Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk, mit reagálnátok erre...

Fiúk, mit reagálnátok erre abban az esetben, ha veletek történne ez meg?

Figyelt kérdés

Szóval, az az alap történet, mikor még idén februárban vagy márciusban láttam egy 17-18 év körüli fiút pityeregni, miközben ült a végállomáson egy padon. Vörös volt az orra és a szeme, és elejtette a gyűrött zsebkendőjét éppen, amikor oda néztem rá. Szívem szerint oda mentem volna hozzá tiszta zsebkendővel, és megkérdeztem volna tőle, hogy leülhetek-e mellé, és hogy tudnék-e valamiben segíteni. Csak az volt a bökkenő, hogy már fent voltam a buszomon, ami éppen indult is el. Az ablakból tudtam csak felfigyelni a fiúra. Persze..benne lett volna a pakliban, hogy tolakodónak nézne engem, és elküldött volna. De nem olyannak nézett ki, mint aki tiszteletlenül, vagy flegmán vagy csúnyán beszélne. Már kisgyerek korom óta illedelmes és barátságos voltam mindenkihez, és valóban érdekel a psichológia, ugyan így pedig a szociális munkák is. Egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki sír vagy pedig búslakodik, mert úgy érzem, hogy az én felelősségem is, hogy az az ember jobban érezze magát, mivel én is a környezetében vagyok. Nem tudom csak úgy levegőnek nézni.


Kiegészítve a kérdésemet, ti mit tennétek hasonló helyzetben fiúk,férfiak, ha egy 15 éves lány így oda menne hozzátok? De akár kortól függetlenül. Ha nagyon szomorúak lennétek, és egy idegen lány vagy nő próbálna megvigasztalni vagy meghallgatni titeket?



#lány #zsebkendő #buszpályaudvar #síró fiú #pár pillanatos "találkozás"
2014. dec. 2. 18:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is megköszönöm! :)
2014. dec. 2. 18:13
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

én örülnék neki és jól esne. függetlenül attól, hogy nem valószínű, hogy utcán sírnék.

21f

2014. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én kicsit zavarónak érzeném. Bármennyire is melegszívű és empatikus vagy, a másik embernek kínos lehet, ha segíteni akarsz, még ha a legjobb szándékkal is teszed.


Én férfi vagyok, nemrégen elvesztettem a feleségem, a temetőben a sírjánál bizony néha elsírom magam. Nem örülnék annak, ha valaki odajönne, hogy "segítsen" - de mind mások vagyok. Lehet, hogy ez a fiú örült volna annak, ha segítesz neki. Hiszen ki tudja miért sírt.

2014. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
17 voltam, amikor hasonló körülmények között leült mellém egy lány. Évekre szóló barátság alakult ki köztünk, és bár azóta sajnos távolra sodort egymástól minket az élet, mindig hálával és szeretettel gondolok rá.
2014. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A felhasználó ***** válasza:
92%
Ha már utcán sír, valószínűleg az a legkissebb gondja hogy ki megy oda hozzá.
2014. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért az elgondolkoztató, mi lehet a problémája ennek a 18 éves fiúnak, hogy nem tudja visszatartani az utcán a sírást. Lehet, hogy sértené a büszkeségét valamennyire, ha bárki is odamenne őt vigasztalni (enyémet is sértené pedig lány vagyok - bocsi amúgy hogy én is válaszolok és nem fiú/férfi vagyok).. Én ha látnék egy ilyen srácot valószínűleg odamennék hozzá, ha elküld akkor elküld, de lehet, hogy pont arra van szüksége, hogy valaki kicsit megnyugtassa, vagy valami.

16L

2014. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Én konkrétan nem örülnék neki. Nem szeretem, ha valaki megvigasztal. Mert az, hogy valaki vigaszt nyújt, azzal annyit ér el, hogy a sértett ember megjátssza magát, hogy jól van azért, hogy a segítő úgy érezze, jót cselekedett. Ezért van az, hogyha egyik ismerősöm szomorú, vagy esetleg sír, odamegyek hozzá, elmondom neki, hogy nem fogom megvigasztalni, sírja ki magát, gondolja át az érzéseit. Volt pár, aki megsértődött, de legvégül belátták, hogy jól cselekedtem.
2014. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha normálisnak tûnik a lány, és nem mászik bele az intimszférámba, akkor nem bánnám. Bár attól is függ, hogy miért búslakodnék. Sírni meg nem szoktam, fôleg nem az utcán.
2014. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha egy Fiú sir,állitólag akkor Lúzer..

