Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kedves Gyógyszerészek! Valaki...

Kedves Gyógyszerészek! Valaki el tudná nekem mondani, pontosan milyen összetevőkből áll a Márkus por?

Figyelt kérdés

Ajánlatra rendeltem a gyógyszertárban,és mikor meg mertem kérdezni miből áll,ennyit kaptam válaszul:-mi tudjuk.

A zacskóra sincs semmi írva.

KÖSZÖNÖM!


2011. jún. 20. 19:14
1 2
 1/18 anonim válasza:
Valószínüleg mészkő port és egyéb csontok egészségéhez szükséges anyagokat: pl.: Foszfátok, egyéb Kalcium-vegyületek :)
2011. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen,ezt köszönöm szépen!Úgy tudom talán két fajta kalcium van benne,plusz magnézium.De sehol nem találom a pontos leírását,pedig rendkívül érdekelne.Az a baj,hogy a gyógyszerészek között vannak akik okoskodásnak veszik a kérdést...
2011. jún. 20. 19:41
 3/18 A kérdező kommentje:
...Holott ha kapható a termék jogunk lenne tudni mi van benne.Adagolásáról sincs adat a papíron.
2011. jún. 20. 19:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg valami helyi specialitás lehet. Vannak ehhez hasonlóak, a gyógyszerész kitalál egy összetételt pl. kenőcshöz/kúphoz, oldathoz, vagy bármihez és róla nevezik el. Nyilván azért nem mondják meg a receptet, mert akkor más patika is elkészítené és nem ott hagynák a pénzüket a betegek ;)
2011. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ez kb. ahhoz hasonlít, hogy a Coca Cola receptjét sem teszik nyilvánossá, érthető okok miatt, csak ez kicsiben van de ugyanez a helyzet. Mellesleg a Coca C.-t is egy gyógyszerész találta fel :D
2011. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondod!!A Coca Colát gyógyszerész?

Több helyen is kérdeztem,és látszólag nem találták a gépben az összetételét(legalábbis úgy tettek,mintha keresnék)Furcsa.A neten javasolták,és egy orvos volt a kitalálója.

Annyira szeretném tudni!:)

2011. jún. 20. 20:03
 7/18 anonim ***** válasza:
Bizony a Coca Colát, a Dr. Oetker termékeket és a Pepsit (ami emésztést elősegítő volt eredetileg)is patikus találta fel. Itt van amúgy : "John Smith Pemberton gyógyszerész 1884-ben készített egy Pemberton's French Wine Coca névre hallgató, borból és kokainból álló italt, egy úgynevezett cocawine-t." Wikipedia...
2011. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csudálatos rejtély lesz ez is,úgy látom...
2011. jún. 23. 11:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan régi a kérdés, de csakmost vetődtem erre. Szóval teljességgel ellentmond a szakma alapjainak, hogy nem adták ki tételesen, hogy miből áll a készítmény, bár addig teljességgel rendben van, hogy a zacskón és a blokkon csak a fantázianév szerepel. Tételesen mondjuk nem kötelességük kiszolgáltatni a receptúrát, de az összetevők listáját igen (pl. mi van, ha allergiás a beteg az egyik komponensre? 0o).


Nem is értem a hozzáállást, főleg mivel ez egy ezer éves recept:

- Calcii carbonas 250 g

- Calcii hydrogenophosphas 250 g

- Magnesii subcarbonas levis 47 g

M.f.pulvis. Exp: 6 hó


Én az új nevezéktannal írtam, szóval szininim nevekkel találkozhatsz, de a receptúra ugyanaz.


Ha még erre jársz, meg tudnád írni, hogy ez melyik gyógyszertár volt?.. Akár privátban is!

2012. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
U.I.: Egyrészt expediálni jobbára asszisztensek szoktak, másrészt a beteg általában tényleg semmit nem szokott tudni kezdeni az információval, csak kérdez, hogy ez mi, az mi, miközben semmilyen anyagismerete nincs. Szóval igen, remélem azért hasznát veszed a receptnek, bár a kétféle kalcium + 1 féle magnéziumnál tényleg nem lehet közérthetőbben elmondani a dolgot. Az adagolása pedig súlyos hiba, hogy nincs rajta a készítményen, ált. napi 2x1 csapott teáskanállal szoktak belőle 1 deci vízben elkeverni.
2012. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!