Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sok számítógépezés rossz...

A sok számítógépezés rossz hatással van az ember szociális képességeire?

Figyelt kérdés

Ha így van, akkor miért?

Én nagyon sokat gépeztem gyerekkoromban, akkor még barátokat se nagyon akartam szerezni, megfelelt nekem a gépezés, ott rajzfilmes oldalakon írogattam néha embereknek, de ennyi volt a szociális életem.

Később már akartam barátokat szerezni itt a környéken, számtalan emberrel megpróbáltam megismerkedni, de kisebb kommunikációs problémáim vannak úgy néz ki, és senkinek se vagyok elég érdekes, mindenki lekoptat, elfordul tőlem, és teljesen magányos vagyok.

Még mindig elég sokat internetezek, de nem köt le annyira, már csak unalomból csinálom és totál arra vágyok, hogy legyen valós, élőbeli társaságom. Csak egyáltalán nem megy.

Erről mind a sok gyerekkori gépezés tehet, hogy ilyenek a szociális képességeim?

Lehet azt is mondani ha a gép előtt ülök és nem megyek sehova akkor persze hogy nem barátkoznak velem, de mégis hova mennék így egyedül, hogy senki se kíváncsi rám a környéken?

Kimegyek az utcára attól még nem lesznek barátaim.

17/F


2014. okt. 23. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem rosszra hasznalod a neted akkor nincsen semmi problema. De ha kimesz az utcara ott nagyobb az esely hogy beszelgess es baratkozz emberekkel.
2014. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül baj, mert nálam ez pont fordítva történt. Én gyerekként valamiért nagyon zárkózott voltam és világundorral rendelkeztem. (Egyszerűen nem is tudom az okát.) Nem igazán voltak barátaim, illetve kiközösítettek. Később az interneten ismerkedtem, felfedeztem egy nagy érdeklődési körömet, ezzel kapcsolatban találtam barátokat, s azóta már mindenki felé nyitott vagyok. Csak a munkában vagyok még visszahúzódóbb és csendesebb, de bizonyos szempontból nem is baj. :D

Ezért azt tanácsolom neked, hogy hasonlóan ismerkedj és találkozz emberekkel.

2014. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!