Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán tüsszent valaki...

Ha az utcán tüsszent valaki akkor nem illetlenség azt mondani neki hogy egészségedre?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 00:44
 1/9 anonim válasza:
Szerintem nem illetlenség,de kicsit tolakodó.Eleve nem tegeznék le egy idegent,maximum az "egészségére" kifejezést használnám. de sose fog megsértődni senki, ha egy idegen nem méltatja szóra a tüsszentését.
2014. aug. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Idegennek ne szólj be így, mert ez verbális agresszió. Csak ismerősnek, kollégának, vagy ha legalább már valamilyen interakcióba kerültetek egymással, váltottatok néhány szót.


Ha nekem idegenként egy ilyet beszólnál, a minimum lenne, hogy azt válaszolnám, "beléd is, öcsém". Kivéve persze, ha te vagy Chuck Norris.

2014. aug. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Az Egészségedre verbális agresszió...? :D Te háborús övezetben nőttél fel? :D
2014. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy miért lenne beszólás az ha valaki ezt mondja neked? Igazán paraszt akkor vagy, ha ezt támadásnak veszed, és visszaszólsz ilyeneket hogy "beléd is".


Alapvetően tény hogy furán veszi az ember, de alapvetően azért nem kell szívre venni.

2014. aug. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Múltkor álltam a buszmegállóban, és egy nő akkorát tüsszentett, hogy automatikusan kicsúszott a számon, hogy egészségére (nem tegeztem, persze). Mosolygott és megköszönte. :D
2014. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De illetlenség szerintem. Köhögő embernek sem szólsz oda, hogy "kuc-kuc" meg a triperresnek sem, hogy "remélem hamar elmúlik a viszketés".
2014. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Te háborús övezetben nőttél fel? :D"

"Alapvetően tény hogy furán veszi az ember, de alapvetően azért nem kell szívre venni."

"De illetlenség szerintem."


#2 vagyok. Köszönöm a válaszokat a hozzászólásomra. Elgondolkoztatott, és lehet, hogy tényleg agresszívabb vagyok a kelleténél, illetve hajlamos(abb) vagyok agresszivitást feltételezni a környezetem részéről.

Bizonyos szempontból tényleg háborús övezetben nőttem fel: apám elég agresszív volt.

Persze mindez az én egyéni problémám, de hasznosak voltak a visszajelzések.


Mégis azt gondolom - finomítva korábbi álláspontomon - hogy bizonyos helyzetekben egy idegen felé elsütött "egészségedre" a privát szféra tudatos, szándékos megsértése is lehet.

Persze #5 esetében nem ez a helyzet, ott nyilván jó szándékkal történt a dolog, és a fogadó fél is aszerint értékelte.

2014. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Verbális agresszió? :D szerintem rád férne egy pszichológus!


Amikor én tüsszenek és valaki mondja,hogy egészségedre, akkor általában mosolyogva megköszönöm. :D

2014. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az ember vegetativ reakcióira nem illik reagálni. Ez van az illemkönyvben.


De szerintem amúgy nem gáz :)

2014. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!