Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki otthagyta...

Van itt valaki aki otthagyta az orvosi egyetemet? Mi lett veled utána, megbántad vagy megtaláltad a helyed a világban?

Figyelt kérdés
Én még csak most ősszel kezdtem, de lelkileg nagyon megvisel a tempó és a stressz. Sikerült mostanra, a vizsgaidőszak előttre lefáradnom teljesen és már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy én szeretnék ennyit küzdeni 6 éven át, hogy aztán tovább küzdhessek,mint orvos. Egyelőre még azért beleadok mindent ami maradt bennem és megpróbálom a vizsgákat, de ha nem jön össze lehet nem kezdek neki megint jövő ősszel.

2014. nov. 30. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon nem mindegy, hogy lefáradtál, de ötös mindened, vagy ha nem is ötös de jó eredményeid vannak, jók lettek a demók, zh-k stb. vagy éppen hogy teljesíted az elvárásokat. Ha az előbbi, akkor várj még egy kicsit, és a szorgalmi időszakot nem kell véresen komolyan venni, ha az utóbbi, akkor valóban érdemes elgondolkozni a dolgokon, mert ennél csak sz.rabb lesz. A vizsgaidőszakot azért csináld meg! Utána már úgy kb. átlátod, hogy milyen ez az egész orvosis vizsgástul, mindenestül.
2014. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
58%
Csak az a baj, ha levizsgázol és elkezded a következő félévedet, akkor nem hagyhatod úgy ott, hogy ne kelljen visszafizetned..
2014. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Első félévben kb. 2,3-as átlagot produkáltam úgy, hogy volt 4 napom a köv szemeszterig, és rohadt sokat tanultam.

Mondanom sem kell, hogy lelkibeteg voltam és egy csomót sírtam.

De emiatt eszemben sem volt otthagyni, azóta ráadásul jobban is megy, 4,5 alatt nem volt azóta féléves átlagom :)

2014. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom, hogy ha valahogy sikerülnek a dolgok, csak felfogom, hogy képes vagyok rá. Év közben és amúgy is bukás nélkül nem fogom otthagyni csak azért mert nyámnyila vagyok. Valami ötletetek viszont stressz csökkentésre nincs esetleg(főleg gyógyszer,tea ilyesmik)? Tanulok keményen, nem adtam még fel, azonban az idegi állapotom egyre inkább bezavar. Nem tudom kontrollálni a sírógörcseimet,pánikrohamokat és még pluszban lefáraszt:/
2014. dec. 16. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen időszak, túl kell rajta esni. Majd megerősödsz. Ha nagyon akarod, menni fog :)
2014. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keres valami hobbit ami kikapcsol és probáld meg megtanulni kontrolálni a dolgokat, mert ha ez így kikészit akkor mi lesz amikor ember életek múlnak a döntéseiden?
2015. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!