Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni a villámo...

Hogy tudnám legyőzni a villámoktól való rettegésemet?

Figyelt kérdés

Poszttraumás stressz szindrómában szenvedő 25 éves fiú vagyok. 5 évvel ezelőtt belémcsapott a villám amit eszméletem teljes tudatában éltem át. Kórházba kerultem, azóta szívzorejem van és azóta a nyár nekem nem a felhőtlen szórakozásé hanem maga a pokol.

Állandóan az időjárásjelentést bújom, villámtérképet nézem és ha zivatar/front kozeleg képes vagyok nyaralást , kirándulást lemondani.

Zivatar esetén nem tudok uralkodni magamon, elővesz a pánik, olyankor - sajnos szégyellem de ez van - ha szabadban vagyok kétségbeesetten be akarok menekulni egy épuletbe és aki az utamba áll annak vége... még az sem érdekel hogy ha hulyenek neznek akkor, annyira elborul az agyam. egyszerűen rettegek attól hogy mégegyszer meg fog ismétlődni, rettegek a dorgés zajától is


2014. szept. 9. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni,akkor pszichoterápiára kellene menned. Úgy tudom az segít.
2014. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tök érdekes lehet :) Az egész világ olyan neked mint egy vidámpark olyan játékokkal, ahol sikít az ember.


Amúgy szerintem az segít, ha nem bánod, ha megint beléd csap. Ha belátod, hogy ez lehetséges és azt mondod, hogy ha így halok meg ám legyen. Nem egy rossz halál. Ekkor is ott lesz azaz érzés, ami most menekülésre késztet, csak akkor átfogja hatni valami fenséges élvezet is.


Nekem repülőn utazva van ilyen. Az az érzésem, hogy na itt most meghallhatok, de ugyanakkor valami hihetetlen erejű intenzív érzés az egész és már nem rossz értelemben, miközben valami félelelmből áll.

2014. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elképzelem az embert, aki sétál a hegyen és minden porcikájában átérzi a végességét, az itt ólálkodó halált, de nem áll meg, hanem ezzel áthatva jár tovább és csinálja azokat a hétköznapi dolgokat amit mindenki más. De az ő mozdulatai ettől mégis más jelentést kapnak. Hát nem szép?
2014. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

pszichoterápia ja az lehet kéne


hahakedves okean :D jaja, jókat szoktam kacagni ezeken a "játékokon" :d

hát én nem tudom egyenlőre így látni, túl onző vagyok és féltem a fosos életem, tán lehet csak mentalitásváltás kéne

2014. szept. 10. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!