Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alkalmazkodik mindenki...

Miért alkalmazkodik mindenki a többséghez?

Figyelt kérdés
A korosztályomban mindenki ugyanolyan zenét hallgat, ugyanúgy viselkedik, ugyanolyan a stílusa. Miért nincs egyénisegük az embereknek? Miért nem olyanok, amilyenek szeretnénk lenni? Miért azt követik, ami menô?

2014. nov. 9. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg tanulmány található - némelyik jó doku filmet is kapott - ebben a témában , azaz , hogy az ember miért viselkedik falkában.Valamelyikre googlizz rá!:D
2014. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó érzés egy közösségbe tartozni, annak tagja lenni. Fekete báránynak lenni sokszor nehéz. Ha tényleg érdekel a téma akkor ajánlom figyelmedbe "A hullám" című 2008-as filmet. Részben a közösség összetartó erejéről, annak pozitívumairól és negatívumairól szól.
2014. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teszem.
2014. nov. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem alkalmazkodik mindenki, távolról sem, s én sem igazán értem, miért nem szeretnek az emberek különbözni, nekem pont az tetszik :D Úgyhogy ebben is különbözöm a többségtől ;) Attól még nem vagyok hű de egyéni, persze, elég sok ponton egészen normálisan élek. Ezt láttam, szoktam meg s nekem így jó. Sok teljesen megszokott dolog számomra nem OK, azokban változtattam, illetve sosem voltam "megfelelő".

De vannak ám népszerű dolgok is, amiket sokan szeretnek, teljesen maguktól, ez nyilvánvaló. De való igaz, van, aki csak azért rajong valamiért, valakiért, mert az épp menő...

Nem vagyok szakértő, így nem fogok itt mini disszertációt írni arról, hogy mi ezeknek az oka. De sok csoport nagyon nem szereti a "deviáns" egyedeket. Biztonságosabb hasonlítani. Egyeseknek fantáziájuk nincs, csinálják a megszokott dolgokat. S bizonyára vannak, akik azt hiszik, ha menő dolgokért rajonganak, kicsit ők is menőbbek lesznek...

2014. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
félnek,hogy kirekesztik és megalázzák őket, ezért inkább maradnak a komfortzónájukban.
2014. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez szociológia. A tömeg biztonságérzetet ad. Ha igazodsz, befogad, véd és segít. Igazodni nem olyan rossz dolog ám - konkrétan Te is azt teszed (hiszen megállsz a piros lámpánál, húzol fel gatyát, mielőtt kimész az utcára, használsz kanalat a leveshez és Gyakorin írogatsz ki kérdéseket) :-)
2014. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hajlandó,

Bégetni a nyájjal...

Lelkem nem eladó,

Mert szabadon szárnyal...


Szent tűz lobog bennem,

Olthatatlan lánggal...

Űz az árral szemben,

Harcba a világgal...


Én nem állok be a sorba bégetnil

2014. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os: Nem azt mondom, hogy semmiben sem kell alkalmazkodni. Amiket te írtál, alapvető dolgok. A piros lámpánál meg azért állok meg, hogy ne üssenek el. :)

DE miért kell:

-ugyanolyan zenét hallgatni?

-ugyanúgy viselkedni?

-ugyanolyan ruhákat hordani?

Miért van az, hogyha a szelfi a menő, akkor mindenki szelfizik, ha a tuc-tuc zene a menő, mindenki azt hallgatja?

Ha az lenne a menő, hogy mindenki macskával megy iskolába, legtöbben azt tennék, hogyha az, hogy mezítláb járkálnak az emberek az utcán, akkor azt.

2014. nov. 10. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Ennek rengeteg oka lehet. Egyet már mondtam. :-) Ezen kívül, tudvalevő, hogy ami a popkultúrában élvonalas, az széles körben elterjedt. A zene, maga, egy csodálatos dolog. Ebben nincs normális/sztenderd irányzat. Hidd el, valami megfogja az embert az adott műfajban - ha gyűlölné a ritmust, a szöveget, a stílust, ha akarná sem tudná a fülére erőszakolni.

A viselkedéshez annyit, hogy mindenki tupírozott maszkot visel. Máshogy viselkednek a szüleid vele, a munkatársaikkal, a főnökükkel, a pénztárossal, az autószerelővel, más gyerekekkel, a gazdag rokonokkal, a szegény szomszédokkal. És mondok valami cifrát: hál' Istennek! Pik-pak összerogyna a világgazdaság, a társadalom, minden, ami morgásban tartja és fejleszti a civilizációt, ha nem lennének kisebb-nagyobb hazugságok.

Az öltözködés megint egy komfortról szóló dolog. Sokan, nagyon sokan nem szeretik, nem bírják elviselni, ha az emberek összesúgnak a hátuk mögött, becsmérlő vagy éppen túl-kacér pillantásokat, beszólásokat kapnak. Egy szóval, biztonsági játékosok.

A szelfi... mint mindenki tudja, nagy port kavar(t) az interneten. Vannak, akik rühellik és vannak, akik szeretik. Szerintem nem kéne lehordani az embereket azért, mert nem önbizalom hiányosak, meg vannak elégedve magukkal és szeretnék ezt a fajta elégedettségüket, tetszésüket és örömüket másokkal is megosztani - vagy csak magukban gyönyörködni, magubkól további erőt nyerni. Kicsit olyan ez a szelfi-gyűlölet, mintha az lenne a jó, normális, ha senki sem lenne magában egész, a határozatlanság kellemes dolog lenne, az ettől eltérők pedig ego lvl 9000 szintű majmok volnának.

A tuc-tucra Ad 1, lehet táncolni, Ad 2, a "tuc-tuc" az új punk. Anno mindenki rühellte az (akkoriban) új stílust, most van ez. Ebben nincs semmi hűha. :-)

2014. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!