Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistáknak mennyi szabadi...

Egyetemistáknak mennyi szabadideje van, és hogyan viselitek el?

Figyelt kérdés

Most 18 vagyok, érettségizni fogok. Szeretnék egyetemre menni, angolból középfokú nyelvvizsgám van, így néznek ki a jegyeim: (11. évvégi) Töri: 4, Matek:3,Angol:5,Német:4,Fizika:4,Tesi:5,Biosz:3,Magyar:4-4.

Naponta annyit tanulok, hogy bepakolok, meg megírom a házikat, de azokat is inkább mikor beérek reggel

7-re, és ott, suliban. Tz-re szoktam 1-1,5 tanulni, de másra nem igazán.. Nagyon nem tudom rávenni magam, egyszerűen nem megy, mindig elhúzom, találok kifogást arra, hogy ne tanuljak. Most körülbelül 2-3 óra szabadidőm van hétköznaponként, hétvégenként majdnem egész nap, de ez változó, van, mikor dolgozok kicsit. Mindenki azzal riogat, hogy az egyetem nagyon nehéz lesz, és sokat kell tanulni. Elhiszem, de az ilyen lusta embereknek, mint nekem milyen lesz az egyetem? Kifejtené valaki, hogy neki milyen volt az érettségis időszak, mennyit tanult, és most, egyetemen mennyi ideje van, és mennyit tanul, és milyen az élete? Előre is köszönöm.


2014. nov. 1. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Érettségire egy délután tanultam.Most harmadéves egyetemista vagyok.Vizsgaidőszakban egyvégben tanulok, azonkívül soha semmit.

Annyi a szabadidőm, mint a tenger.

2014. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És leírnád hogy sikerült az érettségi? Milyen voltál gimiben? Most hogyan teljesítesz? Min tanulsz? :)
2014. nov. 1. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég volt, hogy néha odafigyeltem órán, bőven hoztam az átlagot.Igaz, erdélyi vagoyk, nálunk másabb az oktatási rendszer.Társadalom tudományi osztályba jártam, nem kínoztak matekkel.Minden tárgyból 9es fölött írtam, ami magyar rendszerben 4-es ugyebár.

Most is nagyon jól teljesítek, alig járok be órákra, de mivel eléggé értem, amit tanulunk, könnyen mennek a vizsgák.

A baj ottvan, hogy időközben rájöttem, ezzel az egyetemmel (nemzetközi kapcsolatok) semmire sem fogok menni.

2014. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érettségire nem tanultam olyan sokat, illetve lehet akkor az sok tanulásnak tűnt. Az egyetemmel összehasonlítva nem volt sok. Érettségi 5ös átlaggal lett, egyetem 4es átlaggal. Egyetemen magamnak osztottam be az időmet, szorgalmi időszakban csak arra tanultam, amiből zh-t írtunk, a többit vizsidőszakban pótoltam, ami éjjel-nappali tanulást jelentett. De ezt mindenki magának szervezi. Az első időszak, az első élév volt nehéz, átszervezni a tanulási módszereimet, utána viszont nekem lazább volt, mint a középiskola.
2014. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként összességében tényleg lazább az egyetem, mint a középiskola, bár megjegyzem, hogy nem mindegyik szak.


Az egyetemen annyi a jó, hogy nem kell napról napra mindenfélét tanulni. Illetve az óráid nagy részét is te veszed fel magadnak, így van olyan napod, amikor csak 1-2 előadásod van és kész. Illetve nekem az is ritka, hogy pénteken órám legyen, de volt olyan is (nem is egyszer), hogy csak hétfő-kedd-szerdán voltak bezsúfolva az óráim, így nagyobb volt a hétvégém, mint a hetem :D


Szorgalmi időszakban én is csak zh-ra készülök, és egyéb iylesmire, kiselőadások stb. De mivel én szeretem azt, amit csinálok, önszorgalomból is olvasok hozzá, de ezt nem tartom "tanulásnak", mert szeretem csinálni. És tényleg magának osztja be az ember az időt, úgyhogy sokkal lazább, mint a középiskola. A szorgalmi időszakok egyébként is lazák, ilyenkor élünk társasági életet.. Ki durvábban, ki diszkrétebben. De erról nem mesélek, majd meglátod.. :D


A vizsgaidőszak viszont kemény, na abban a kb. 1,5 hónapban megállás nélkül kell tanulni éjjel-nappal. Nagyon stresszes is. De én talán jobban szeretem, mint a szorgalmi időszakot, mert semmi más dolgom sincs, csak hogy tanuljak. Nem megyek sehová, csak otthon vagyok. Most is karácsony lesz, és vizsgaidőszak. Van egy hangulata.


Összességében nem rossz az, én sokkal jobban szeretek egyetemista lenni, mint középsulis. Az a lényeg, hogy azt tanuld, amit szeretsz, mert úgy nem tűnik szenvedésnek. Azt érzed inkább, hogy képzed magad abban, ami érdekel. Ez teljesen más érzés, mint a középsuli, ahol inkább azt érezted, hogy számon kérnek.

2014. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit megnyugtattatok ezzel, jó ezeket olvasni. :)
2014. nov. 1. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!