Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan lehet felismerni az...

Honnan lehet felismerni az adománygyűtő csalókat?

Figyelt kérdés

Minap bekopogtatott lakásunkba egy rendkívül bunkó férfi, aki nevét nem árulta el és semmiféle igazolványt nem mutatott, azzal a címszóval, hogy ételre gyűjt. "magyarul pénzt gyűjtök" hogy őt idézzem. Egy A/4es lapot mutatott kb 5 másodpercig, melyre épphogy egy pillantást vetettem, de annyi maradt meg, hogy sárga volt a lap, az írás pedig fekete, és már el is rántotta a lapot.

Nem tudom megállapítani ilyen esetben, hogy tényleg azért kopogtat, hogy segítse a rászorulókat, vagy szimplán pénzhez jusson.



2014. szept. 22. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is ők nem járnak házról-házra kopogtatni :)
2014. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a karácsonykor az utcán álldogálóknak sem hiszek már, sőt senkinek aki megállít az utcán, vagy bekopogtat, vagy hasonlók.
2014. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy becsöngetnek hozzád, vagy elkapnak az utcán, a nagy segélyszervezetek nem így gyűjtenek.
2014. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez egy sárga lapos csaló volt, de viszonylag jól felismerted.
2014. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát de hogy lehet valakinek csak ennyi esze? Mi van ha egyből rendőrt hívok, miután becsuktam magam mögött az ajtót?
2014. szept. 22. 17:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért egy 10 emeletes panel lépcsőházában elég nehézkes megbújni...
2014. szept. 22. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire kiérnek a rendőrök, már elmegy onnan :D
2014. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó, ez jogos, de akkor is :D
2014. szept. 22. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom neked, hogy bárki, aki hasonló módon pénzt gyűjt, az csaló. Még aki a legkedvesebb mosolyával a legkulturáltabban odamegy hozzád az utcán és igazolványokat meg lapokat mutogat, ő is csaló.

Hidd el, 3 ilyen "szervezetet" tanulmányoztam behatóbban, 2-őt ezek közül ismerősök révén, mert adománygyűjtőkként "dolgoztak", egyet meg azért, mert gyanús volt a sztorija, és utólag leellenőriztem. Mindannyian maguknak gyűjtöttek.

Ugye nem engedted be a lakásba? Arra nem gondoltál, hogy esetleg terepszemlét tart az illető, hogy hova érdemes visszamenni?

2014. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem engedtem be, csak ajtót nyitottam neki. A lakásból pedig nem sokat láthatott. Szerencsére.

Gondoltam egyből, hogy csaló, csak meglepő, hogy ilyen van manapság. Nemrég költöztünk panelba, de nem gondoltam, hogy ilyenek is vannak.

2014. szept. 22. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!