Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ez a vers? Értitek...

Milyen ez a vers? Értitek miről szól?

Figyelt kérdés

Bűnhődés

Augusztus vége van,

A gyér napsütés az ősz előjele.

A jómódú házban négyen vannak:

Apa,anya és a két gyermek.

A hinta ring,bár nem ül benne senki...


Szeptember van,

A ház egyre komorabb.

Az asztalnál hárman ülnek

Az anya meghalt,de ki ölte meg?

A hinte ring,bár nem ül benne senki...


Október van,

A falevelek bűntársként leplezik a szörnyű nyomokat

Az asztalnál ketten ülnek:

Apa és fia. De hol a harmadik?

A hinta ring,bár nem ül benne senki...


November van,

a köd mindent eltakar.

A kertben,mintegy rémalakként,

Sötét alakok sziluettjét látni.

A hinta ring,bár nem ül benne senki...


December van,

minden fehér.Szörnyű hónap ez a fekete léleknek.

A hó bűntárs,de mi lesz ha elolvad?!

És a hinta állványán valami ring...


2014. nov. 16. 10:27
 1/6 Son válasza:
Az ősz általában az elmúlast szimbolizálja, a versben ahogy telnek a hónapok, egyre kevesebben lesznek. A hinta, hogy a végén miért ül benne valaki, igy elsőre még nem tudom, de sokat segíthet, ha ismered a költő hátterét.
2014. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az élet jelentéktelenségéről szól.

"És a hinta állványán valami ring..."

Lehet, hogy felakasztotta magát az utolsó családtag a hintára...

Happy end! :'|

2014. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy pszichopatát találtam, aki egyenként meggyilkolta a családtagjait, mert megőrült és depressziós, aztán felakasztotta magát, mert rettegett a következményektől. Amúgy nem rossz, te írtad?:)
2014. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
gyűlölöm a legtöbb verset, ez viszont kifejezetten tetszik. Nagyon szépen van felépítve, kifejezetten tetszik az utolsó versszakban a fehér és fekete szín kontrasztja. a Refrénként ismétlődő ''A hinta ring...'' szerintem nagyon jól szemlélteti az ürességet a depressziós látásmódot. Az utolsó versszak viszont csak 4 soros ami szerintem nem lehet véletlen, de nem tudom miért. A versen végigfut és fokozódik a feszültség, ahogyan a hónapok is váltakoznak egyre jobban fokozódik a téboly, vagy inkább a pszichózisos félelem. Tetszik továbbá az is hogy a szerző fontosnak tartotta a természeti képek bevonását, mintha a természet szintén felelős lenne a halálért. no de ennyi elég is. ez csak 1 vélemény és általam érzett érzések a vers olvasása közben, érdekelne viszont ki a szerző, tőle szívesen olvasnék több mindent is
2014. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,meglepően pozitívak :)

A szerző én vagyok,ez az első versem.

Külön örülök,hogy mindegyikőtök másként értelmezi,mert az volt a célom (és szerintem ez a költészet lényege is),hogy minden olvasónak saját benyomása legyen :)

2014. nov. 18. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, te nagyon tehetséges vagy. Megírod az irodalom házim? :)
2014. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!