Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted vitában döntő érv...

Szerinted vitában döntő érv lehet az életkor?

Figyelt kérdés
Vitatkozzunk! :)
2014. nov. 4. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem, mert teljesen irreleváns. A tapasztalat viszont már fontos háttérinfó (de még mindig nem érv).
2014. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attol fugg milyen vitaban...
2014. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor visszakérdezek: milyen vitában? :)
2014. nov. 4. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk abban amikor arrol vitazunk ki az idosebb :)
2014. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vitatkozzunk!


Szerintem ez egy ostoba kérdés, mégpedig azért, mert semmi releváns információt nem tartalmaz, lóg a levegőben. Mik az érveid? Mik a körülmények? Mire vagy kíváncsi, és miért?


Alapvetően azt mondom, hogy nem lehet döntő érv az életkor, de ez témafüggő. Az 56-os forradalomról én csak tanultam, nagymamám meg átélte. A korából adódóan tapasztalata van ebben a témában. Az internettel kapcsolatban viszont én tudom jobban a dolgokat.

2014. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jogos :)

Szerintem viszont ebben az esetben nem az életkor az, ami számít, az csak a körülményeket adja. A tapasztalat az, ami inkább hivatkozni lehet. A hatvanas években egy huszonöt és egy negyvenöt éves, ha azonos helyen, azonos időben ugyanazt látták, akkor szerintem nem az életkoruk miatt lesz egyiknek "jobban igaza".

De hogy a példánál maradjak: nem biztos, hogy az, aki megélte, mindent jobban tud a forradalomról, hiszen nem lehetett ott mindig és mindenhol, maximum hallhatta. Amikor ott volt, az akkori és ottani eseményekről határozottan többet tudhat, de kijelenteni, hogy mert az események idején élt és gondolkodott, ezért többet tud róla, szerintem kevés. Egy mostani huszonöt éves is tudhatja ugyanazt, de nem tapasztalatból, hanem elmondásból.

2014. nov. 4. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tapasztalat számít nem az életkor. Ha például egy olyan emberrel vitatkoznék az életről, akinek életében semmi gondja nem volt, akkor valószínűleg jobban tudnék érvelni. Akkor is ha a környezetében látott dolgokat, én megéltem - jobban tudom h mennyire fáj például elveszíteni a legjobb barátod.
2014. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!