Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen hangszeren játsszak?

Milyen hangszeren játsszak?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagy vágyaim, tehát csak saját magam és párom szórakoztatására szeretnék hangszeren játszani. Nagyon tetszik a cselló, hegedű és a basszusgitár. Melyiket válasszam vagy hogyan válasszak? Eléggé introvertált vagyok, egyszer nyugodt máskor nagyon vad egyéniségű, egyszer nagyon nőcis, máskor a legtrehányabb hajléktalan is simán elbújhat mögöttem :D (na jó, ez csak ha futok) , szeretem a rockot, de a klasszikust is, a "mély, érzéki" zenét

Melyik legyen? Ti hogyan döntenétek?

22/N



2014. okt. 7. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
HÁRFA !!!
2014. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hárfa! eszembe sem jutott (nem tudom, h viccből írtad-e , de tetszik) , köszi!
2014. okt. 7. 20:46
 4/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok viccnek szántam de ha segítttem valami kicsit is vele szívesen :DDD XD
2014. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 piriiiiii ***** válasza:

Szaxofonon. Az ott van mindenhol, olykor a rockban is, lehet nőcis, és mély, érzéki is. És gyönyörűszép hangokat ad ki magából. :D

A három közül egyébként a hegedűt mondanám, sőt, méginkább a brácsát.

A basszusgitárosokat meg nem is értem... nekem nagyon nem jön be az a hangszer. Persze, sokszor a zene alapját képezi, és elhagyhatatlan, de annyira nem jó rajta játszani (számomra).

2014. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2014. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én gitározok,és imádom!
2014. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na és ő min játszik ?

http://www.youtube.com/watch?v=ij4rio4wL4g

:DDD

2014. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :D hát én kész vagyok tőled 47 %-os :D
2014. okt. 7. 21:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazából mi nem tudjuk eldönteni. Max az előzetes megismerésükben segíthetünk.

Én basszusozok, és a kedvencem is. Bandában játszok. Nekem azért tetszik a szép és menő hangstílusán kívül amit képvisel. Ő a banda "védőangyala" nem ragyog mint egy daliás hős a horizonton (szólógitár), nem annak a hősnek a hűséges társa (ritmusgitár) és nem is a mindent megalapozó tartóegység (dob). A basszeres a zenében egy védőangyal. Aki ott van hátul, nem feltűnő és sokszor csak azt vesszük észre ha nincs ott. Ugyanis ő mindig ott van, és nélküle szétesik minden. :) Amúgy meg rohadt jó hangszer és szólózni is lehet vele mára. Beletanulni könnyű, profinak lenni nagyon nehéz :D

Tesóm csellózott és hegedült. Azok alapján írom a véleményem amit tőle láttam :) Itt lehet pár helyen tévedni fogok. A csellót ő aránylag egyszerűbbnek mondta, viszont neki kevés volt. A cselló is inkább hátsó szerepet játszik sokszor, pedig nagyon nagy hangterjedelme van. Ezzel szemben a hegedű a magas hangjai miatt sokszor a középpontban van, és elképesztő. Viszont a hegedű tanulás az elején nehéz lesz. Azért lesz nehéz mert míg az ember el nem ér egy bizonyos szintet addig csak sír a kezében szegény hangszer, és elviselhetetlen zajt ad. Viszont ez ne tántorítson el tőle, ugyanis ha sokat gyakorolsz és átléped ezt a szintet akkor gyönyörűen fog muzsikálni a kezedben :)

Zongoráztam még egy keveset. Az nagyon tetszett, mert minden hangja gyönyörű és rengeteg mindent lehet rajta csinálni :)

Illetve egy ideig sima gitáron játszottam. Azt még most is néha. Nagyon szeretem, csak ha esetleg úgy gondolod hogy mégis kezdeni akarsz vele valamit saját szórakoztatáson kívül akkor ez sajnos rosz választás. Egyszerűen azért mert rengeteg gitáros van.

Mindenesetre jó szórakozást és eredményes tanulást kívánok :)

2014. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!