Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok, akiknek botrányosan...

Azok, akiknek botrányosan rossz a helyesírása, nem szégyenkeznek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, tisztában vannak azzal, hogy mennyire ciki, ha valaki nem tud helyesen írni?


Egyszer azt olvastam, hogy azok, akiknek nincs zenei hallása, nem szégyenkeznek mások előtt énekelni, mert nem hallják, hogy hamis a hangjuk.

Lehet, hogy ez van a rossz helyesírókkal is? Annyira buták, hogy azt sem érzik, mennyire gáz, ahogy írnak.


2014. nov. 25. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nagy részük észre sem veszi. Bár én csak azt nem értem, hogy azt sem veszik észre, hogy a gép piros vonallal aláhúzza a hibákat? Vagy azt gondolják az csak a díszítés?
2014. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig nem bírtam helyesen írni, de elismerem hogy most is követek el hibákat, de már egyre jobban figyelek erre, én gimis koromban számítógép előtt gyakoroltam az írást ami piros vonallal jelezte ha hibásan írtam le valamit, és próbáltam magam megfejteni a hiba okát, és nem az automatikus hiba javítást alkalmazni.
2014. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a legdurvább, amikor valaki kijavítja a hibáit, és ahelyett, hogy az illető összehúzná magát (urambocsá' megköszönné), még neki áll feljebb, és patáliázik, hogy nem kért kioktatást!
2014. nov. 25. 15:02
 4/16 A kérdező kommentje:

#2, persze, mindenki követ el hibákat, de te legalább odafigyelsz rá, és igyekszel jobban írni.

Én is gyakran hibázok, és utólag, ha észreveszem, olyan cikinek érzem.

2014. nov. 25. 15:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen van olyan csoporttársam aki félve ad jegyzetet, mert tudja hogy rossz a helyesírása. Mégis közel sem ír olyan rosszul mint pl egy-két facebook ismerősöm. Ők ilyeneket írnak mint "aszt hiszem, újj" meg ilyen nagyon durva hibákat vétenek. Az ilyet hidd el nem zavarja. Ha zavarta volna, akkor foglalkozott volna vele általános iskolában.
2014. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

remeg a kezük, angol a billentyűzetük, a neten nem számít stb.


Aki igénytelen a helyesírását illetően, az igénytelen az élet más területén is. A legjobbakat a "nagymagyarokon" szoktam mosolyogni, akik az anyanyelvüket nem tudják helyesen használni, de ők magyarabbak mindenkinél.

2014. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pontosan!

Ez amolyan szellemi igénytelenség. Nem különbek azoknál, akik vécézés után nem mosnak kezet.

2014. nov. 25. 15:18
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
ja tök gáz! mijen már ha vki nem tud hellyesen irni?
2014. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
;)
2014. nov. 25. 15:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasnak eleget. A helyesirast legkonnyebben olvasassal lehet fejleszteni, hiszen mar "latod magad elott" a szot, tudod, h kell irni.

Nekem nagyon szurja a szemem. Persze mindenki hibazhat, vagy felregepelhet, de ismetlodo hibanal mar nem megy el. Az irasjelek hasznalatanak mellozese pedig kifejezetten idegesit. Csak ugy odavag egy kupac betut, se eleje, se vege. Nagyfoku igenytelensegre utal.

2014. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!