Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1. Mivel jobb a részegség...

Jegkristaly kérdése:

1. Mivel jobb a részegség állapota a józanságnál és miért? 2. A drogot talán egyszer kipróbáljuk kíváncsiságból, de miért "lövik be magukat" az emberek, ha tudják, hogy ez káros a szervezetre? Mi az, ami miatt megéri?

Figyelt kérdés
Az alkoholról és a drogokrol kéne egy dolgozatot írjak, de mivel én egyiket se nagyon fogyasztom van egy pár kérdés, amire nem tudom a választ. Ha valaki próbálta már, jól jönne a segítség.Lehet, hogy ez egy kicsit hülyén és naívan hangzik, de azért szükségem lenne konkrét válaszokra.

2014. nov. 16. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szar az életed, akkor jobb részegnek lenni, mert olyankor nem látod reálisan a helyzetedet, nem kell szembesülnöd azzal az egész csőddel, amiben élsz, nem kell megoldási stratégiákat sem kidolgoznod, egyszerűen csak betompulsz, vagy még jól is érezheted magad, alkoholmennyiségtől és alaphangulattól függően. A drogok esetében bizonyos drogok már egyszeri használat esetén is függőséget alakítanak ki (pl.: heroin), más szerek viszont olyan mértékű boldogságérzetet adnak, hogy újra akarni fogod átélni az élményt (ez a lelki függőség), még akkor is, ha nagyon kellemetlen másnapja, harmadnapja van ezeknek a cuccoknak. A folyamatos fogyasztás itt is sokszor a nehéz életkörülményektől való menekülés.
2014. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Ezt én is tudtam jól, csak éppen akkor, és ott egyáltalán nem érdekelt, hogy milyen következményei lesznek/lehetnek. Csak az számított, hogy legalább pár órára elfelejtsek mindent. Menekülés a valóságból, számomra ezt jelentették a drogok, az alkohol. És nem érdekelt, hogy ezzel tönkre teszem-e magam, mert nem érdekelt semmi más sem. Kilátástalannak és értelmetlennek láttam az életem, egyszerűen már élni sem akartam. De ha leittam magam, vagy "belőttem" magam a nyyomorúság egy időre eltűnt. A hamis illúziókba pedig könnyű beleszeretni.
2014. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen iskola ez, ahol ilyen dolgozatot kell beadni?
2014. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert egy rossz szellem hatalmàban van azèrt. Ezek már gyermekkorban megszàlljàk az embert, és generàcióról generàcióra öröklödik. Egy csalàdban ahol hazugsàg van , megcsalàs, alkohol... vagy bármi ami rossz ott ők is jelen vannak. Èn nem hiszek mindenfèlèben de ez a bibliàban is benne van. Sőt ha elolvasof Enok könyvèt, ami nincs meg a bibliàban, de eredetileg benne volt, azt is megtudod kik ezek a szellemek, honnan jöttek , miért vannak itt. Vagy pl nem vèletlen tiltja a màgiàt, jóslàst... is a biblia. Ezekkel mind behìvod őket az èletedbe. Agykontrol detto. Ezt előbb utóbb ràjön az ember hogy igaz, ha sokszor teszi fel magának a kérdést hogy miért tesznek az emberek egymásnak és maguknak rosszat.
2015. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért jobb a részegség mint a józanság mert elfeledteti veled a problémákat, más lessz a világnézeted, olyan érzést kelt benned hogy szabad vagy és bármit megtehetsz,

A drog, szóval sok féle drog van, a cigi is az, a kávé is, szóval ha megkérdezel egy cigist akkor biztos aszt mondaná megszokásból és bármikor letudná tenni, és hiába tudja hogy káros nem teszi le mert függővé vált és élvezi, gondolom mindennél így van ez, ha egyszer lőtte magát, akkor fogja 2x 3x....azért mert élvezi, és ha akarna se tudna leálni, valószínűleg aszt az oldalát nézi az életnek amit mindannyian manapság " egyszer ugyis mind meghalunk, akkor meg mit számit ha nem leszek egy vén trotty, soha''

Kézzel fogható ooa nincs ami miatt megéri, inkább csak elfeledteti veled az élet szar oldalát, és rájössz hogy mennyivel könnyebb életed lenne ha mindig úgy éreznéd magad hogy szabad vagy, ha röviden kéne fogalmaznom akkor aszt mondanám hogy az oka hogy az emberek isznak, és drogoznak az a ''szabadság iránti vágy'' , és ha csak ideinglenesen de megis kapják aszt....

2015. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!