Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen reményvesztett (már...

Teljesen reményvesztett (már lassan depressziós) vagyok. Hogyan tudnék kilábalni ebből?

Figyelt kérdés

Jön a karácsony, az év vége, nekünk meg kevés a pénzünk és én folyamatosan csak erre tudok gondolni.

Ketten élünk a párommal, fiatalok vagyunk, mindketten dolgozunk. Én most kezdtem egy cégnél (2 hónapja) és nem úgy fizet, ahogy az be lett harangozva.Az ígért 80 ezer + 30 útiköltség helyett, összesen kb 30 ezret fogok kapni (és azt is majd csak januárban). jön a karácsony, első közös ünnepünk a saját albérletünkben és díszeket kell venni, meg fenyőt meg mindent + el kell utazni az anyósomékhoz (600 km). Ők nagy értékű ajándékkal készülnek, de nekünk most minden forint számít és nem tudunk nekik ajándékozni (max valami apróságot, aminek biztosan nem fognak örülni). Nem szeretnénk, ha rájönnének, hogy meg vagyunk szorulva. Meghúztuk a nadrágszíjat, spórolunk 1000-rel, de így is sok a váratlan kiadás és én folyamatosan azon kattogok, hogy nem lesz elég pénzünk a hónap végére. Próbálok nem erre figyelni, de nem tudok. Már napok óta nem tudok aludni, hányingerem van és nagyon rossz a hangulatom. Párommal már nem akarok erről beszélni, mert szerinte minden meg fog oldódni.

Hogyan tudnám túltenni magam az aggodalmon? Hogyan tudnék egy kicsit relaxálni?

tudom, vannak emberek akik sokkal rosszabb körülmények között várják a karácsonyt és nem kötelező fát állítani, de ez az első közös (külön töltött) karácsonyunk és szerettem volna, ha tökéletes lenne.



2014. dec. 5. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogadd el a mostani helyzetet, hogy szerény karácsonyotok lesz. De legalább ott vagytok egymásnak.


Dolgozzatok azon, hogy néhány éven belül olyan karácsonyotok legyen, amilyet szeretnél.


Olcsó recepteket, díszítési ötleteket talász a neten.


Már egy kuckózós, filmnézős este is jót tehet. :)

2014. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ő fizetése teljesen rendben van.

Azért érzem magam rosszul,mert nekem gyakorlatilag nincs is fizetésem (és örülök, ha nem leszek mínuszban mire kifizetem magamnak a bérletet) és ezért ilyen "szerény" a karácsonyunk. Miattam.


Már csináltam néhány díszt, lesz még néhány saját készítésű + mézeskalács és veszünk olcsóbb gömböket meg egy mini fát csak úgy gondoltam, hogy sütök valami különlegeset. Tudom, hogy a karácsony nem a pénzről szól, nem is enném magam rajta, ha nem miattam lenne ilyen rossz az anyagi helyzetünk. Már keresgélek alkalmi munkát, új állást, de eddig még nem találtam és ha találnék is, az is majd csak januárban fizetne.

2014. dec. 5. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 - Ha meg őmiatta lenne a dolog, akkor ugyanez a sztori volna, csak az ő részéről.


Ti végtére is egymást mellett döntöttetek, ez az, ami számít -> Értelmetlen olyasmiért hibáztatnod magad, ami tulajdonképpen nem is hiba. Mindkettőtöknek van egy jövedelme, együtt éltek és vállaltátok azt, hogy együtt néztek elé a jövőnek. Viszont ha csak " a célok " járnak az eszetekbe ( illetve a te eszedbe ), akkor az utat sosem fogjátok élvezni, mindig csak akkor lesztek boldogok, amikor épp elértek egy lépcsőfokhoz, de az nem igazi boldogság. Ha az ember ennyire leszűkíti a perspektíváját, akkor számos öröm elkerüli a figyelmét, az élet pedig eltelik és üres évek maradnak hátra.


Értékelj minden pillanatot.

2014. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek Leoval. :)
2014. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. Ha beszélsz a nehézségeidről, megkönnyebbülhetsz.
2014. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget!

Nem hívtam fel a lelki segélyszolgálatot, de már attól megkönnyebbültem, hogy kiírtam magamból.

2014. dec. 6. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!