Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek nincs már elegetek ebből?

Nektek nincs már elegetek ebből?

Figyelt kérdés
Szeretném leszögezni az elején hogy keresztény vagyok és nemzeti, de elegem van már a folytonos gyűlölködésből a zsidózásból a cigányozásból! Régen én is verészajú jobbikos voltam de aztán megcsiszolt az élet, változtam. Elegem a folytonos gyűlölködésből, hogy a problémáinkat mindig csak tologatjuk! Engem már nem zavar ki él mellettem csak ne legyen ebolás :D aki szívében magyarnak érzi magát az úgy is az lesz, legyen bármilyen a származása, akárcsak Petőfi. Más is vélekedik hasonlóan? Nektek mi lyár a fejetekben?

2014. okt. 1. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak nevetségesnek találom, hogy a jobbikosok tele vannak nemzetiségekkel :D
2014. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy abban egyetértek, hogy néha már tényleg ok nélkül kap egy cigány megvetést, de azért tény, hogy a legtöbb bűnöző. A cigány barátaim is szidják a cigányokat.
2014. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"verészajú"

"lyár"


Nekem a műveletlen, primitív, buta libbantakból elegem.

2014. okt. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Régen te is olyan voltál, amilyen...

Nem szeretted, ha ez miatt leszóltak, úgy ahogy más sem szereti!

Te megváltoztál!

Hagyjál időt másoknak is megváltozni!

2014. okt. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De, sok értelmes embernek elege van ebből, de úgy gondolom, intelligens ember azért átlátja a dolgokat, összefüggéseket, és tudja, hogy attól, mert valaki cigány, zsidó, arab, román, bantu néger, stb, még nem lesz semmivel sem rosszabb ember, mint ő vagy én.

Hogy ki milyenné válik, az függ a személyiségétől, a környezetétől, neveltetésétől, stb. A bűnözés sem a bőrszíntől függően jelenik meg, viszont tény, hogy a rossz életkörülmények táptalajául szolgálnak a bőncselekményeknek. (Elsősorban a megélhetési bűnözésnek.) Bőrszíntől függetlenül. A volt általános iskolai osztálytársaim közül ketten már megjárták a sittet, pedig mindketten színmagyarok. Csak olyan "neveltetést" kaptak, és olyan környezetbe keveredtek, ahol ez ragadt rájuk.


A legnagyobb baj az, hogy igazából senki nem akarja ténylegesen megoldani a problémákat. Az nem megoldás, ha a rossz életkörülményű embereket minél távolabb tartjuk a beilleszkedés és a mélyszegénységből való kitörés lehetőségétől. A közmunka-program is csak látszatmegoldás. Attól, mert párhavonta arcpirítóan kevés összegért lehetőséget adnak, hogy a munkanélküliek egy része dolgozzon, azzal még nem oldanak meg semmit. Kicsit talán javítanak a helyzeten, de mihelyett ledolgozza azt a pár hónapot (nem tudom, mennyi ideig lehet közmunkán valaki), utána ójból visszaesik oda, ahol a közmunka előtt volt.

Rendes munkahelyek kellenek, meg rendes oktatás. Az szintén egy ócska előítélet, hogy a cigányok nem tudnak dolgozni. Persze, van köztük, aki inkább kerüli a munkát. Mint ahogy magyar is van, aki segélyekből tartatja el magát. De az emberek többsége bőrszíntől függetlenül nem ilyen. Mindenki értékes életet szeretne, ahol lehet "valaki", és ahol elő tudja teremteni a normális élethez szükséges anyagiakat. Csak ugye erre a társadalom - és az állam - nem mindenkinek adja meg a lehetőséget. Egy állásinterjúnál eleve hátrányból indul, aki cigány. Ha pedig nincs állás, akkor pénz sincs, amiből normálisan élhetnének, meg ugye a taníttatás is egy vagyonba kerül. Az pedig mese habbal, hogy nulla pénzből, szorgalommal és tehetséggel ki lehet törni a mélyszegénységből.


Egyébként én első sorban nem magyarnak tartom magam, hanem embernek. És nem aza lényeg, hogy valaki magyar, örmény, orosz, kínai, török, szlovák, vagy albán, hanem hogy mennyire EMBER.

2014. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lyár????
2014. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ember és magyar. Egyetértek #5-el. Azt hiszem hogy egy önmagát alapvetően kereszténynek definiáló országban ez a sorrend nem is szabadna máshogy legyen, (persze az ország nem tud önmagában valaki, s így keresztény sem lenni, az országot alkotó igazán valakik, a polgárai helyett).

A jobbikkal pont az a gondom, hogy bizonyos nézeteit tekintve - beleértve a származási alapon történő megkülönböztetést, meg főleg a hálálbüntetést-, nem igazán tudom feloldani az égbekiálltó ellentmondást a párt címerében lévő kettős kereszttel.

2014. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem inkább abból van elegem, ha ki megyek az utcára, le ülök egy padra akk tuti hogy egy ilyen cig.ány belém köt, mert nem tetszik a képem neki, vagy mert nem hiszi el hogy nem cigizem.
2014. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!