Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lesz még ilyen fájdalma...

Meddig lesz még ilyen fájdalmas az elvesztése? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1 éve halt meg a nagypapám, akivel velünk lakott, tehát 20évig mindennap ott volt velem. Nem mondhatnám, hogy túl jó unokája voltam, tipikus buta kamaszlány voltam. Habár tudtuk, hogy beteg, mégis azt hittük, hogy még több időt lehet velünk. De sajnos nagyon hirtelen ment el, nem készültem fel rá, és nem is lehettem mellette. Most végre ott tartok, hogy egyszerűen tökéletesnek érzem az életem, minden téren sikeres vagyok, magánéletben, a főiskolán, és ma tudtam meg, hogy kijutottam a világbajnokságra. De mindezek egyszerűen fájnak, azért, hogy ő ezeket már nem láthatja. Pedig tudom, hogy nagyon büszke lenne rám most, de nem tudok örülni a jó hírnek, mert nem tudom megosztani vele. Akármi pozitív dolog történik velem, mindig az jut eszembe, hogy hogy örülne neki, de már nem tudom elmondani, sőt, azt sem, hogy mennyire szeretem. A temetése óta képtelen voltam kimenni a sírjához, még Halottak napjakor is. Annyira hiányzik :(

Mit csináljak, hogy ez végre enyhüljön?


21/L


2014. nov. 6. 20:24
 1/4 Eldzsí válasza:

A legjobb eszköz a fájdalom enyhítésére az idő.

De ha gondolod, rendezz egy szeánszot és próbálj meg beszélgetni vele, ha hiszel a misztikus dolgokban.

2014. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

Cserélnék veled.

Majd akkor szólj,ha édesanyád 11 éves korodban halt meg,a mamád meg 17 éves korodban,mint nekem.Mellesleg én sokkal jobban kötődtem a mamámhoz,mint te a nagypapádhoz,ahogy kiveszem az írásodból.

Csak azt akarom ezzel mondani,hogy adj hálát,hogy ilyen "szerencsés" helyzetben vagy,próbálj továbblépni.Nekem azóta sem sikerült,pedig sok idő eltelt,de majd neked hátha.

2014. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges összehasonlítani másokat magunkkal. Egy általános klisé van, ami mindenkire igaz, amit az első válaszoló is írt. Az idő segít csak.

Hasonlóképp vesztettem el nagymamám egy éve, de az nem volt mégse olyan váratlan, így könnyebben megbirkózom vele. Lassan 3 éve halt meg nagybátyám teljesen váratlanul, hiába nem éltünk együtt, a mai napig nem hevertem ki igazán.

2014. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz semmit sem csinálni, sajnos mindig hiányozni fog és lelkiismeret furdalásod lesz.

De, és ez egy nagyon nagy de.

De mindig gondolj arra, hogy a nagyapád attól, hogy fizikailag nem elérhető a számodra attól még ott van körülötted és figyel téged. Lát mindent amit látnia kell, hall is téged és nagyon büszke rád. Ha pedig beszélni szeretnél vele nem kell semmi mást tenned, csak rágondolnod és elmondani neki mindent amit szeretnél. Ha hiszel benne akkor meghallja, és hidd el megérzed, hogy ott van melletted.

És most jöhet a sok, "de a halál után nincs semmi" típusú komment, de ha hiszünk valamiben akkor igenis van. Így karácsony közeledtével jó példa a Télapó. Na és azt se felejtse el senki, hogy még egyetlen halott sem jött vissza(és nem a klinikai hálál félékre gondolok) és panaszkodott arról, hogy nem úgy van a másvilág, mint ahogy azt sokan mesélik.

2014. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!