Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges ez?

Mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Régóta tervezem, hogy jó lenne megtanulni gitározni, de lehetséges lenne szerintetek vagy hallottatok már olyanról, aki önszorgalomból esetleg segítség nélkül megtanult játszani? természetesen nem vér profi szeretnék lenni, csak azért egy pár dolgot el tudjak rajta nyomni

2014. szept. 30. 17:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
Én gyakorlatilag magamtól tanultam, és simán el tudok játszani pár Randy Rhoads szólót:) Michael Schenker, Jimi Hendrix... ők mind maguktól tanultak... Szóval nagyon is lehetséges.
2014. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Alapszinten minden további nélkül meg lehet, ha veszel egy jó kezdőknek szóló oktató könyvet (p. Muszty-Dobay) és keresgélsz a Youtube-on gitárleckéket.

De ahhoz, hogy szólózni is tudj és fejlődj, nem árt, ha van egy jó tanár.


Ha úgy érted, hogy teljesen magadtól, könyv és videó nélkül, arra kicsi az esély szerintem.

2014. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

" hallottatok már olyanról, aki önszorgalomból esetleg segítség nélkül megtanult játszani?"


4évesen kezdtem egy kis szintetizátor nyomkodásával. Kb majdnem minden hangszeren tudok játszani valamilyen szinten, gyakorlás és előzetes próbálgatás nélkül.

Fő profilom a gitár. Soha nem láttam tanárt közvetlen közelről, maximum a buszon, ha közel jött hozzám.

2014. okt. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ha úgy érted, hogy teljesen magadtól, könyv és videó nélkül, arra kicsi az esély szerintem."


Ez nem igaz.

Amikor én kezdtem még sehol se volt internet, nemhogy oktató anyagok, meg videók.

Előbb tudtam kottát olvasni, mint magyar mondatokat.

Soha senki nem magyarázta el, hogy hogy kell. Addig kísérleteztem mindennel míg rá nem jöttem.

2014. okt. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

És kottát olvasni is magadtól tanultál meg, segítség nélkül? :)


Amúgy meg nem azt kell nézni, hogy pár embernek sikerül-e így, hanem hogy a nagy többségnek sikerül-e.


Én is megtanultam olvasni "magamtól segítség nélkül" (ami persze hülyeség, mert szüleimtől, nagyszüleimtől kérdezgettem a szavakat) még óvodás koromban, mert érdekeltek a képregények és szerettem volna tudni, mi van odaírva, de ettől még nem mondhatom, hogy erre bárki ugyanígy képes.

Nem az volt a kérdés, hogy lehetséges-e, hanem hogy mennyire lehetséges és tárgyilagosan nézve egy átlagos kezdőnek, akinek fogalma sincs a zenei alapokról se és nem zenei iskolába jár, nincs a családban zenész, annak magától megtanulni, mindenféle külső forrás nélkül csak akkor megy, ha eleve nagyon tehetséges és szorgalmas.

Persze, esély van rá.

2014. okt. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék én arra a fő profilra...

Biztos baromi igényes lehet.

Mert nyilván gitározás az is, hogy valaki valahogy le tud fogni 10+ akkordot.

Meg az is, amit pl a gitárhírók csinálnak...

Csak a kettő között van egy kis különbség.

2014. okt. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,kottát olvasni is magamtól tanultam meg. Nagyapám régi kézzel írt kottáit használtam, amiken a zongorakísérethez fel voltak írva segítségek,hogy aki nem tud zongorázni az is elboldoguljon vele.)

Édesanyámat már én tanítottam meg kottát olvasni és zongorázni.

Azért írtam hogy lehetséges mert az. Az öcsémnek se kellett túl sokat noszogatni,hogy értse már meg hogy működik a vonalas papír.ebből kiindulva írtam a választ.



Utolsó: Mert Szerinted magamtól 10akkordnál többet nem tudok felfedezni? Milyen összefüggésekkel tudod ezt a felvetésed megerősíteni?

2014. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt.

Ha eléd raknak egy papírt rajta vonalakkal meg pöttyökkel, meg egy gitárt, lehet 1000 éved is, akkor sem fogsz soha megtanulni kottát olvasni.


A 10 akkord meg csak egy példa volt, de mint írtam az akkordozás csak a legkisebb része a gitározásnak. Ezen kívül van 10 csillió technika, amire nyilván rá lehet jönni magadtól is, csak egyrészt ezerszer lassabban, mint tanulás útján, másrészt jóval nagyobb az esélye, hogy simán rosszul.


De itt te írtad, hogy te minden segítség nélkül tanultál meg gitározni. Mutasd meg, hogy mi az amit te gitározásnak nevezel, addig meg így látatlanul, névtelenül engedd már meg, hogy feltételezzem, hogy ez kimerül a "Börtön ablakában" szintjén.

2014. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! ÉS esetleg ara tudtok válaszolni, milyen gitárral kellene kezdenem? nem akarok 100 ezreket bele ölni, de gondolom filléressel se érdemes vacakolni
2014. okt. 1. 12:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Rosszul látod a helyzetet. Ezt nem így kell elképzelni.

Nem kottából kell megtanulni játszani, hanem amit játszol kell megtanulni kiolvasni.

Az én családfám jórészt zenészekből áll, lakadalmas zenekarozásból élt majdnem mindenkim annó.

Hallottam a zenét, megtanultam eljátszani, majd megtanultam kiolvasni kottából.

Azért mert neked nem megy az ilyesmi ne feltételezd másról is ugyan ezt. csaktipp.

Nem reklámozom magamat, nem mutogatom. Nem azért írok, hogy neked bizonygassak, hanem hogy a kérdezőt biztassam, hogy ha nagyon akar meg tud tanulni magától is gitározni.


A börtön ablakába nem tudom hogy jön ide, az is egy mű, amit el lehet játszani ezer féle képpen. Honnan veszed, hogy nem 6szólamban nyomom egyszerre?

(viccen kívül, attól, hogy neked nem megy, ne feltételezd a többiekről is ugyan ezt...)

2014. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!