Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes egy 10...

Szerintetek érdemes egy 10 éves kislánynak mobiltelefont venni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a 10 éves húgomat meglepem karácsonykor egy mobil telefonnal (nem olyan komoly telefont szeretnék neki venni 10 és 15ezer közt!)de csak azért hogy elérje anyut a valami gond van!

2014. okt. 18. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
10 éves gyereknek ha baja van, majd az iskola felhívja édesanyátokat. Semmi szüksége nincs egy 10 évesnek mobilra.
2014. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Olyat vegyél, amin tud játszani, mert nem hiszem, hogy sokat fog rajta telefonálgatni.


Egyébként az iskolák érdekes módon szeretik eltitkolni a számukra kedvezőtlen kimenetű problémákat. Legyen csak telefon a tesónál.

2014. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Jó és meséld már azt el kedves 2., majd anyuka átrongyol munkaidőben az iskolába? Nem tudja otthon elmondani a gyerek? Dehogynem..

Játszon csak szönetben az osztálytársaival és foglalkozzon ott az iskolával, ne telefonozzon.

2014. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen mesélni? Elképzelhető, hogy már nem tudja otthon elmondani. Senki nem mondta, hogy feltétlenül az iskolában játszon a telefonon.
2014. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha megy haza az iskolából, vagy megy egy különórára, nem árt, ha van nála egy telefon. Egy 10 éves gyerek már nem olyan kicsi, hogy kísérgetni kelljen, viszont bármikor előfordulhat, hogy valamiért ott kell maradni az iskolában, vagy lenn maradna még a barátaival egy kicsit. Anyukátoknak is egy megnyugvás, biztonság, hogy ott van nála, és bármikor elérhető. Én 12 voltam, amikor megkaptam az első telefonom (egy Nokia 3210-est :D), viszont engem hoztak-vittek mindenhová. Szóval beszéld meg anyukáddal, de szerintem nem rossz ötlet.
2014. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Egy egyszerűbb mobiltelefon semmiképp nem hátrány. Valamiért késik a gyerek, bent kell maradni a suliban, vagy van valami gond (nem biztos, hogy pont a suliban) és jó lenne, ha érte menne a szülő, akkor kifejezetten előnyös, hogy el tudják érni egymást.

Persze, persze, nekünk sem volt gyerekkorunkban, mégis felnőttünk, blablablaaaaaa.

De ha már van egy ilyen lehetőség, akkor miért is ne? Szerintem jó dolog, ha el tudja érni a szülő és a gyerek egymást bárhol.

2014. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Érdemes. A lényeg, hogy a szülőket feltudja hívni, ha gáz van, akár iskolában, akár máshol. Ártani nem árt.
2014. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kb. olyan szintűt amin csak telefon funkció van szerintem érdemes. Komolyabbat viszont véletlenül sem, és célszerűbb a feltöltőkártyás verzió.
2014. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Puliszkas válasza:
51%
Beszéld meg előtte Anyukáddal,fontos az is,hogy ő is támogassa az ötletet,ha a gyerek is vágyott rá,nem egy rossz befektetés.Az én gyerekem nincs 9 még,és nagyon elleneztem a mobilvásárlást,de aztán rájöttem vannak helyzetek amikor fontos.Pl.biztonsági okok miatt senki nem mehet be az iskolába 8-tól 15-ig.Ott ebédel,meg egyéb nem kötött idejű foglalkozásokon is részt vesz,így fontos,hogy tudjon szólni mikor induljak utána.Gyerektársaságba is járogat,olyankor is könnyebb nekem ha direkt vele kommunikálok.Meg még adódnak helyzetek amikor hasznát vesszük.Egyébként ellentétben azzal amit hittem,hogy állandóan azon fog lógni,ha itthon van el is felejti,hogy van neki,rendszerint én bányászom elő reggelente valamelyik sarokból,hogy el ne felejtse.Iskolában tanítás alatt szigorúan csak kikapcsolva lehet,csak órák után veheti elő,ezt a tanítójával is megbeszéltem,de szerintem élvezi annyira az iskolát még,hogy ugyanúgy mint itthon eszébe sem jut a kütyü csak ha valóban szüksége van rá.Ők már az a generáció akiknek ez egy szükséglet és nem egy érdekesség mint nekünk volt.
2014. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

ébresztő! más időket élünk! igenis lehet, sőt hülye játék helyett pont egy simogatós teló a legjobb ajándék.


persze nem a legszarabbat kell megvenni, mert azzal nem lesz beljebb, olyant ami valamiben erős. vagy fotoban, vagy képernyőméretben, vagy sebességben..az még elérhető áru talán, és a hugica is élvezi. ha gyenge gépet veszel, hamar megúnja.


ez a jövő, kár fanyalogni. illetve a jelen, de sokaknak még idegen, félnek tőle.

plazmatévé, modern autó, drága sportcipő, drága bicikli igen, okostelefon nem?


még egy maszáj pásztornak is van(igaz nincs térerő, de van telója)

2014. okt. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!