Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » AZ OTP ingatlan közvetítője...

Klára Kunos kérdése:

AZ OTP ingatlan közvetítője hozott vevőt eladó lakásomhoz. Aláíratott egy szándéknyilatkozatot, de én nem katam ebből egy példányt. A vevő visszalépett. Miért kell nekem 678000F-tfizetnem az OTP ingatlan közvetítőjének?

Figyelt kérdés

#szándéknyilatkozat #OTP ingatlan közvetítő #példányt nem kaptam #vevő visszalépett #ingatlan közvetítő 678000 F-t kér MIÉRT?
2014. dec. 10. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a papíron amit aláírtál?


Ilyen alapon összejátszhat az ingatlanos az állítólagos "vevővel", aláírat veled valamit, amiből ő majd jutalékot kap, hoz egy havert mint vevőt, te belemész a papír aláírásába és aztán a haver lelép a vétel nélkül.

2014. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vevő adott neked foglalót? Ha igen, akkor az úgyis a tied, tehát téged nem ér kár. Nekem úgy volt a szerződésem, hogy ha a vevő a foglalót odaadta, akkor kellett kifizetni az ingatlanost, akinek költsége jóval alacsonyabb volt, mint a foglaló. A foglaló általában 10 %, az ingatlanosok pedig átlag 2-4 % jutalékért dolgoznak.
2014. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit írtál alá...

A vételi szándéknyilatkozatban nem szokott az ingatlanos jutalékáról szó esni, ennek a megbízási szerződésben kell utánanézned.

Az ingatlanos a vevőtől el szokott kérni (nem mindig, de általában) a vételi szándéknyilatkozatkor egy kisebb összeget (pár százezer forintot), amit vagy odaad neked, amikor te elfogadod a vételi ajánlatot, vagy letétben tart a szerződéskötésig, arra az esetre, hogyha te visszalépnél, akkor legalább azt vissza tudja adni a vevőjelöltnek.

Szóval neked ezt a pénzt kellene MEGKAPNOD most az ingatlanostól (ha elkérte ezt a pénzt), NEM pedig neked FIZETNI neki!!!

(A vételi nyilatkozatból amúgy egy példány szokott készülni, ebből másolatot kellett volna kapnod, eredetit nem.)

Először olvasd el a szerződést, amit aláírtál, aztán beszélj az irodavezetővel, ha az sem segít, keress egy ügyvédet!

2014. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, kiegészítés: az ingatlanos akkor kérhetné számon rajtad a jutalékot, ha te léptél volna vissza, ha a vevő lép vissza, akkor így járt... (Hacsak nem azért lép vissza a vevő, mert te támasztottál valamilyen olyan igényt a szándéknyilatkozat aláírása után, amibe a vevő nem egyezett bele.)
2014. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
69%

Könyörgöm, banknak (vagy annak az érdekeltségébe tartozó egyéb cégnek) nem írunk alá semmit, csak ha átnézettük ügyvéddel! Ébresztő! Mindenhol kiabálják a devizahitelesek, hogy a bankok átverték őket... gyakorlatilag minden bank csaló!

Ne itt tedd fel a kérdést! Kezd azzal, hogy az ingatlanost megkérdezed, hogy mi alapján akar tőled ennyi pénzt! Nem személyesen, tértivevényes ajánlott levélben! És keress szakembert, jó ügyvédet, aki ment már bank ellen...

2014. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!