Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért illetlenség megkérdezni...

Miért illetlenség megkérdezni kire szavazott egy illető?

Figyelt kérdés
Ezt akkora hülyeségnek tartom. Ha én most X pártra szavazok akkor valamilyen szinten az a nézeteimhez tartozik, hogy én őket tartom megfelelőnek. És a nézeteimet titkolni mások előtt az kétszínűség. Kedvenc focicsapatot se szokás titkolni. Ez nem olyan kérdés mint hogy pl mennyit keresel, na az tényleg etikátlan de most ez hogy kire szavaztál hát most akkor szavazz és vállald fel vagy ne szavazz. Különben is folyton a politikáról panaszkodnak az emberek és olyankor is ha szidnak egy pártot az már egyértelműen rámutat hogy az ellentáborra szavaztak. Ezután meg már oly fölösleges etikára hivatkozni.

2014. dec. 17. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

mennyit keresel? :P

Nos igen, de mivel tekintve, hogy a szavazás is titokban zajlik, így sok ember is úgy gondolhatja, hogy ez titok, vagy legalábbis semmi köze sincsen a másik embernek ehhez, valamint az ő nézeteihez.

Nézd, kevesen fogják épp hogy megismert embernek mondani, hogy ők most fidesz, mszp, jobbik vagy lmp szavazók lennének.. S hogy miért? Van, akinek ez bizalmas infó, és van, akiknek nem.

2014. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azt felvállalod, hogy kire szavaztál, de azt nem, hogy mennyit keresel? LOL
2014. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Janka néni ***** válasza:

Az angolszász kultúrában nem kérdeznek rá a másik ember (még családon belül sem) helyzetére, vallási és politikai meggyőződésére és szexuális szokásaira. Nálunk ez nem hogy szokás, de mint te is, megsértődsz, ha az illető ezt magánügyként kezeli. Illetve a válasza helyére behelyettesítesz egy általad vélt valóságot.

Ha olyan közel álltok egymáshoz, hogy a politikai nézetekről (és nem a napi politikai szócséplésről) beszéltek, magadtól is tudod, hogy merre hajlik az illető. Ha pedig nem, nos akkor azért nem válaszol erre a kérdésre.

2014. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Janka néni ***** válasza:
kimaradt: anyagi helyzetére, nyilván.
2014. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a mai magyar valóságban állások is függhetnek egy "rossz" választól. Nem is beszélve a felesleges és meddő vitákról amiket gerjeszthet a politikai nézetkülönbség.
2014. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De míg mondjuk egy fociban az emberek elfogadják azt, hogy kinek szurkolsz, a politikában eléggé visszaüthet.


"Ha én most X pártra szavazok akkor valamilyen szinten az a nézeteimhez tartozik"


Szerintem meg pont ez a gond, hogy marhára nem így van. Itthon kb úgy szavazol egy pártra hogy "a legkisebb rossz", nem a párt nézeteit kellene vallani, hanem a politikai programja alapján választani, az alapján hogy mit akar tenni az országért. És szerintem pont ez a "nézetek" dolog az egyik fő gond. Hogy ha elmondod hogy XY-ra szavaztál, akkor onnantól kb csak ezért képesek elítélni, elég csak megnézni az itteni kérdések mentalitását is.


Közvetlenül a választások után jött a sok "Na mi van MSZP-sek nem nyertetek?" kérdés. Most meg "Na mi van Fideszesek, mégse jó az Orbán?"


Szóval szerintem ez benne a gond, hogy a magyar politika nem az ésszerűségről szól, hanem arról hogy hívőként viselkednek egyesek. És alapból nem úgy kellene működni hogy "fideszes vagyok mert csak "mszp-s vagyok mert csak", hanem egy politikai pártra úgy is kéne tekinteni mint egy pártra, nem pedig valami "sztárokra" akiket isteníteni és szeretni kell.


Arról nem is beszélve, hogy senki nem szeret feleslegesen konfliktusokba belemenni. És ez a dolog elég nagy támadási felület. Még itt gyakorin is sok embernek az a mentalitása, hogy ha nem értesz vele egyet akkor letud annyiban hogy "agyhalott mszp-s jobbikos zsidó vagy", holott egyik sem vagyok, csak nem értek egyet az ő nézeteivel.


Nagyjából olyan, mintha egy kutyás embernek mondanád hogy neked nincs kutyád, ő meg úgy reagálna hogy "biztos mert macskab..zi vagy". Holott macskád sincs.

2014. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár azt sokkal kevésbé értettem, miért olyan etikátlan a fizetést megkérdezni. Bár szerintem ez is a magyar ember irigysége miatt alakult ki.


Egyrészt nem mondja el xy a fizetését, nehogy a másik többet kérjen, mert attól ugyan neki nem lesz rosszabb, de rögtön benne lesz az hogy "a köcsög többet keres mint én".


Vagy átlag ember mindig úgy reagál hogy "többet keres mint én, akkor dögöljön meg". Ha valakinek elmondom hogy mondjuk 250-et keresek nettóba, akkor rögtön megy az anyázás, hogy "még van pofád panaszkodni én csak 76-ot kapok". Azt már soha nem nézik hozzá hogy én mennyit tanultam, dolgoztam a pénzemért ugyebár...

2014. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"És a nézeteimet titkolni mások előtt az kétszínűség."


Miért lenne az? Tudtommal ugyanúgy ahogy valaki szabadon felvállalhatja a nézeteit, nekem is jogom van megtartani magamnak a saját véleményem. Sőt, kifejezetten utálom azokat az embereket, akik úton útfélen a nézeteiket szajkózzák, mintha ettől bármivel is többet érne az ő véleményük mint a másiké.


Ráadásul mindig a legnagyobb szájúak mondják a legnagyobb baromságokat is. Tipikusan olyan emberek, akik fekete-fehérben látják a világot, és mindenképp rád akarják erőltetni a nézetüket.


És ha vitatkozni próbálsz velük, az is tök meddő dolog, egyrészt ha bármit felhozol érvként, akkor kerülőválaszként felhoz 10 másik dolgot, ha meg kifogy az ötletekből akkor letudja annyiban hogy "mert te köcsög jobbikos vagy". Tipikus aki nem ért velem egyet az hülye hozzáállás.


Meg egyszerűen miért "vállaljam fel"? Miért kellene valamit elmondani olyannak, akinek ehhez semmi köze? Ismerősi körben úgyis megosztja ezt az ember, ismeretlen embernek meg miért kellene bármivel is felelni?


"ha szidnak egy pártot az már egyértelműen rámutat hogy az ellentáborra szavaztak"

Magyarul te is pont ugyanolyan vagy mint a fentebb leírt kutya-macska eset, valószínűleg ezért nem akarja elmondani neked senki.

2014. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!