Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az, ha valaki 20-25...

Milyen az, ha valaki 20-25 éves korában még egyetlen könyvet sem olvasott el?

Figyelt kérdés

Barátnőm és mögöttem sok elolvasott regény van, mindig van valami aktuális könyv amit olvasunk/olvasgatunk. Teljesen alap dolog nálunk és a családomban is, hogy elmegyünk néha könyvtárba, könyvesboltba stb.

Utóbbi időben derült ki néhány ismerősömről, hogy még egyetlen könyvet sem olvastak el életükben. Egyetemre járó emberekről van szó. Akkor az agyam teljesen átdobta őket a "surmó" kategóriába. Normális dolog ez? Sajnálom, de egyszerűen lenézem azt az embert, aki egyetemre jár, huszonéves és ennyire műveletlen.


2014. szept. 12. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Miért lenne valaki műveletlen attól, hogy nem olvas regényeket?
2014. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Szomorú.
2014. szept. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Tehát a kérdésed tulajdonképpen az, hogy milyen ember az, akinek más az érdeklődési köre, mint neked, a barátnődnek, és a családodnak.

Régen azért olvastak többet az emberek, mert ez volt az elfogadott szellemi szórakozás, attól, hogy valaki filmeket néz, esetleg játszik, nem lesz ostoba(esetleg a szókincse lehet szegényebb, de nem feltétlenül).


Egyébként megmondanád, hogy egy egyetemistának miért kell mindenáron könyvekkel szórakoztatnia magát? Ha semmi köze az irodalomhoz amit tanul, akkor tulajdonképpen miért lenne az alapelvárás?


Jól veszed ki a soraimból, bosszant amit leírtál, sokszor egy filmet sincs időm megnézni, nemhogy egy könyvet elolvasni, pofátlanságnak tartom, hogy emiatt látatlanban is lesurmózz. Sőt, tovább megyek, ha van időm sem könyvekkel szórakoztatom magam, hanem új technológiákról olvasgatok, vagy játszok - előbbi hasznosabb is, utóbbi ugyan nem, de mások vérében fürödni jobb móka _számomra_, mint egy könyv\film\koncert\akármi.

2014. szept. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Jól van, most komolyan nem volt jobb dolgod az éjjel, mint itt az eszedet játszani?

Nincs abban, semmi, attól még lehet normális, pozitív ember.

Itt veled van inkább a baj, h lenézel másokat...

2014. szept. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Aki ennyire tapló, beszűkült látókörű, annak nincs mit magyarázni...általában a hozzád hasonló "korlátoltak" képesek csak egyvalamin keresztül látni az embereket, akkor leszel majd sz.rban, amikor téged mér le valaki az ő szemléletei alapján.
2014. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

1. Belülről nagyon üres ember az, fantázia nélkül.

2. A helyesírása is borzalmas, mert konkrétan nem látta sokszor leírva azt a bizony gyakori kifejezést.

2014. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a lehető legjobb helyen tettem fel a kérdést. Erre voltam kiváncsi. Átlag emberek indokaira, kifogásaira. Tisztelet a kivételnek persze.

Mielőtt még valaki meggyanusítana, nagyon messze vagyok a bölcsészektől... és az orvosis haverjaimnak is van "ideje" olvasni...

2014. szept. 12. 10:10
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Aki járt általános iskolába, hovatovább gimnáziumba, annak adtak fel kötelező olvasmányokat.


Ha nem olvasott még soha valaki könyvet, az:

1. Nem járt általános iskolába, ami igen ritka és kellemetlen állapot.

2. Nem olvasta el a feladott kötelező olvasmányokat sem - vagyis surmó, link, lusta, kötelességét elsunnyogó ember. A számonkérésnél pedig azért nem bukott le, mert elcsalta. Vagyis már gyerekkorában megvolt benne a csalásra való hajlam.


De aki a kötelezőkön "túlesett", viszont a könyvolvasás helyett más szórakozási formákat részesít előnyben, abban nincs semmi rossz.

2014. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itt épp ez a probléma, hogy kötelezőket SE. Ettől hidaltam le leginkább. És ezek az emberek járnak egyetemre.
2014. szept. 12. 10:33
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

"Itt épp ez a probléma, hogy kötelezőket SE."

Imádok olvasni, 20 éves vagyok, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány kötelezőt olvastam el az évek alatt. És nem azért, mert hú de menő nem elolvasni, hanem azért, mert a mai mércével szr. Én nem azért olvasok, hogy utána mondhassam magamra, hogy de művelt és szofisztikált vagyok, hanem azért, hogy szórakozzak, időt töltsek nekem kedves módon.


Jókai, Gárdonyi, Victor Hugo, Deffoe és Móricz nem alkalmas szórakozásra. Lehet, hogy 100 évvel ezelőtt még díjazták a könyveiket és kortársként hatalmas sikerük volt, de ne mondja már nekem senki, hogy attól leszek művelt, hogy elolvasok egy 300 éves könyvet! Ráadásul olyan szövegeket adnak egy 15-16 éves gyerek kezébe, amivel még egy csomó felnőttnek is meggyűlne a baja... a magyar kötelezőlista egy köpedelem.


És nem attól lesz művelt valaki, hogy olvas. Fordítva is igaz: nem attól lesz műveletlen, hogy nem olvas. Az való igaz, hogy a fantázia, helyesírási készség, szövegértés fejlődését nagy mértékben elősegíti az olvasás, de ne tegyünk már úgy, mintha olvasás nélkül csonka-ember lenne valakiből.


Sok ember attól, hogy ő olvas, már a nemistudomkinek kézpeli magát, és vigyorogva bunkóz le mindenkit, aki nem olvas. Ez nem így működik. Könyvimádat mellett is lehetsz egy élhetetlen, savanyú, társaságba nem illő ember.

2014. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!