Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szokták azt mondani,...

Miért szokták azt mondani, hogy "a gyógyszerészek nem emberek? "

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 20:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%
Talán mert az emberek közelsége, az ha beszélhetsz valakivel, többet segit, mint a gyógyszer. (De ez csak lelki problémák terén van igy)...
2014. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
6%
Nem is tudom, néhány hete voltam a patikában és az eladő nő nagyon készséges volt és kedves. Meglepődtem rajta, hogy nem csak úgy szolgált ki, hogy "itt a gyógszer egyed 3x naponta" hanem tényleg barátságosan. Inkább a gyógyszergyárak a roha-dékok meg azok akik minden apró nyavajára tömnék az emberbe a gyógyszert számolatlanul.
2014. okt. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Kérlek szépen utolsó ne eladónak hívd a gyógyszerészt a patikában. 5 évig tanult kik*rt keményen anatómiát, élettant, kórélettant, fizikai kémiát, fizikát, matekot, kémiát és biológiát (hogy csak a könnyebbeket említsem), hogy gyógyszerész lehessen. Nem eladó van a diplomájába írva. Hanem gyógyszerész. Attól, hogy nem mindig kell használnia, hatalmas tudás van a fejében. Minden a patikában lévő gyógyszer összetételét, hatóanyagát, annak hatásmechanizmusát stb ismeri. Nem csak azt tudja, hogy melyik polcról kell levenni, mint a boltban egy eladó, bármennyire is így tűnik, hogy "ezt én is tudnám csinálni", nem igaz.

Köszi az együttműködést! :)

2014. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Persze a homlokára van tűzve a papírja. Nem csak gyógyszerész dolgozik ott, hanem gyógyszertári asszisztens is aki egy gyorstalpaló után van ott.
2014. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
2 az a tudás amit nem használjunk, az nincs.
2014. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
15%

" ne eladónak hívd a gyógyszerészt a patikában. 5 évig tanult"


Osztán minek tanult 5 évig, ha csak "eladó" lett??!


Amúgy az orvos állapítja meg a betegséget és ő is írja fel a gyógyszert. Az eladónő meg -a pénzedért cserébe- kiadja, ami a papíron van.

2014. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Mekkora suttyók vagytok, fogalmatok nincs mennyit kell tanulni egy gyógyszerészi diplomáért :(

Azért tanult öt évig, mert az egyetem annyi ideig tart. A gyógyszerész nem csak vakon kiadja amit az orvos felírt. Hanem pl észreveszi, ha az orvos hibázott, rossz dózist/gyógyszert írt fel. Nem fog vakon kiadni neked tonnaszámra vény nélküli gyógyszereket, amíg meg nem győződik róla, hogy tudod hogyan kell szedni, és hogy mire való. Képes és a feladata ajánlani vény nélküli gyógyszert, ha bemész és elmondod a tüneteidet és nem akarsz orvoshoz menni - ugyanakkor elküld orvoshoz, ha komolyabb betegséget gyanít. Magisztrális gyógyszereket (kenőcsök, kúpok, oldatok, ecsetelők, esetleg tabletták stb) készít a patika laborjában. Ugyanitt a beérkező alapanyagok minőségét is ellenőrzi. Szóval használja a tudását, csak ti nem látjátok.

Ha elcsesz valamit, akkor akár életek is múlhatnak rajta, míg egy akármilyen bolti eladó maximum anyagi kárt tud okozni a vevőnek. Ezért tanulnak 5 évig.

2014. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy nem mindig kell használnia, hatalmas tudás van a fejébe"


"Szóval használja a tudását, csak ti nem látjátok. "


Ahha. Előbb döntsd el.


" Képes és a feladata ajánlani vény nélküli gyógyszert" - a lehetőségek tárháza: náthás, köhög, aranyere van, lázas, fáj a feje, menstruációs görcse van, plusz még egy kettő. Ez azért nem olyan bonyolult.


Gyóhyszer készítés meg recept alapján van, nem a kisujjából szopja ki.


Azért lásd be, aki gyógyszerésznek tanul nem ezért teszi, csak épp ez a munkahely jött össze.

2014. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
Másik gyógyszer ajánlása: beírja a hatóanyagot a számítógépbe, kivássza a legolcsóbbat amelyik van nekik.
2014. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Igaz, félreérthetően írtam. Pl a kvantummechanikai tudását nem használja nap mint nap. De a hatóanyagokról, gyógyszertechnológiáról szerzettet meg napi szinten.


Értem, tehát te kapásból tudnád, hogyan készíts egy kúpot? Vagy hogyan kell aszeptikusan elkészíteni egy szemcseppet? Hogy krémeknél milyen sorrendben kell összerakni a hatóanyagokat? Tudod, hogy milyen hatóanyaghoz milyen alapkrémet kell használni? Tudod, hogyan kell szuszpenziót/gélt készíteni?

Nem hinném...ennyi erővel (nem olyan nehéz az, mondod te) akárki akármit elvégezhetne, hiszen külső szemlélőként a mérnök csak rajzolgat, a mozdonyvezető csak gázt ad meg fékez ha kell, a HR-es emberekkel beszélget, a közgazdász meg számokból próbál jósolni. Hiszen ezekre akárki képes, nem?

2014. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!