Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol van az ember a helyén; a...

Hol van az ember a helyén; a komfort zónájában, vagy ha kimozdul abból?

Figyelt kérdés

A komfort zónát vagy kényelmi zónát általában negatív kicsengésű szóként használják, olyan állapotra utalva, amiből érdemes kimozdulni, mert a fejlődésünket, és így a későbbi sikereinket ez a lépés fogja szolgálni. (Szemben a kényelemmel, lustasággal, félelemmel, begubózással, passzivitással.)


Viszont azt is szokták mondani, hogy az ember akkor van a helyén, ahol "elemében érzi magát", tehát ahol biztonsággal, otthonosan mozog, ahol nincs szorongás és gombóc a torkában, ahol szívvel-lélekkel tudja tenni, amit tesz. (Akár munkáról, akár az élet más területéről legyen szó.)


Mikor érdemes feszegetni a saját határainkat, kellemetlenebb, kényelmetlenebb helyzeteket állítanunk magunk elé, azért, hogy meghaladhassuk önmagunkat, fejlődjünk, szintugrás következzen be az életünkbe?

És mikor érdemes hallgatni a kényelemre, kellemességre, biztonságra vágyó belső hangra (hiszen az ember alapvetően nem mazochista, hogy ne jót akarna magának)?



2014. okt. 18. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes kilépni, ha már kényelmetlen és szűkös az a komfortzóna. Van, amikor ilyenkor sem lép az ember, mert fél. Ez nem jó irány szerintem.
2014. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés ez, mert tényleg nehéz ezt eldönteni azt hiszem én is. De azt hiszem hogy ott van az ember a helyén, ahol dolga van éppen. És talán ha nem ott lesz dolgod és nem abban az életállapotban lesz feladatod, amiben vagy, akkor lehetséges hogy éppen elég erős jelzést fogsz kapni erre vonatkozólag hogy észre vedd. És lehetséges hogy akkor éppen az is a feladatod lesz hogy a komfort zónádból kilépve boldogulj és álld meg a helyed. De úgy gondolom hogy semmi nem történik véletlenül, így az sem, hogy te személy szerint van amiben jól érzed magad és van amiben kevésbé. És azt hiszem hogy bármit is csinálj és bárhol, azt tudod úgy megélni és úgy csinálni hogy azzal építs és pozitív dolgot adj hozzá a világhoz, ha úgy tetszik, miközben ezzel önmagad is több leszel. És az is lehet hogy akár olyan módon kell kilépned éppen a komfort zónádból, hogy le tudj mondani valamifajta állandó előrejutás kényszerének való megfelelésről, és ezesetben a kilépés azt jelentené például, hogy megtanulod elfogadni a szereped és szeretni az állapotot, amibe helyeztettél. Miközben nem egyfajta nihilista életfelfogást akarok ezzel propagálni, csak egy lehetséges verziója és megközelítési módja ez ennek a dolognak.
2014. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
érdekes a kérdés! a szorongás biztos, hogy nem engedi az embert, hogy a tudata szabadon mozogjon. De a megszokás- ha a komfortosság miatt ez kialakul- viszont halottá teszi az élő gondolkodást.
2014. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem azért, hogy az egy komoly mankó lehet -ha ilyen kérdések vannak az emberben- hogy miben érzed jól magad és miben kevésbé. Mert bár meggyőződésem hogy egy élethosszra vonatkozóan nem csak annyi a dolgunk, hogy állandó jelleggel és csupán csak jól érezzük magunkat és boldogok legyünk, de azt is hiszem, hogy az sem célja az ittlétünknek, hogy egy konstans büntetőtáborként éljük meg az életünket.
2014. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy egészséges határ, amikor már ki kell lépni és ezt az egészséges ember érzi, hogy mikor jött el. Sajnos én mióta itthon dolgozom, eléggé begubóztam és nehezen lépek ki a megszokottból, néha már boltba sincs kedvem elmenni.

Talán még nem golyóztam be teljesen, mert érzem ,hogy most kéne lépni és tenni valamit magamért. Kétélű a dolog, mert biztonságban érzem magam, de már nem érzem, hogy elememben lennék, inkább azt érzem, hogy leépülök.

2014. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a komfort zóna határait folyamatosan kell(ene) feszegetni. Ugyanis minél többször feszegeti az ember a határait annál szélesebbre tárja azokat. Konkrétan az, ami most még kívül van a komfortzónán az idővel már megszokottá válik és "belülre kerül". Nem okoz stresszt.

Magamon vettem észre, hogy minél inkább ragaszkodom a komfortzónámhoz annál inkább beszűkülök. Amikor viszont valami újba/kellemetlenbe kezdek amin parázom, nem is keveset akkor az az elején mindig nehéz, de 2. 3. alkalomra már egyre könnyebb lesz. Egy idő után pedig egyáltalán nem okoz stresszt. Szal. részemről tessék feszegetni a határokat :)

2014. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!