Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen hivatalos utat kell...

Szaroskolyok kérdése:

Milyen hivatalos utat kell bejárnom, hogy halálom után a szerveimet a rászorulók megkaphassák, illetve a tudomány számára elérhetővé tegyem?

Figyelt kérdés
Nem haldoklom, nincsenek szuicid gondolataim. Szeretném, ha halálom után a szerveimet felhasználnák (nekem úgysem lesz rájuk szükségem).
2014. okt. 3. 16:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Add nekem! Sok hasznos percet tudnák velük kezdeni! A MYBYT voltam
2014. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
tudnék
2014. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, az kimaradt, hogy értelmes emberektől várok hozzáfűznivalót.
2014. okt. 3. 16:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már jópárszor feltették. Lehet hogy te voltál?
2014. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem rég a neten olvastam erről. De ha nem találod, akkor kérdezd meg a háziorvosodat. Ő biztosan tud válaszolni. Vagy egy közjegyzőt.
2014. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem én tettem fel a kérdést.
2014. okt. 3. 17:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik, köszönöm az értelmes választ!
2014. okt. 3. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a hivatalos:


"Ahhoz, hogy valaki halála után szervadományozóvá váljon, jelenleg Magyarországon semmit nem kell tennie, az eljárás felnőtt esetében automatikus, az úgynevezett „feltételezett beleegyezés” elve alapján zajlik. Csupán olyankor nem történik meg az átadás, ha az agyhalott még életében jogilag hitelesített okiratban megtiltotta szervei felhasználását."

2014. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy semmit nem kell tenned ezért, mert elvileg automatikusan így van, vagyis hogy amennyiben megfelelő valamely szerved donornak, miután meghaltál, azt/azokat felhasznál(hat)ják, amennyiben még életedben kifejezetten nem nyilatkoztál ennek ellenkezőjéről.
2014. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt válaszolta egy szakértő egy kérdezőnek:


"Írásban nyilatkozzon, hogy halála esetén felhasználhatják szerveit, és ezt közölje hozzátartozóival is, mert ők, írásos engedély hiányára hivatkozva, ezt még mindig megakadályozhatják. Pedig a törvény úgy rendelkezik, hogy ha életében ezt nem tiltotta, akkor elvben a család se tilthatná. Az írásos nyilatkozatot a Ptk. szerint szabályosan két tanúval írassa alá dátumozza -és a nyilatkozatban ne felejtse el feltüntetni, hogy: "Nyilatkozatomat saját akaratomból, teljes szellemi képességeim birtokában tettem. A szervadományozásért semmilyen ellenértéket nem kértem!" - A nyilatkozat elhelyezhető bármely nagykorú családtagjánál, - vagy, ha úgy kívánja, a területileg illetékes jegyzőnél letétbe helyeztetheti."

2014. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!