Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a rettegésem...

Hogyan győzzem le a rettegésemet a vezetéstől?

Figyelt kérdés
30 évig nem volt jogsim, mindig is azt mondtam, hogy nem lesz, de a férjem erősködött, hogy kéne, mert jól jöhet az még. Hát megszereztem, mindenből elsőre átmentem. Ennek 2 éve, és kb. 50 km-t, ha vezettem, mert egyszerűen bepánikolok, ha a volán mögé ülök. Ver a víz, kalapál a szívem, bőgve tudnék fakadni. Túllendülhetek ezen valaha, vagy hagyjam a fenébe, mert elvagyok vezetés nélkül?
2014. nov. 26. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Ne vezess! Veszélyezteted magadat is és másokat is.
2014. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom. Erre mindig azzal jön, hogy "de a vizsgabiztos is megmondta, hogy biztonságosan vezetsz, nem?" Állandóan azzal nyúz, ha megyünk valahová, hogy vezessek, mert teljesen elfelejtem.
2014. nov. 26. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
ha a vizsgabiztos át engeded akkor vezess, csak ne nagy forgalomba eleinte, nem a vezetést kell el felejtened hanem a pánikot.
2014. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Gratulálok, hogy elsőre átmentél! Ilyen parával sokaknak nem sikerül. Szerintem a pánikot a férjed kelti benned, már ne haragudj. Vezess egyedül, nélküle. Szeresd meg, légy önmagad, bízz magadban!
2014. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor megszereztem a jogsit és megvettem az első kocsit, vasárnap közvetlen ebéd után! 13-14 óra között a legkevesebb a közúti forgalom, akkor indultam el a városba és bizony egy-két órát vezettem. Önbizalmat adott!
2014. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha rettegsz, ne vezess. Ha nem akarsz úszni, nem úszol. Ha nem akarsz sétálni, nem sétálsz. Akkor a vezetést miért erőltetnéd? Elfelejteni nem lehet, ugyanúgy mint ahogy a biciklizést sem, ha szükséged lesz rá, meg fogod tudni tenni.
2014. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a férjem miatt pánikolok. :) Gyerekként is volt félelmem tőle, a forgalomtól félek meg a szembejövőktől. Erre rátesz sok lapáttal, hogy az első utamon sötétben, esőben, dombon felfelé araszoltam, és a semmiből elénk ugrott egy fekete kutya. A férjem sem vette észre, csak amikor koppant... :( Átmentem szegényen a kerékkel, de elfutott, bár szerintem el is pusztult később. :"( Egyébként a rutinon az első vezetésen két percig győzködött az oktató, hogy adjak már gázt és induljak el. Plusz órákat is vettem, a vizsgán vigyorogva tűrtem a pánikrohamaimat, na meg később a városi vezetés, hát... Phf, szóval iszonyat hülye vagyok sajnos.
2014. nov. 26. 15:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ. Mindig azt mondogatom a nyúzásra, hogy majd akkor vezetek, ha lesz saját autóm, nem töröm össze a másét.
2014. nov. 26. 15:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privát üzenetet is, itt válaszolnék rá: ez az egyetlen dolog az életben, amitől tartok, tehát nem mondanám, hogy bizonytalan a személyiségem, csupán tisztában vagyok a gyengeségemmel. :) Nem tudom, miből jött le, hogy túlságosan humánusan gondolkozom, vagy hogy ez alatt pontosan mit értesz, de az tény, hogy a vezetés a rémálmom, és szeretném legyőzni, de dühít, amikor unszolnak, hogy vezessek, hiszen van jogsim.
2014. nov. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!