Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a pénz nem számít, akkor...

Ha a pénz nem számít, akkor miért akartok külföldre menni?

Figyelt kérdés
A pénz nem boldogít. Azért megyek külföldre, mert ott jobban megfizetnek. Mi van?
2014. okt. 20. 22:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Tévedsz, a pénz boldogít.
2014. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert nem boldog akar lenni, aki kimegy, hanem emberségesen megélni.
2014. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Penz nem boldogit,de jo ha van!Nagyon jo!
2014. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Unalomig ismert már, de:

könnyebb egy Audiban sírni, mint biciklin...


Egyébként meg ez a mondás, akkor igaz, ha más dolgok rosszabbak. Ha nincs egészség, akkor nem sokat ér a pénz, bár manapság már ez sem igaz. Ha gazdag vagy, akkor jobb fajta kezelést is igénybe tudsz venni.

Ha szerelmes vagy viszonzatlanul, de gazdag vagy, akkor legalább el tudsz menni, ki tudsz kapcsolódni és talán könnyebben felejteni.

Nem igaz, hogy a pénz nem számít.


Ráadásul mostanság sajna a megélhetésre sem futja sok, egyébként dolgozó embernek sem.. Két minimálbéres fiatal mégis mire számíthat itthon? Elmegy, ahol jobban keres és tisztességesen megél.


Sosem mondanék ilyet, hogy a pénz nem számít. Nem minden, de az, hogy nem számít, az egy badarság.

2014. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%

A pénz nem boldogít, de azért számít, könnyebb, kényelmesebb életet tesz lehetővé.

Egyébként én nem akarok külföldre menni :) Sok ismerősöm ment ki és nagy részük folyamatosan haza vágyódik, nem szeretnek ott élni, ahol élnek, és egy idő után csak magyarokkal tartják a kapcsolatot. Nagyon kevesen vannak, akik teljesen be tudtak illeszkedni és megtalálták a számításaikat.

2014. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a pénzért megyek majd ki, és mert mindig is elvágyódtam innen. Nem tetszenek az emberek.


Egyébként az én kinti ismerőseim is csak a magyarokkal tartják a kapcsolatot - mert egy megveszekedett szót nem tudnak angolul.

2014. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Sokan a családjuktól távol vannak csakhogy "nekik jobb legyen", pedig a gyereknek inkább egy "minimálbéres" apa kéne. Én tudom, mert mikor kicsi voltam apa Németországban dolgozott, és majdnem szétmentek anyával pont a pénz miatt, az az egyik első emlékem, hogy különköltöztünk. (aztán vissza, de azóta már elváltak)

2) Drága ám az utazgatás, ott az albérlet, kaja, más színvonal, nem olyan, mintha átváltanád magyar pénzbe.

3) Minek, ha nem tudod élvezni, mert egyedül vagy/nincs időd?

4) Kulturális különbségek miatt(meg nem ott nőttél fel, jártál suliba stb.) sosem lesznek ott olyan barátaid.

5) Tesóm régóta kint dolgozik, volt már elég sok helyen, és nem él egy luxuspalotában, pedig jó irodai állása van. Egyáltalán nem irigylem. Tisztelem, és a példaképem a tudásáért és kitartásáért, de sosem cserélnék vele.

Amíg nem talált párt, a helyét sem találta, és ez tartott vagy 15 évig.

Nincs már otthon se itt, se ott. Elszokott Magyarországtól. Szóval azért nagyjából van rálátásom, csak azt mondom.

Nem hiszem, hogy megéri, mindenkit megtör lelkileg, megsirat az első hónapokban. blablabla

2014. okt. 20. 22:59
 8/30 A kérdező kommentje:
5-ösnek nagyon igaza van! A kényelem árát fizetjük meg, ezért dolgozunk, tehát ez nagy ár:az életünk, a drága időnk.
2014. okt. 20. 23:00
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
én nem sirattam meg senkit. 19 évesen elhagytam az országot, Europa különbözö országaiban éltem. Franciaországba férjhez mentem, itt van a családom már. Édesanyámat, testvéremet pedig egy évben kétszer meglátogatjuk. engem egyáltalán -nem tört- meg ez a helyzet. szeretek itt élni, itt van az otthonom. amig nem voltam férjnél, akkoris évente kétszer jártam haza, ugyhogy az utazás sem került sokba.
2014. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem a pénz boldogít, hanem amit veszel rajta és amit meg tudsz valósítani belőle. Nem csak a foglalkoztatottság, az egészségügy, oktatás, közbiztonság sem túl irigylésre méltó idehaza.. Én szívesen élnék más országban. Tudom, máshol sincs kolbászból a kerítés, de ott aki minden követ megmozgat, mert dolgozni akar, annak talán jut is munka. Nem azért, hogy gazdag legyek, hanem hogy éljek, és ne csak túléljek. Nettó 300-as fizetésből én is el lennék itthon.. de minimálbérből nem lehet élni. Máshol azért kicsit más a fizetés értéke, mint itthon.
2014. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!