogy valaki nem szereti az unott pofákat bámulni.


-Másrészt szereti hasznosan tölteni az idejét. Például aki elfoglalt, napközben dolgozik, otthon gyereket nevel és a családjával foglalkozik, vagy épp csak folyton sok teendője van otthon is, annak nincs nagyon ideje és ereje már leülni otthon és hosszú ideig fotelban vagy ágyban olvasni... Viszont ott a munkábamenés, ami már egy idő után tök unalmas, már csukott szemmel is tudja, hogy merre, mivel, hány perc, mikor jön, stb... Szóval nem kell már azon gondolkodnia, hogy hogyan tovább, hanem automatikusan megy és közben baromira unja az egészet, meg az állott tekintetű utazóközönséget, legjobban annak örülne, ha közelebb lenne a munkahelye. De ha már nincs közelebb, akkor inkább értelmesen tölti azt az időt, ami jellemzően nem az általad említett 5-10 perc! Hanem 1-2 óra is lehet, ha egyik járműről kénytelen átszállni a másikra. (jellemzően akinek tényleg csak 5-10 perc az útja, az valóban nem merül bele egy könyvbe.)


-És az előzőhöz még annyit, hogy jobban vágd... Egy példa: Nekem pl egy munkába menés úgy néz ki, hogy felkelek hajnalban, gyaloglok fél órát, utána vonatozok majdnem egy órát, metrózok egy megállót, majd villamosozok hármat, buszozok kettőt....

A vonaton túl sokat aludni nem lehet nyugodtan, úgyhogy hogy mégse legyen kidobott idő az a napi majdnem 2 óra, így ott olvasok a legtöbbször. De bkv-zás is elég hosszadalmas, néha elég sokat kell várni a járművekre, és baromira idegesítő, hogy annyi idő telik el kényszerű utazással. (De amíg nem tudok lakást venni, addig ez van.) Addig bele kell törődni és kihasználni az utazást olvasásra, tanulásra, amikre otthon már nincs idő talán sokszor éppen a sok utazással eltötltött idő miatt!!!

Így amikor még tart a könyvem és érdekes, izgalmas, akkor van, hogy amikor leszállok a vonatról, el sem teszem a könyvet, csak beleteszem az ujjam, és amíg a metróra várok, olvasom tovább... amíg átér a metró a következő állomásra, akkor is olvasom tovább és nem a te bamba képedet nézem. Igen, lehet így élvezni a művet... Amikor nehezebb témájút olvasok, akkor van hogy nem sikerül mindent felfogni, ez is benne a pakliban, de olyankor 1-2 bekezdést vagy oldalt, nem fáj újraolvasni. Ja és én még sosem olvastam felkapott ponyvát. De ha meg más azt olvas, ahhoz se nekem, se neked semmi közöd. Különben is miért bámulod, hogy más mit olvas? Nincs jobb dolgod utazás közben a metrón?

2014. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én olyan könyveket szoktam olvasni, ahol a szerző csak minimálisat ad bele a történetbe. Nem jelenik meg annyira az, hogy ő mit gondol, hanem a puszta tények dominálnak. Ezek jellemzően a dokumentumfilmekhez hasonló művek, ahol a cselekmény és a történések középpontjában egy valós esemény, valós emberek állnak. Pl.:Andrew Meier könyve a csecsenföldi konfliktusról. Nincsenek benne nagyra törő gondolatok, költői szófordulatok. Átlagos színvonalú könyv egy olyan dologról, ami megtörtént, súlya van és hatással gyakorolt egy közösség életére. Természetesen a nagy klasszikusokat is szeretem, amiket talán mindenki olvasott (pl.: Orwell: 1984), illetve a különböző szakterületek irodalma is érdekel.
2014. szept. 13. 08:13
 10/22 anonim ***** válasza:

Folytatva még annyit, hogy munkából hazafele amikor buszra szállok, akkor viszont nem szoktam rögtön előkapni a könyvet, akkor fáradtabb vagyok és különben is sietek elérni a következő járműt, hogy minél korábbi vonatot elérjek. És a vonaton már igen, ott újra csak olvasok, vagy ha tudok alszok.


Szóval én leginkább reggel olvasok, akkor több az energiám. És talán akkor bennem is bennem van ez a 5-10 percre minek dolog, de épp azért, hogy koncentráljak az útra, hogyha mondjuk dugó van, akkor időben kapcsoljak, hogy mire lehetne átszállni ami gyorsabb, vagy ilyesmi, hogy le ne késsem a vonatot...


De a reggelem nyugodtabb és kiszámíthatóbb a forgalom tekintetében, így akkor adja magát az olvasás. És szerintem rengeteg ember van ugyanúgy, mint én.

Olyan is, aki nem vonatozással indít, de mondjuk csak városon belül sokat bkv-zik... Azoknak éppoly unalmas az út, és éppúgy kiesett idő, azok éppúgy átteszik a könnyedebb olvasnivalójukat az utazás idejére, mert otthon már nem jut rá...

Tök logikus...


Sokan szeretünk olvasni, és sokan utáljuk a kidobott ingázós időt, főleg, hogy olyan pocsék és lassú a tömegközlekedés...

2014. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!