(nem én mondtam,hanem ezen az oldalon a többség ezt mondja)

de ha egy lány sir az meg aranyos..

2014. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#3/9-es : Részvétem őszintén. De egy temető teljesen más, mint egy buszpályaudvar, és talán senki sem olyan tapintatlan, hogy megkérdezze a sír mellett álló embert, hogy tudna-e segíteni." Mert nyilván ezt nem lehet helyrehozni vagy enyhíteni legalábbis ott rögtön, helyben azonnal.



#6/9-es : Nem, dehogy baj, hogy te is válaszoltál lány létedre. :)



Az viszont egyáltalán nem mindegy szerintem, hogy az a fiú vagy férfi milyen hangnemben válaszolna vissza az emberhez. Ha kiabálva vagy lenézően, vagy ahogy a leírásban említettem, hogy flegmán küldene el a sunyiba". Na az már nekem is bántó lenne, mert én rossz szándék mentesen mentem volna oda hozzá. Akármilyen sértőnek vagy tolakodónak érezné a közeledésemet, én is megadtam neki a tiszteletet és elvárnám tőle is ugyan ezt. Vissza lehet utasítani valakit normálisan is. Akkor pedig én ezt tiszteletben tartanám, és nem erőltetném tovább a dolgot.


Olyan meg aztán végképp nem fordulna elő, hogy én belemásszak bárki intimszférájába" is. Az ismerőseim alapból szerénynek tartanak, és valószínűleg én is undorodnék magamtól, ha olyan dolgokat csinálnék, főleg idegen emberekkel, és látványosan kéretném magam. Kicsit sem szoktam még csak kihívóan öltözni sem. /De hova kéne úgy öltöznöm ilyen fiatalon? Még bőven nem nekem való./ A legközelibb testhelyzet is az lenne, hogy a beszélgetés végén megkérdezném tőle, hogy megölelhetném-e. Persze csak ha őt ez nem zavarná és megengedné.


Ha pedig nem szokott" mostanában sírni valaki fiú létére, remélem, hogy nem is fog egy jó darabig, de mindenki életében lesznek olyan események vagy pontok, amikor muszáj lesz valahogy kiadniuk magukból a feszültséget vagy a bánatot. Nekik is, és olyan pedig nem létezik, hogy egy fiú vagy férfi ne tudjon sírni. Mindenkinek vannak érzései.



#7/9-es : Igen és én is valahol egy jó rálátásnak tartom ezt a módszert, és a magyarázat is elfogadható amit mondtál hozzá. De ha valaki depressziós, akkor ez nem fog rajta egykönnyen segíteni azt hiszem. A depressziós embereknek szükségük van arra, hogy valaki támogassa és megnyugtassa őket a másik ember jelenlétével. Amíg odáig nem javul az állapota, hogy el lehessen neki mondani, hogy muszáj lesz a saját lábára állnia is néha, de ettől még nem fogja elveszíteni azt az embert aki eddig motiválta őt. /Nehogy még a végén vissza essen./ De az, amit te mondtál, beválhat és bölcs taktika a csak egyszerűen szomorú" embereknek. Viszont szerintem ez is egyén függő, hogy kinek mire van szüksége ilyen helyzetben személyiségi beállítottság alapján. :)



#9/9-es : Ezt csak az érzelmileg visszamaradott vagy éretlen, vagy énközpontú" emberek állítják. Akik nem törődnek másokkal, vagy maximum csak azokkal akikkel ők akarnak. Szerintem a sírás csak akkor cuki" egy kicsit, ha valaki meghatódottságtól csinálja. Vagy ha egy pár már régen látta egymást, és hiányoznak egymásnak. De ha valaki valami szomorú dolog miatt sír, az se a lánynál, se a fiúnál nem aranyos. Természetes, mondhatni. Mindenesetre, én biztosan nem gondolom azt, hogy a fiú vagy férfi vesztes" lenne ilyen miatt. :) Sokan pedig ugyan így vannak ezzel szerintem, mint én. A kötekedő, lenéző társainkkal meg egyszerűen NEM KELL foglalkozni, bizony.

2014. dec. 13. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!