Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gazdagok boldogabbak?

A gazdagok boldogabbak?

Figyelt kérdés

Akiket ismerek, gazdag családokat, szinte mind panaszkodik valamire. Ha drága volt valami, akkor azért, mert jaj, mennyire megy a pénz. Aztán ha az ember megkérdi, miért nem vett olcsóbbat, az a reakció, hogy "Már csak nem fogok olcsót használni, mikor megengedhetem magamnak a drágát is!" Akkor meg minek panaszkodik?


Tényleg boldogabbak a gazdag családok?


2014. nov. 4. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, amelyik igen, van, amelyik nem.
2014. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, én inkább azt mondanám, hogy a szegény családok boldogtalanabbak.

Egy szép családot könnyen tönkretehet a szegénység, ami most nagyon aktuális, hiszen a devizahitelek sokakat érintenek. Nem egy válás és öngyilkosság köszönhető ennek a problémának.


Ha nem kell aggódni az anyagiak miatt, akkor van lehetőség arra koncentrálni, hogy mit szeretnénk. Nem kell azon agyalni, hogy most étteremben együnk-e vagy sem, megvegyük-e jobb sajtot, nyaraljunk-e van sem.


Kövezzetek meg, de azt gondolom sokkal könnyebb boldognak lenni úgy, hogy nincs jelen a szegénység szele.

2014. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy boldogabbak, de legalább a pénz miatt nem kell aggódniuk és sokkal több a lehetőség.

Szegényen, napi megélhetési gondokkal nehezen lehet bárki is boldog.

2014. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekik általában az a természetes,hogy boldogabbak tudat alatt is,így ők máshogy szemlélik a problémáikat.Van egy példám testközelből: Osztálytársamék igazán jómódúak,3 szintes,saját tervezésű ház,saját cég,5-6 autó,stb....jóban vagyunk,voltam nála már jópárszor,mindig viccelődünk azzal,hogy van egy épülőben lévő medencéjük már évek óta..múltkor is megkérdeztem,hogy na,mizu,mikor lesz ebből medence? Mire közölte,hogy ahogy most állnak,soha,mert nagyon nincs pénz..mindezt úgy,hogy a takarítónő épp ott takarított náluk. Ha ehhez viszonyítunk,mi inkább a szegény rétegbe tartozunk,nem hogy egy takarítónőt nem engedhetünk meg,de sokszor egyes ételeket sem. A benzinár miatt az autót csak akkor használjuk,ha nagyon muszáj,én dolgozom és ha úgy végzek,hogy az utolsó buszt már nem érem el haza,akkor ott alszom valakinél,mert nem engedhetjük meg magunknak,hogy eljöjjenek értem.Ezzel szemben ő naponta autóval jár iskolába,pedig ott lakik a városban. Szóval minden nézőpont kérdése,ő azt a pénztelenséget amit lát nagy problémának látja,nekem pedig az már gazdagság lenne.


Félreértés ne essen,nem bírálni akartam,nagyon szeretem az illetőt,csak összehasonlításképp írtam le. :)

2014. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Sok gazdag ismerősöm van!

Az összes sz.@rrágó, sóher!

Van mikor pár ezer ft-on fennakadnak!

Ember nem hinné el, milyenek a hétköznapban, csak úgy ha velük vagy!

2014. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A gazdag úgy marad gazdag, ha sóher.
2014. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani. Viszont ők egy olyan problémát amire én azt mondom, hogy jajj ez semmi, nagy dolognak látnak és hiába semmiség, ha ő úgy szenved tőle, mintha nagy lenne. Nem tudom érted-e mit akarok mondani :D

A lényeg, hogy te mekkorának érzed a problémát. Egyébként gazdagoktól többet hallom a jajj nincs pénz dolgot mint a szegényektől.

Én mint nem gazdag, szintén úgy gondolom mint az egyik válaszoló, hogy sokkal könnyebb úgy boldognak lenni, hogy nem kell a pénzen aggódni. De az élet nem ezt bizonyítja. Ők ugyanannyit aggódnak a pénz miatt.

2014. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet általánosítani, mert az ember személyétől függ, mennyire képes boldog lenni. Az viszont biztos, hogy a pénz önmagában nem boldogít, csak könnyít a dolgokon. Nekem van egy gazdag rokonom, semmire nincs gondja, milliói vannak félretéve és annyit keres, amennyit én egy év alatt sem nagyon. Mégis belül nagyon megkeseredett és boldogtalan, mert annyira elvette az eszét a munkamánia meg a pénz, hogy közben sajnos elfelejtette, hogy az emberi értékek és baráti/családi/szerelmi kapcsolatok fontosabbak, mint hogy kinek milyen állása, kocsija, meg mennyi pénze van. Szomorú és kiábrándító volt végignézni, ahogy jófej fiatalból szép lassan elkorcsosult felnőtté vált. Őt látva inkább mondom, hogy aggódom a pénz miatt kicsit havonta és meghúzom a nadrágszíjat, minthogy tönkremenjen minden kapcsolatom csak mert húzom az igát. Aztán meg persze panaszkodik, hogy alig vannak barátai és hogy még mindig nincs családja.
2014. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én üldözöm a pénzt pedig ha lenne,nem tudom mit tennék vele,igazából nincs is rá szükségem
2014. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én boldog lennék, ha nem fájna a felem minden nap a rohadt pénz miatt.
2014. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!