Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol volt a tatárjárás előtti...

Hol volt a tatárjárás előtti Buda? Hol tart a kutatásban a hivatalos- és az amatőr tudomány?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 13:53
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Ha hiszed, ha nem, ugyanott ahol most, Aquincumtól délre.
2013. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Igen, eddig én is így tudtam, de most az amatőrök meg azzal jönnek, hogy Pilisben?

Milyen régészeti leletek alapján mondják, hogy a mai Budától délre helyezkedett el? Publikálták-e azokat a kutatásokat, és a igen, hol?


Mert azt én is tudom, hogy az amatőrök csak az újonnan pilisi romok alapján spekulálgatnak.

2013. szept. 11. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Vándorváros? Meg tudnád mutatni a forrást, amiben erre hivatkoznak? Mert én egy "Pilisösszefogás" nevű honlap ezotéria rovatában találtam egy régebbi beszámolót pár régészeti feltárásról a térségben, és bár nem olvastam tüzetesen végig, inkább csak arról beszél, hogy azok a helyek, amiket a leírások alapján "Budának" gondoltunk, talán nem is pont arról a városról beszélnek, egyesek akár Pilist is jelenthetik.

Mert nekem is meggyőződésem, hogy Buda az mindig is a helyén volt, nem igazán mászott arrébb.

2013. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Öhmm.. hol nem? Keress rá a google-ban arra hogy Ősbuda, vagy Sicambria, és kiad egy csomó ökörséget.

Az 1241 előtti Budán végzett régészeti ásatásokról tudsz valamilyen forrást ajánlani?

2013. szept. 11. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok régész, így nem. Csak beütöttem a Google-ba, hogy "tatárjárás előtti Buda, Pilis", erre nem hozott ki semmit, ezért kérdeztem vissza. De így valóban kidob egy csomó dolgot.
2013. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tatárjárás előtt valóban nem a mai Budai vár helyén állt a királyi székhely. De nem is a Pilisben, hanem Óbudán, a mai Florián tér mellett a templom helyén tárták fel a II. András idején épült királyi palotát (Óbudai vár). Itt ölték meg Kötöny kun vezért is a magyarok, mire a kunok rabolva, kivonultak az országból. A tatárjárás után IV. Béla a jobban védhető mai várhegyre (Budára) telepíti a lakosokat és elkezdődik az új királyi székhely a Budai vár építése is. A régi vár királynői palota lesz, míg a XVIII. században le nem bontják romjait.
2014. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!