Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hazáig követett egy fiú....

Hazáig követett egy fiú. Szerintetek mit csináljak? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimit és mivel másik városban van vonattal járok.Múltkor is történt velem egy olyan eset,hogy az elején még busszal jártam és van az iskolámban egy fiú aki körülbelül 3-4 évvel idősebb nálam.Ugyanazzal a busszal jött reggel is,és aznap ugyanazzal jött hazafelé és ugyanott szállt le,mint én.oda jött hozzám,és elkezdte mondani,hogy milyen szép vagyok,és,hogy jöhet-e mellettem.Nagyon furcsa volt,egyébként is félek az emberektől.Leráztam őt,viszont azóta nem merek a suliba egyedül járkálni,ha meglátom egyszerűen elundorodom.Ma pedig az történt,hogy jöttem haza a vonat állomásról(azért járok már vonattal,hogy elkerüljem azt a fiút,és ezen a barátaimmal együtt vagyok de én szállok le legelőszőr),és mivel egy olyan helyen lakom ahol habár sok ház van nem sok ember,autó jár.Szóval sétáltam haza és amikor már a járdán voltam,észre vettem,hogy valaki jön utánam,de annyira nem foglalkoztam vele,nyomkodtam inkább a telefonomat.Hátra néztem,és nem vettem ki,hogy kiaz,azt hittem valami idős ember.Nagyon szorosan a nyomomba jött,éreztem,hogy utol akar érni,de szerencsére egy nő meg egy idősebb néni beszélgetett a járdán ezért nem féltem annyira.Mivel félek minden idegentől,ezért a buszmegállóban megálltam ami pont ott van,hogy azt higyje megnézem a menetrendet és akkor előre megy.Csak,hogy megállt nem olyan messze ő is,és láttam,hogy egy kb velem egy idős fiú az,de nem tudom pontosan hány éves lehetett,de olyan zavartnak tűnt,a ruhája össze vissza állt,volt hátizsákja,és úgy csinált mintha a telefonját nézegetné.Felhívtam apukámat,hogy valakivel beszélgessek,és átmentem a túloldali buszmegállóba ott is megnéztem,ő is elindult de megállt a másik oldalt és megint úgy csinált mintha a telefonját nézegetné.Gyorsan tovább mentem amikor jött egy autó,és sietve mentem tovább mivel már csak 50 m volt kb az utcánkig.Azt hittem onnan lerázom,oda már csak nem jön be,mivel az egy zsákutca,és mindenkit ismerünk aki ott lakik,és ő biztos,hogy nem ott lakott.Bekanyarodtam,és mentem a kapunkhoz,és láttam,hogy jön be az utcán.Gyorsan kinyitottam a kaput,de mamám szerencsére itthon volt,és pont a kapuhoz jött,a fiú pedig meglátta ás úgy csinált mintha valami házat keresne szóval így szétnézett és elment.Nagyon nagyon félek,mindig attól tartok,hogy valaki elrabol az ilyen dolgok pedig még rátesznek egy lapáttal.És nagyon szarul érzem magam ettől az egésztől.

2014. szept. 29. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen radikálisan fog ez hangzani, ha egyedül mész, szorítsd a kulcsokat az ujjaid közé, hogy fegyverként használhasd őket, ha kell. Emellett vegyél paprika sprayt és tartsd a zsebedben. A telefon nem rémiszti meg a zaklatókat, csak neked jöhet jól, ha ki tudod menteni magad. (Azért gyorshívóra állíthatod a rendőrséget és a szüleidet.) És még valami... furcsán fog hangzani, de... hát, ne hordd lófarokba a hajad, ha valaki követ, mert így könnyebben elkapnak.


Persze, ha van valaki - bárki - aki haza tud kísérni, vagy egy biztonságosabb szakaszig, kérd meg, hogy kísérjen.

2014. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Azért az is meglehet ám, hogy erősen túlreagálod a dolgokat.

Nem mindenki erőszakos szervkereskedő ám, aki megnéz az utcán!

2014. szept. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl sok Kék fényt nézel.


Az jó, ha óvatos vagy, de úgy gondolom, nagyon-nagyon túlreagálod a dolgokat.


Mi is történt?

1. eset: volt egy fiú, aki történetesen egy busszal utazott veled. (Ez színtiszta véletlen is lehet.) Majd ez a fiú kedvesen és értelmesen elmondta, hogy milyen szépnek tart. Semmit nem tett, ami miatt félned kellene tőle, csupán egyszerűen tudtodra adta, hogy vonzónak tart. Ennyi, és semmi több. Ettől miért kéne undorodnod meg rettegned tőle? Nem megkéselni akart, meg nem a vesédre fájt a foga, és nem is megerőszakolni akart, egyszerűen csak kedves volt veled. Még ha nem is kölcsönös a vonzalom, másnál ebből még akár egy életre szóló barátság is kezdődhetett volna ebből a találkozásból.


2. eset: ugyanarra sétált egy fiú, amerre te hazamentél. Sőt, mitöbb olyannyira szorosan a nyomodba volt, hogy a nagy közelségtől azt sem tudtad megállapítani, hogy nyugdíjas-e vagy tini. Ennyi. Lehet, hogy csak sétálgatott, lehet, hogy megtetszettél neki, és meg akart ismerni, lehet, hogy valahol látott már, és gondolta, bemutatkozik. Mit kell ezt enyire túllihegni? Egy iskolából hazafelé ballagó gyerek nem esélyes, hogy el akar rabolni. Az meg, hogy valaki arra sétál, még nem jelent semmit. Velem is megesett már, hogy csak úgy sétálgattam az időt elütve erre-arra, mégsem akartam senkit elrabolni. ;-)


Hogy mit csinálj? Talán próbáld meg, hogy nem a tömeggyilkost látod minden egyes tizenévesben. HA mondjuk egy maffiózó képű harmincas-negyvenes fószer eredne feltűnően a nyomodba, akkor igen, jogos lenne, ha megijednél, bár akkor is valószínűleg csak egy időpontra siető emberről lenne szó, és nem egy tényleges bűnözőről. De most pár tinitől mit kell betojni?

2014. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!