Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges ez?

Mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Régóta tervezem, hogy jó lenne megtanulni gitározni, de lehetséges lenne szerintetek vagy hallottatok már olyanról, aki önszorgalomból esetleg segítség nélkül megtanult játszani? természetesen nem vér profi szeretnék lenni, csak azért egy pár dolgot el tudjak rajta nyomni

2014. szept. 30. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Szerintem valami fém húros akusztikus gitárral kezdj, aminek nincs batár széles nyaka. Ilyet akár használtan is vehetsz 20e Ft körüli áron, ami neked teljesen megfelel.

2014. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Hallottam a zenét, megtanultam eljátszani, majd megtanultam kiolvasni kottából.

Azért mert neked nem megy az ilyesmi ne feltételezd másról is ugyan ezt. csaktipp."

Lololol, azért, mert neked nem megy csak állítod, ne feltételezd, hogy nekem mi megy vagy mi sem. Csak tipp.


"Nem reklámozom magamat, nem mutogatom. Nem azért írok, hogy neked bizonygassak, hanem hogy a kérdezőt biztassam, hogy ha nagyon akar meg tud tanulni magától is gitározni. "

Csak az a baj, hogy hülyeségre biztatod. Teljesen magától a büdös életben nem fog megtanulni normálisan gitározni. Nem lehetetlen, vannak kivételes tehetségek, akiknek rengeteg munkával mehet ez, az emberek 99%-nak meg nem. Amíg meg nem mutatsz semmit (jaja, persze, nyilván szerénységből), addig te is a 99%-ba tartozol nagy valószínűséggel. Úgy pedig nem kéne ilyen tanácsokat osztogatni.


"A börtön ablakába nem tudom hogy jön ide, az is egy mű, amit el lehet játszani ezer féle képpen."

Csak egy példa volt.


"Honnan veszed, hogy nem 6szólamban nyomom egyszerre?"

Onnan, hogy csak a szád jár s nem mutatsz semmit.


"(viccen kívül, attól, hogy neked nem megy, ne feltételezd a többiekről is ugyan ezt...)"

Ismétlem, ne velem példálózz. Nekem nagyon sok minden megy, olyan k\/rva nagy király vagyok a gitáron, hogy el sem hinnéd.

Itt te állítod, magadról hogy:

"Kb majdnem minden hangszeren tudok játszani valamilyen szinten, gyakorlás és előzetes próbálgatás nélkül.

Fő profilom a gitár. Soha nem láttam tanárt közvetlen közelről, maximum a buszon, ha közel jött hozzám."

"Amikor én kezdtem még sehol se volt internet, nemhogy oktató anyagok, meg videók.

Előbb tudtam kottát olvasni, mint magyar mondatokat.

Soha senki nem magyarázta el, hogy hogy kell. Addig kísérleteztem mindennel míg rá nem jöttem."

Ezt te állítod, hogy ilyet lehet. Oké, lássuk. Mutasd meg mire jutottál tanár, internet, oktató anyagok nélkül.

Ha nem mutatsz, akkor joggal feltételezi mindenki, hogy a te hatalmas gitártudásod kimerül pár akkord lefogásában. Akkor pedig ne tanácsold másoknak ugyanezt az utat, mert nem vezet sehova.


Ha meg ennél többet tudsz mutasd meg. Ha valóban jó akkor abszolút elismerem, hogy neked van igazad és valóban működik a módszer amit állítasz.


Addig meg vagy hazug vagy hülye vagy.


Részemről ennyi.

2014. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mondtam, semmiféle bizonyítási vágyam nincs feléd, nem vagy te nekem senkim.

Marhára nem érdekel mit hiszel el és mit nem.

A kérdező vagy megfogadja a tanácsom, vagy nem, az ő dolga.


"Addig meg vagy hazug vagy hülye vagy. "

Hazug, meg hülye meg az, aki megcsinált téged, ha már ennyire személyeskedni akarsz. Voltam én is fiatal, de tiszteletlen, meg alpári suttyó soha!

2014. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Szerintem senkit nem kell kioltani azért, mert mást állít, mint te, és mert bíztatni szeretné a kérdezőt. Egyébként egyet értek azzal, hogy nehezebb... de a kérdező direkt hozzátette, hogy nem vér profi szeretne lenni, csak pár számot eltudjon játszani rajta, erre meg SZERINTEM bárki képes tanár nélkül. (Mármint azért ahhoz is kell egy kis szintű segítség, hogy milyen ujrenddel érdemes az egyszerű akkordokat is lefogni, de arra ott a net, csomó oktató videó...)
2014. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Az én családfám jórészt zenészekből áll, lakadalmas zenekarozásból élt majdnem mindenkim annó. "


Na, ennyit arról, hogy "segítség nélkül".

Erről beszéltem, ha valaki eleve olyan környezetben nő fel, ahol a zenélés a mindennapi élet része, az nem nevezhető "segítség nélkülinek".

Akkor lett volna segítség nélkül, ha egy olyan családban van, ahol csak annyi zene van, ami a reklámokban meg a kereskedelmi rádióban szól néha, és elé tesznek egy kottát meg egy gitárt, aztán anélkül, hogy bármi fogalma lenne a hangokról meg a hangszerről, anélkül, hogy bármit elolvasna és bárkit megkérdezni róla, teljesen magától megtanul gitározni.

Ez a "segítség nélkül".

2014. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy teljesen fölösleges azon pörögni, vajon a kérdező, akiről egyikünk se tud semmit, meg tud-e tanulni minden segítség nélkül gitározni, mivel ez teljesen alaptalan feltételezés és nem fog neki segíteni, ha erre bíztatják.


Arra kéne bíztatni, hogy hatékonyan és sikerélménnyel tudjon tanulni, arra pedig a legegyszerűbb és legolcsóbb módszer kezdésnek pl. a Muszty-Dobay meg a netes ingyenes tanfolyamok, videók.


És ha nem bandában akar játszani meg nem kifejezetten elektromos gitárhangzást akar, én is egy fémhúros akusztikust javasolnék, pl. egy Cort AD810-et vagy egy Fender CD-60-at.

2014. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!