Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya ami nagyon...

Van olyan kutya ami nagyon jól alkalmazkodik az én életstílusomhoz?

Figyelt kérdés

Idestova több mint tíz éve nincs kutyám, 23 éves vagyok 60 éves édesanyámmal lakok, 2 műszakban dolgozom (de-du). A kutyus szinte sose lenne egyedül. Én jobban le tudnám mozgatni mint édesanyám. Igaz ez váltakozva működne, hol délelőtt hol délután lenne jobban megmozgatva. A séta megoldva, nem probléma, de éppen ezért folyton aktív kutyát nem szeretnék. De egyikünknek sem jönnek be a tipikus divat-ölebek (yorki, bischon, bolognese és társaik).

Valamint a nyomott pofájú kutyák sem (bulldog, stb), ennek az egészségügyi problémák, és édesanyámnak való nem tetszésük az oka.

A kutya városi/kertvárosi környezetben lenne, lakótelepi lakás, de rettentően sok szabad terület van a városban, valamint zöld övezetben lakunk.

Olyan kutyust keresek ami ha kell, akkor pihen, ott fekszik velem a kanapén, ha leviszem akkor el tudjam engedni szabadon, játék és mozgatás végett.

Amiket eddig néztünk és gondolkodtunk is rajtuk:

- tacskó

- beagle

- vizsla (magyar)

- Drever (hazánkban állítólag nincs)

- spániel

- shar-pei

Nyilván nyitottak vagyunk egyéb fajtákra is. Ha azon múlik édesanyám kompromisszumot is tudna kötni a nyomott pofira, nekem semmi bajom velük.


Tapasztalatokat, tanácsokat, javaslatokat kérnék.


Hogy elolvastad, azt köszönöm, ha válaszolsz és ráadásul építő jellegű a válaszod azt külön megköszönöm!



2014. okt. 26. 18:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok, azt kihagytam, hogy elég nagy a család, és ebből kifolyólag sok a gyerek, tehát olyan kutyát szeretnénk ami jól kijön a gyerekekkel. Nem házőrző kell!

Köszi!

2014. okt. 26. 18:26
 2/24 anonim ***** válasza:
Beagle és a vizsla sok foglalkozást igényelnek, nem ajánlanám őket. Spánielben a cavalier king charles jó lehet. Többiről nem tudok nyilatkozni.
2014. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem, ha nincsen konkrét fajta, amibe szerelmesek vagytok, akkor menjetek el egy-két menhelyre. az ott dolgozók segítenek választani, mentetek is egy kutyát.
2014. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem beaglem van. Csak ajánlani tudom korántsem kell annyi mozgás mint ahogy leírja itt mindenki. Néha hazafele a kezemben kell vigyem egy egy séta után:)) kis lustaság, persze imád játszani is. Ami nekem még nagyon tetszik az a corgi.
2014. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
harmadinak, menhelyre azért nem mennék mert lehet hogy nem megfelelő idegállapotú kutyát kapnék, nem ismerem az előéletét lehet hogy bántalmazták, és egy egyszerű simogatás is kiválthat belőle nem kívánt reakciókat. És ez lehet hogy ott helyben nem derülne ki, de megfontolandó azért!
2014. okt. 26. 18:40
 6/24 KGabi0000 ***** válasza:
32%

Tudom,hogy ezt sokan mondják a menhelyről,de ebben is nyilván segitenek a gondozók.Ők ismerik az adott kuty

át,meg azért nyilván ha kutya farokcsóválva,boldogan közelit,akkor az nem agressziv.

2014. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Végre egy kérdező, aki értelmesen le tudja írni, hogy mit akar és fogékony mindenre.

Én is ajánlottam volna a menhelyet, de kisgyerek miatt inkább ne, hacsak nem nagyon kölyökről van szó.

Spánielt ajánlom.

A tacskóhoz kicsit erősebb kéz kell, nagy bunkó tud lenni. :) Egyébként imádnivalóak.

Shar-pei: az átlagosnál jobban oda kell figyelni a bőrére-szőrére.

Uszkár? Puli?

Itt találsz egyet-kettőt: [link]

2014. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
uszkárral pulival a szőre miatt sok a macera azt nem szeretném, gyerekbarát szobában is tartható, engedelmes, ha kell ott fekszik mellettem ha lemegyek vele el tudjam engedni kutya kellene, a spánielek közül nekem a hosszabb fejűek tetszenek, abból van valami rövidebb szűrő történet?
2014. okt. 26. 19:25
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnál a skót vagy a shetlandi juhászkutyához? Nyugodt, szelíd, intelligens és hihetetlenül gyerekbarát kutyák, akik csak akkor pörögnek, ha kell. A szőrük sem igényel olyan riasztóan sok ápolást, mint azt sokan gondolnák, heti egyszer, max kétszer elég átfésülni ami - lévén szó rendszeres ápolásról- még erősíti is a kutya-gazdi kapcsolatot. Nekem volt collie-m és véleményem szerint nem csak gyönyörűek, de természetüket tekintve is a világ egyik legnagyszerűbb kutyái (persze,a szépség relatív- nekem ő a kutyák királya). A gyerekekért szó szerint meg volt őrülve, ami szintén kisgyerekes családként, hatalmas előnyt jelentett, és az alkalmazkodóképességük is példás. Akármilyen állattal, idős emberrel, gyerekkel nem csak könnyen összeszoktathatóak, de szinte a vérükben van a fentiek szeretete,irányukban ösztönösen gyengéd. A jelleme szerintem illene hozzátok, ha külsőre is tetszik, jó szívvel ajánlom a fajtát.
2014. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
meg van rövid szőrű collie is:)
2014. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!