Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy itthon mintha a Hülyék paradicsomában lennék?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ki látta azt a filmet, de aki nem, annyi a lényeg, hogy úgy érzem magam, mintha tényleg, hiába próbál az ember logikusan, értelmes észérvekkel megmagyarázni dolgokat, akkor is ő van beállítva hülyének. Anyám csinálja ezt, 3-an élünk, ő, tesóm és én. Általában a dolgokban én jövök ki rosszul, akkor is, ha én az égvilágon nem tettem semmit, neki sikerül engem beállítani a hibásnak, és engem fenyeget. A logikus magyarázatokra úgy reagál, hogy csak kibúvókat keresek minden alól, és nem állok ki rendesen magamért. Van, hogy felba..zák a munkahelyén, ezért itthon vezeti le. Ha valamit megbeszélünk, biztos, hogy nem úgy lesz. Már azzal is fenyegetett, hogy azt a hatalmas összeg 1000Ft/hét költőpénzemet(ami igazából kajára megye el) elveszi, és annyit sem fogok kapni.(Pedig nem vagyunk szegények, főleg , hogy vezetői állásban dolgozik.) Hiába normális az ember, ha ilyenek visszahúzzák. Hiába próbálok meg elkezdeni egy sportot, és hosszútávon tartani, vagy akár étrendet, azt sem lehet, mert a "tanulás rovására megy" és ezért nem engedi. 18 évemet betöltöttem, és még van, hogy így sem enged el ide-oda. Már nagyon unalmas, hogy úgy érzem magam itthon, mint egy diktatúrában, amiből nem lehet kiszakadni, csak évek múlva, mikor már lesz állásom, és nem kell "rátámaszkodni".. Mit lehet csinálni ilyenkor? Van valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek? 18F
2014. okt. 12. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

"vezetői állásban dolgozik"


Így mindent tökéletesen értek.


Igen, ez a hülyék paradicsoma, tökéletesen igaz kis hazánkra, hogy aki nem tudja, az irányítja.

Tipikus eset, nagy általánosságban igaz, hogy válogatott idiótákat tesznek meg vezetőnek.

Sejthető, hogy ezeknél otthon sincs rendben minden (vagy épp semmi), miért volna otthon más, mint a munkahelyen.


Ez van.

Tanulj értékes szakmát, és nyelvet, aztán mielőbb önállósodj, és pattanj le otthonról. És itthonról is, tehát az országból.

Kb ezt tudod érdemben csinálni, minden más csak széllel szemben hugyozás.

2014. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, igen, én is ezt szeretném, diploma, majd külföld, de az még évek kérdése, és addig itt őrlődöm fel szellemileg, ha így folytatja.. Mert még mindig azt hiszi, hogy 14 éves vagyok, és nem bírja felfogni, hogy nem csak neki lehet igaza..
2014. okt. 12. 14:24
 3/8 A kérdező kommentje:

Olyan ez, mint egy börtön..

Szeretnék diétázni, mert tömegelek már fél éve, ha kapok 1000Ft-ot egy héten, akkor neki csak kb 7-800Ft-al kéne kipótolni és meglenne a kajám egy hétre ennyiből. Na, ennyit amúgy is rám költ(sőt) kajára hetente. Már megbeszéltük vagy 3x ezt a dolgot, de mindig kitalál valamit, ami miatt összeveszünk és b*szik segíteni ennyivel is.. Ez fog még menni évekig? Nem bírom komolyan, így nekem havi 10.000Ft-ból meglenne a kajám, és az semmi, még nem is engedtük el magunkat. Aki testépít, az havi 30.000-et is elkölt kajára, nekem meg csak ennyi kellene, de nem érti meg, beszélhet az ember, csinálhat, amit akar, lehet elméletileg szabad, ha gyakorlatban ilyen dolgok/emberek korlátozzák, ezért is nézek úgy a jövőre, mint valami irányított rosszra...

2014. okt. 12. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Teher alatt nő a pálma...

Most mit mondhatnék? Ígérte valaki, hogy könnyű lesz az élet?

Én pl fordítva vagyok. Az jobb?

Nekem aránylag normálisak voltak a szüleim. Az tartott 17 évig.

Azóta elmeháborodottakkal vagyok körülvéve, és mosolyognom kell a hülyének nézésükhöz, mert tőlük kapom a fizetésem. És ez vagy 40 évig fog tartani.


2-szer szoktam le a piáról, 1-szer a cuccról. Az utóbbi időben agykontrollal próbálom elviselni a saját életemet.

Olyanoknak próbálok örülni, hogy nem vagyok ebolás.


Félre ne érts, nem nyavalyogni akarok, csak arról beszélek, hogy ahogy Virág elvtárs megmondta a Tanúban, "az élet nem habos torta".

2014. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy teher alatt nő a pálma, főleg a "lelkipálma"..

Az a gáz, hogy manapság minden hétvégén iszom, igaz nem berúgásig, de azért lecsúszik pár sör, meg 1-2 pohár bor, meg 1-2 feles haverokkal.. Lehet tudat alatt stresszcsökkentő,azért csinálom..

Igen, agykontroll, elakartam végezni, de azt sem engedte, pedig kifizettem volna saját pénzemből, de nem ,mert neki ez pénzkidobás..

2014. okt. 12. 14:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és pont most lesz itt agykontroll tanfolyam egy hónap múlva.. valahogy össze kellene kaparni 26000Ft-ot..
2014. okt. 12. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Fejleszd magad autodidakta módon. Van a neten egy rakás anyag. Hozé szilva agykontroll, meg az önhipnózis technikája, ilyesmi irományok.


Higgyél nekem, rutinosabb vagyok benne, nem érdemes "rámenni" a piára. Meg semmire.

Az önállósodást célozd meg mielőbb.


Keress valami beugrós melót, pénzben is jól jönne, meg leginkább kizökkennének a gondolataid ebből a mostani helyzetből.

Új cél, új kihívás, és egyből nem a negatív dolgokkal rongálod magad.

2014. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Melóval nem lenne baj, ha lenne lehetőség rá errefelé.. Így is kevés időm van, meg tanulni is kéne érettségi meg nyelvvizsga miatt. Hagyom a piát inkább, megpróbálok valahogy összeszedni annyi pénzt, mert beszéltem már olyan emberrel, aki megcsinálta a tanfolyamot, és azt mondta, hogy ott kell lennem, hogy tökéletesen megtanuljam, nem tudja elmagyarázni..
2014. okt. 12. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!