Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férfiak miért viccesebbek...

A férfiak miért viccesebbek mint a nők?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Okosabbak, jobb a logikájuk, több ész kellett levadászni csellel a mamutot, mint sepregetni, meg tüzet őrizni.
2014. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Mert a férfiak viccesebbek, mint a nők?
2014. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

1-es de jót nevettem


tetszik ez az ősember logika :-D


megér egy zöld kezet

2014. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezt igy nem jelenteném ki...


Talán mert több viccet olvasnak XD.


Egyébként, akinek jó a humora, az intelligens személy.

2014. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ironikus, mert nem egy felmérés szerint pont ellenkezőleg van. :)
2014. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert ilyen a világ.
2014. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül a férfiak viccesebbek, csak gyakrabban viccelődünk. Ez egyfajta rivalizálás köztünk, hogy ki a viccesebb, olyasmi mint amikor a nők versengenek, hogy ki öltözött fel csinosabban.
2014. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

lehet,h csak poénkodik, de az elsőnek van igaza.

tudom, ma ezt nem szabad kimondani, mert olyan korban élünk, ahol agyon kell dicsérni a nőket.

A nők és férfiak agya más. A férfiak logikusabbak, racionálisabbak, ebből adódóan a humoruk és lényegesebben jobb, és nem akarok senkit megbántani, de intelligensebbek is.

persze lehet megint nyafogni és mellébeszélni, de ha félretesszük a statisztikákat és a tudományt, hát én életemben nem találkoztam még humoros nővel.

2014. dec. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg jól választottam meg a baráti köröm, mert nők-férfiak egyaránt sziporkázóan jó humorúak (engem is annak tartanak, nő létemre). De a saját környezetemen kívül én is észrevettem, hogy általában a férfiak viccesebbek.


Elvileg szerintem biológiailag nem indokolt (ezzel ellent mondanék a felettem íróknak), mert bár az átlag férfi sokkal logikusabb és racionálisabb, de az átlag nő meg verbális készségek terén jobb - és szerintem utóbbi is hozzájárul a humorossághoz.


Inkább a hagyományokat és a régebbi, de részben máig megkövesedett kultúrát okolnám. A férfiak voltak a tanult réteg évszázadokon át, ők voltak rendszerint a művészek, mulattatók is, míg a nőknél inkább az erkölcsösség, szűziesség, visszafogottság volt kelendő. Az alpáribb humort pl. máig visszatetszőbbnek tartják nők esetében, mint férfiaknál.


A párválasztási tendenciák is közrejátszhatnak - egy jó humorú, jó beszélőkéjű, vicces és szórakoztató férfi kelendőbb (akkor is, ha külsőre nem olyan hú, de nagy vasz), míg fordítva a férfiak inkább a szépséget értékelik, semmint a humort a nőkben.

A média is ezt erősíti - a filmekben, ha megfigyeled, a férfiak a humoros szereplők, a nők meg a dekorációk.

2014. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A végefelé már lettek hasznos, érdekes válaszok. Jöhet még.
2014. dec. 2. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!